Kryebashkiaku: Uji i ndotur po i bën meshkujt homoseksualë

Duhet të ketë diçka në ujin e një qyteti në Peru- pasi kryebashkiaku thotë se ai po i kthen meshkujt në homoseksualë. Kryebashkiaku Josi Benmtez tha se në ujë është gjetur metali stroncium. “Për fat të keq stronciumi redukton hormonet mashkullore dhe po rrit përqindjen e homoseksualëve. Tani jemi bërë si Tabalosos,” tha kryebashkiaku i Huarmey-t.

Shkencëtarët nga ana e tyre thonë se nuk ka ndonjë studim që e lidh stronciumin me sjelljen seksuale. Ata thonë se stronciumi mund të shkaktojë kancer në kocka, anemi e komplikacione kardiovaskulare nëse është në doza vërtet shumë të mëdha.Lexoni më tepër »

I dhuron gruas nje iPhone 4S, zbulon tradhetine

Sapo iPhone 4S dolen ne treg, nje amerikan i cili e donte aq shume te shoqen, nxitoi qe te blinte nje te tille dha t’ja dhuronte asaj sa me pare.

Mirpo burri sa i dashur ishte edhe po aq xheloz dhe dyshues per gruan e tij, dhe fshehurazi asaj implementoi edhe nje funksionalitet brenda shume programeve te tjera te iPhone 4S.

Aplikimi Find Friends mundesonte qe ai te ishte ne dijeni te vendndodhjes se gruas, e cila me ta marre dhuraten njoftoi se do te shkonte te takonte nje shoqen e saj.Lexoni më tepër »

I Pret Penisin Të Birit: “Jeta Është Me E Thjeshtë Për Vajzat”

Jeta e meshkujve është shumë e vështirë dhe kështu një nënë e re në Kinë ka vendosur ta bëjë më të lehtë jetën e djalit të saj vetëm pesë muajsh. Për ti siguruar një të ardhme të mirë, gruaja i ka prerë atij penisin.

Tani asaj i duhet të përballet me pesë vjet burg, siç ka vendosur gjykata në Sheyang, provincë e Jiangsu në Kinën Lindore.

Të justifikonte veten, ajo i tha policisë se djemtë duhet të mësojnë për të punuar e më pas të marrin një pozicion, pastaj të gjejnë dhe të mbajnë një grua. Me pak fjalë, një përpjekje që nëna ka kërkuar për të shpëtuar fëmijën e saj.

Për fat të mirë, mjekët kanë qenë në gjendje t’ia ngjisin dhe kanë deklaruar se fëmija nuk do të ketë probleme të funksionimit në të ardhmen.

“Varfëria” e miliarderëve

Sipas “Forbes”-it, në vitin 2008, njëqind njerëzit më të pasur të Rusisë vlenin të gjithë së bashku 520 miliardë dollarë, ndërsa sot nuk shkojnë më shumë se 140. Ja se si ka ndryshuar pozita e pasanikëve rusë…

Në kioskën e shitjes së revistave, numri i fundit i edicionit rus të revistës “Forbes” është e mbështjellë me një letër ngjyrë kafe. Pikërisht kjo revistë prestigjioze është zgjedhur për t’u prezantuar lexuesve jetën, vdekjen dhe mrekullitë e asaj që ngelet nga oligarkia më e “ndritur” në botë.

Në kopertinë, mes fytyrave të manjatëve më të famshëm rusë, “Forbes” shkruan se ka bërë llogaritjet për humbjet e secilit prej tyre. Rezultati është me të vërtetë tronditës. Sipas të dhënave, mendohet se oligarkët rusë kanë humbur një total prej 378 miliardë dollarësh. Nëse në vitin 2008, shuma e pasurisë së 100 njerëzve më të pasur të Rusisë shkonte në 520 miliardë dollarë, vetëm tre vjet më pas kjo shifër nuk shkon më shumë se 140 miliardë. Lexoni më tepër »

7 parashikimet tronditëse që kanë dalë të vërteta

Hoy parashikon sulmin në Oklahoma

Amerikanja Hana Hoy është një medium që pretendon se jo vetëm i dëgjon shpirtrat por sheh edhe prezencën e tyre fizike. Në vitin 1995, Hoy ishte në një program live në radio, kur parashikoi një sulm terrorist ndaj një ndërtese në Oklahoma. Vetëm 90 minuta më vonë, tragjedia përfshiu godinën federale “Alfred p. Murray” dhe u bë sulmi më i egër terrorist në SHBA para 11 shtatorit të 2001-shit. Hoy ia kishte dërguar parashikimin e saj FBI-së disa muaj para ngjarjes.

Jeffrey Palmer parashikon shpërthimin e vullkanit, cunamet dhe uraganin Katrina

Australiani Jeffry R. Palmer ka bërë një sërë parashikimesh, disa prej të cilave rezultuan të vërteta më vonë e disa jo. Palmer parashkoi vullkanin në Oqeanin Indian në 26 dhjetor të Lexoni më tepër »

Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962

Adolf Hitler nuk është vetëvrarë në bunkerin e Berlinit por ka vdekur në Argjentinë. Është ky informacioni më i ri që është publikuar në lidhje më vdekjen e Hitlerit nga një autorë britanikë.

Gazetari britanik Gerrard Uilliams dhe bashkëautori i tij, Simon Dunstan në publikimin e librit të tyre të titulluar “Grey Wolf: The Escape Of Adolf Hitler” (Ujku i përhimtë: Arratisja e Adolf Hitlerit), shkruan se udhëheqësi gjerman fashist nuk ishte vetëvrarë në bunkerin e Berlinit në vitin 1945, por ai ishte arratisur në Argjentinë, ku kishte jetuar deri në vdekje në vitin 1962. “Nuk dëshirojmë të riparojmë historinë, por ka shumë dëshmi tek të cilat kemi arritur dhe që nuk duhet të injorohen”, ka theksuar Uilliams për Sky news.

Sipas tij, nuk ka dëshmi t ligjshme për vdekjen e Hitlerit dhe bashkëshortes së tij Eva Braun në bunker, por dëshmitë dhe faktet për jetën e dëshmitarëve okularë për jetën e tyre në Argjentinë janë të vërtetuara dhe vështirë për tu përgënjeshtruar.Lexoni më tepër »

Pornografia në filma dhe internet shkakton impotencë

Sipas “Psychology Today”, një revistë e specializuar amerikane, pornografia në internet është duke krijuar një brez djemsh të rinj që janë të pashpresë në jetën reale, ishte konluzioni i studimit të kryer.

Ekspozimi ndaj filmave të shumtë dhe imazheve erotikë, i ka bërë gjithmonë e më shumë të rinj të paaftë për t’u ekzistuar në takimet e tyre seksuale. Kështu, impotenca nuk është më vetëm një sëmundje që i takon meshkujve në moshë të mesme dhe me probleme shëndetësore, por godet edhe ata në vitet e para të jetës së tyre.
Lexoni më tepër »

Mrekullite e testosteronit, 72 vjecari behet 27 vjecar

Jeffry Life eshte nje mjek 72 vjecar i cili ka treguar se fale perdorimit te kujdesshem te testosteronit, mund te ndryshosh pamjen tende rrenjesisht. Fale nje kure te kujdesshme me testosteron, hormone te rritjes,vitamina dhe ushqimeve energjetike, dhe ushtrimeve fizike, Jeffry Life, doktori nga Las Vegas ne SHBA, jo vetem ndihmoi veten te dale nga nje gjendje e rende qe pasio pas divorcit te tij, por tani ai ka edhe nje fizik te cilin mund t’ja kene zili edhe djemte 20-25 vjecare.

Njekohesisht permiresime te medha ke pesuar edhe performanca e tij seksuale. Gjithsesi, duhet thene se e gjitha kjo ka edhe koston e saj financiare, e gjithe kura kushton 4000 dollare dhe medikamenti kryesor eshte hormoni TA65.Lexoni më tepër »

E pabesueshme, por e vërtetë: Bën seks me 37 800 vajza të virgjëra

Është e frikshme ta besosh, por ka ndodhur vërtet, një burrë afrikan ka bërë seks me plot 37 800 femra, që të gjitha të virgjëra.

Hamshori që fuste në shtrat çdo ditë nga dhjetë femra të virgjëra, është personi që shihni në foto.

Ai quhet Fatafehi Paulah dhe është mbreti i Tonga, një mbretëri e vogël, ishull në zonën e Afrikës.

Mediat amerikane kanë arritur të zbulojnë faktin dhe citojnë pohime nga ishulli-mbretëri, simbolin e të cilit e shihni në këtë foto të dytë. Ata zbuluan se ky marshim seksual ka ndodhur nga viti 1970 deri në vitin 1984, për afro një dekadë e gjysmë me radhë, periudhë kur Fatafehi Paulah ishte mbret i Tonga.

Për më tepër, mbretëria e Tonga ka mbajtur statistika për të gjitha femrat e virgjëra që çvirgjëronte Fatafehi Paulah./NOA/

Zbulohet hartë perfekte 120.000 mijë vjeçare

Është zbuluar në Bashkir e groposur në tokë, një hartë e skalitur në gur (pjesa më e madhe e saj, konsiderohet se është thërrmuar, ose është groposur në një vend diku aty përreth, gjithashtu mendohet se pjesa e zhdukur e kësaj harte përfshin gjithë globin tokësor), e cila tregon rajonin e Uraleve dhe çmohet të jetë mbi 120.000 mijë vjeçare (kjo sipas disa guaskave të gjetura mbi sipërfaqen e hartës së gurtë).

Edhe pse çmimi i kohës së saj, pra caktimi i datës ekzakte të krijimit të kësaj harte, nuk është ende e sigurt (pasi ndoshta ato guaska të vogla të cilat u gjetën mbi hartë, mund të kenë ngecur aty (mbi gur) shumë më herët se të krijohej harta), është sigurisht harta më e vjetra e njohur deri më sot, si dhe i përket një teknike apo teknologjie e cila nuk mund të krahasohet dhe s’ka të njëjtë në lashtësi!

Lexoni më tepër »