Cfare eshte entuziazmi

Entuziazmi: pasioni i papermbajtur per nje aktivitet te caktuar.  I domosdoshem per suksesin sepse ne realitetin e perditshem fitorja me humbjen ndahen vetem nga nje vije e holle zotesie, diference kjo qe fitohet vetem nga ata qee e duan shume nje aktivitet. Per ta zhvilluar entuziazmin nevojitet fillimisht te studiosh teknika per permiresimin e aktivitetit, … Vazhdoni leximin e Cfare eshte entuziazmi

Advertisements

PSE NJE MASHKULL NUK DO TE MARTOHET

Sa herë je munduar ta hapësh këtë temë me të dashurin apo të fejuarin tënd e nuk ke marrë asnjë përgjigje. Përgjigjja është shumë e thjeshtë: sepse ai nuk do. Dhe në raste të tilla nuk ia vlen ta gjuash mashkullin me grushte, por është mirë të ulesh e të mendosh se sa e rëndësishme … Vazhdoni leximin e PSE NJE MASHKULL NUK DO TE MARTOHET

Avantazhi konkurues ne intervistat per pune

Ke degjuar ndonjehere per avantazhin konkurues ne nje biznes? Avantazhi konkurues eshte pika e forte qe ka nje produkt ne krahasim me produktet e tjera, avantazh I cili e ben ate product me ndryshe nga te tjeret dhe e lejon ate te arratiset nga konkurrenca e tejskajshme. Le te supozojme se ti do te aplikosh … Vazhdoni leximin e Avantazhi konkurues ne intervistat per pune

Cilat jane karakteristikat e nje lideri

Per te qene nje lider duhet te jesh personalitet interesant? Apo per te qene personalitet interesant duhet te jesh pak tip lider? Te besh kte pyetje eshte njelloj si te pyesesh e beri pula vezen apo veza pulen. Megjithate vihet re nga te gjithe se tipat lider terheqin vemendjen dhe admirimin e te gjitheve ne … Vazhdoni leximin e Cilat jane karakteristikat e nje lideri

Si ta besh nje marredhenie te zgjase pergjithmone

A do ta shihje te njejtin film 100 here radhazi? Edhe nese do te ishte filmi me I bukur ne bote? Sigurisht qe jo, sepse eshte pikerisht ajo qe nuk dime per dicka, ajo qe e ben ate gje te bukur dhe terheqese. Kur nuk mund te shohesh dot nje film as 2 here rrjesht, … Vazhdoni leximin e Si ta besh nje marredhenie te zgjase pergjithmone

Pse disa njerez nuk i mbajne dot sekretet e tua

Eshte e kuptueshme qe armiqte e tu do tia tregojne sekretet e tua te gjitheve nese I dine ato per te te demtuar.  Por ka disa njerez qe bejne te njejten gje edhe pse te duan. Dhe arsyeja te kta eshte shume e ndryshme nga ndjenjat e urrejtjes qe kishin armiqte e tu. Ne fakt … Vazhdoni leximin e Pse disa njerez nuk i mbajne dot sekretet e tua