21 Dhjetori po afron

imagesMeqe me qindra vete jane versulur ne google per te lexuar mb i fisin Maja une them te permbledh ketu te gjithe artikujt qe ky blog permban per kte teme. Me qindra njerez po lexojne artikuj te vecante mbi fisin Maja ketu dhe pyesin ku jane artikujt e tjere. Ok ja ku i keni te gjithe, lexojini dhe shijojini:

2012 parashikimi i fisit Maja

NASA pajtohet me parashikimet e fisit Maja

Njohuri mbi Fisin Maya

Zbulo pse Kalendari Maja perfundon ne 21 Dhjetor 2012

Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

I permblodha keto artikuj per te qene plotesisht te informuar mbi ate qe do te ndodhe pas disa ditesh.

Mbreme pashe nje enderr sikur isha ne daten 21 dhe po prisja te ndodhte dicka. Nuk po me ikte frika as diten e neserme e as te pasnesermen. Vazhdoja te prisja te ndodhte dicka, por asgje nuk ndodhi. Kjo enderr me tregoi se cdo njeri e ka nje frike te brendshme per kte date qe fshihet thellle ne qenien e tij megjithese llogjikisht te gjithe e dime se kjo eshte vecse nje teori genjeshter.

Lexim te kendshem.

Advertisements

Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

Eshte e vertete se 21 dhjetor 2012 do te jete dita e vdekjeve tragjike.

Pasardhesit e sotshem te fisit Maja jane ankuar publikisht per spekullimet qe media sociale po i ben filozofise se tyre anembane planetit.

Vete NASA bie dakord me mendimet se cikli i kalendarit Maja perfundon ne 21 dhjetor.

Pra pergjigja per te gjitha keto tani eshte shume e qarte !

Vazhdoni leximin e Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

Zbulo pse Kalendari Maja perfundon ne 21 Dhjetor 2012

Je i intriguar nga parashikimet tmerresisht te sakta te Fisit Maja? Do te dish gjithashtu dhe per arsyen pse ata kane perfunduar kalendarin e tyre ne 21 dhjetor 2012?? Ky postim do tju zbuloje gjithcka mbi intrigen e 21 dhjetorit dhe ju do ta kuptoni perfundimisht arsyen e vertete te kesaj historie.

Duke lexuar mbi teorite e tyre te cikleve 5125 vjecare ku bota sipas teorive nderron polaritet si pasoje e po te njejtes ndodhi me djellin, mua me kujtoheshin leksionet e mia te biodiversitetit ku jepen e bardha mbi te zeze periudhat kur bota ka pasur ato ditet e verteta te kiametit, dhe duke lexuar ato gjithmone qeshja me teorine 5125 vjecare te Majave.

Zhdukjet e specieve tregojne qarte qe bota ka pasur shkaterrime te medha ne periudha te caktuara, por keto cikle nuk kane qene aspak 5125 vjecare sic thonin Majate, po miliona vjecare. Kohe e cila ka qene mese e mjaftueshme per ndryshime te thella klimatike.

Por nese shkenca ka vertetuar te kunderten, atehere pse egzistojne ato parashikime te Majave?? Mos fshihet dicka tjeter pas tyre e cila nuk ka te beje aspak me shkencen dhe me ngjarjet qe kane ndodhur deri me sot ne bote?? Sigurisht qe po, fshihet dicka e cila ne te gjithe duhet te kemi turp qe nuk ka vajtur mendja me pare. Vazhdoni leximin e Zbulo pse Kalendari Maja perfundon ne 21 Dhjetor 2012

2012 parashikimi i fisit Maja

Çfarë do të ndodh ndodh në dhjetor 2012?

Shumë njerëz kanë dijeni për kalendarin e fisit Maja, por jo të gjithë e kuptojnë se çfarë do të thotë ai ose si funksionon. Ky kalendar përfundon më 21 dhjetor 2012. Çfarë do të thotë kjo? Ata që i njohin majatë dhe saktësinë e tyre të habitshme në parashikimin e gjërave, kanë arsye të tremben.

Majat kishin një mënyrë shumë të saktë të të kuptuarit të sistemit diellor, mënyrën se si rrotullohet dhe se si këto cikle ndikojnë në botën tonë shpirtërore. Më domethënësi nga këto cikle është ai që ka lidhje me profecitë e vitit 2012. Më poshtë ne do të shpjegojmë detajet kryesore të profecisë dhe tranzicionin e vitit 2012. Vazhdoni leximin e 2012 parashikimi i fisit Maja