21 Dhjetori po afron

imagesMeqe me qindra vete jane versulur ne google per te lexuar mb i fisin Maja une them te permbledh ketu te gjithe artikujt qe ky blog permban per kte teme. Me qindra njerez po lexojne artikuj te vecante mbi fisin Maja ketu dhe pyesin ku jane artikujt e tjere. Ok ja ku i keni te gjithe, lexojini dhe shijojini:

2012 parashikimi i fisit Maja

NASA pajtohet me parashikimet e fisit Maja

Njohuri mbi Fisin Maya

Zbulo pse Kalendari Maja perfundon ne 21 Dhjetor 2012

Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

I permblodha keto artikuj per te qene plotesisht te informuar mbi ate qe do te ndodhe pas disa ditesh.

Mbreme pashe nje enderr sikur isha ne daten 21 dhe po prisja te ndodhte dicka. Nuk po me ikte frika as diten e neserme e as te pasnesermen. Vazhdoja te prisja te ndodhte dicka, por asgje nuk ndodhi. Kjo enderr me tregoi se cdo njeri e ka nje frike te brendshme per kte date qe fshihet thellle ne qenien e tij megjithese llogjikisht te gjithe e dime se kjo eshte vecse nje teori genjeshter.

Lexim te kendshem.

Advertisements

Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

Eshte e vertete se 21 dhjetor 2012 do te jete dita e vdekjeve tragjike.

Pasardhesit e sotshem te fisit Maja jane ankuar publikisht per spekullimet qe media sociale po i ben filozofise se tyre anembane planetit.

Vete NASA bie dakord me mendimet se cikli i kalendarit Maja perfundon ne 21 dhjetor.

Pra pergjigja per te gjitha keto tani eshte shume e qarte !

Vazhdoni leximin e Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

Njohuri mbi Fisin Maya

Pjesa I

Sipas të dhënave ekzistuese materiale historike, civilizimi i lashtë MAJA ka ekzistuar shumë më parë, por kulmin e përparimit të vrullshëm të saj e arrin në periudhën 250- 900 p.e.s. Shtrihej në një hapësirë gjeografike të kontinentit të sotëm të Amerikës Qendrore (në mes të Guatamalës, Belizesë, Hondurasit dhe Salvadorit të sotëm).

Po të mos ishim aktualisht në vitin 2012 dhe po të mos bëhej fjalë për një kalendar të civilizimit të lashtë pagan MAJA, në të cilin 21 dhjetori 2012 parashihet si viti i një kataklizme të mundshme planetare (fundit të botës). Vazhdoni leximin e Njohuri mbi Fisin Maya