Foto te Reja nga Planeti Mars

NASA raporton se e kaluara gjeologjike e planetit Mars eshte zbuluar ne detaje mahnitese permes disa pamjeve te marra nga “NASA’s Curiosity Mars rover”, e cila eshte duke eksploruar nje rajon te ulet te malit “Sharp” te quajtur “Murray Buttes”. Imazhet e reja jane kapur me ngjyra dhe ngjajne shume me pjese nga parqet kombetare te USA. Shihni fotot:

mars mars2 mars3 mars4

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s