Si te qendrosh i motivuar

Si mundet dikush te qendroje i motivuar?
Ne qeniet njerzore jemi mjeshter te harrimit. E mban mend sesa qellime te rendesishme afatgjata keni pasur dhe i keni harruar fare?

Nuk keni dashur te beni perdite ushtrime ne palester? Nuk keni dashur te bini ne peshe? Po te gjeni nje pune me te mire? Nuk ishin te rendesishme kto qellime?

Secili prej nesh ka qellime te rendesishme te cilat deshiron ti arrije, por per shkak te natyres sone humane shume prej nesh i harrojne kto qellime dhe pastaj nje dite i kujtojme papritur kur dicka na i kujton. Vazhdoni leximin e Si te qendrosh i motivuar

Advertisements

Humbja e motivimit ne gjysem te rruges

Te lesh nje pune ne gjysem

Te lesh dicka pergjysem eshte shume keq, thjesht kur kujton sesa motivim ke pasur ne fillim dhimbja te shtohet akoma me shume. Nese ti je nje person qe fillon nje aktivitet ne nje menyre shume energjike dhe me pas e le ate, mos u shqeteso shume, ka disa gjera qe ti mund ti besh per te mos e lejuar veten ta humbe interesin per ate aktivitet aq shpejt. Vazhdoni leximin e Humbja e motivimit ne gjysem te rruges