Lindita Nikolla, zer mend.

www

Nje popull smund te fitoje ushtarakisht ndaj qeverive sepse kjo e fundit ka mjetet me moderne ushtarake ne dispozicion, trupat me te stervitur te mbrojtjes.

Por “Mosbindja Civile” eshte arma e popullit qe asnje qeveri ne bote nuk mund ta mposhte. Thyerja e ligjeve te vogla nga njerzit e thjeshte demton shume qeverine pa rrezikuar denim serioz ligjor.

Nese Lindita Nikolla nuk do zgjidhe cfare ka bere lemsh me reformat ne arsim me keto situata do perballet perdite, prandaj ti behet mesim dhe mos ti shkoje me mendja te tallet me ceshtjet e arsimit.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s