Fenomeni Emiljano Shullazi

Hera pare qe po e ve re emrin e ketij Emiljano Shullazit, dhe me sa po shoh paska edhe shume fansa. Kjo do te thote qe ne si popull kemi qejf te bejme sehir kur njerez vriten e theren me njeri tjetrin.

Eshte per te ardhur keq. Neper lajme po lexoj qe shume veta nga banda e shullazit e nga banda te tjera jane vrare duke luftuar me njera tjetren.

Njerez te vdekur vetem se nuk funksionon drejtesia, nuk zbatohen rregullat, por behet tifo per vrasjet e per kercenimet. Pa drejtesi keshtu do jete gjithmone o tifoza, vetem vdekje e terror do kemi, me mire pranojme rregullin dhe drejtesine qe mos te arrije me puna deri ktu ku ka arrit sot.

Sot ai akademiku i shkrete neser ti apo vellai jot. Edhe vete ai shullazi nuk do donte ti ndodhte ajo gje vellait te tij, pra te gjithe e duan drejtesine, edhe vete kriminelet, por nuk na e japin mundesine per drejtesi, i detyrojne njerzit te zgjedhin rruge te gabuara dhe ti thone vetes ik pirdhu.

E gjitha kjo nuk do ndodhte nqs ju do perkrahnit rregullin, ligjin, dhe zbatimin e tij, sepse ligjet jane shkruar me gjak per te evituar sherret, vrasjet dhe tragjedite.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Një mendim te “Fenomeni Emiljano Shullazi”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s