Drejtoresha Mesuesit: Je i Pushuar sepse je Pederast

Nuk jane te pakta rastet kur meshkuj pak me te ndjeshem se te tjeret etiketohen gabimisht ne jeten e perditshme si homoseksual, por Cerkovine te Vlores ka ndodhur nje rast i rralle ku mesuesi jo vetem qe eshte etiketuar nga drejtoresha dhe koleget si homoseksual dhe manjak, por edhe eshte raportuar si i tille me dokumenta per ta pushuar nga puna.

Me poshte keni deshmine e Erjon Lucit, personit te demtuar nga diagnoza shteterore qe i ka bere drejtoresha e tij, ketu ai tregon se me kte qe ndodhi ai e ka te pamundur te punesohet perseri ne Republiken e Shqiperise, reputacioni i tij si mashkull gjithashtu eshte cenuar. Lexoni fjalet e tij ne vijim:

Une jam nga Elbasani dhe me ane te Portalit Mesues per Shqiperine fillova pune ne shkollen Perlat Rexhepi Cerkovine Vlore si mesues  i historise dhe gjeografise. Ne fillim mu duken kolege te mire dhe te respektuar, por pas nje jave ato filluan te me sulmonin duke me thene pse mban shume shkumesa ne xhep dhe pse poshte perpareses ke veshur bluze me shqiponje dhe sepse kisha veshur bluze me shqiponje poshte perpareses me dhane verejtje.

Pastaj ato zysha ose me mire po permend emrat si Greta Foto, Alketa Saliaj, Aferdita Roshi dhe se bashku me drejtoreshen e shkolles Dorina Arapajne bashkepunim me nxeneset e klases qe une kisha kujdestari i sterviten ato duke bere qe ato te thonin qe une isha manjak dhe pederast, me pas ato thirren psikologet dhe u provua se ishte thjesht nje stisje nga ana e nxenesve.

Tjeter gje eshte se drejtoresha sbente mesim sepse mesimin ja bente stazhierja. Drejtoresha si njeh normat e etikes dhe vishet ne menyre provokatore. Me pas ato vazhdonin te me sulminin duke me dhene dhe paralajmerim dhe deri largim nga puna. Ato shpifen madje drejtoresha me dergonte mesazhe kerkcenuese ku me thoshte qe nese shoqeroshesh me filan person do te heq nga puna. Dhe ja ku erdhi fundi shkolles drejtoresha e cila sme erdhi asnje ore mesimi ne klase mi nxiu karakteristikat duke bere qe une te mos punesohem dot ne asnje vend te republikes se shqiperise.

 

Dhe dicka tjeter drejtoresha se bashku me psikologet me nxorren me probleme mendore pa u bazuar askund.
Kete ju lutem publikojeni sic e kam shkruajtur.
Ju faleminderit.
Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s