Ateistet vs Teistet Debat i Qete

provesMisteri i gjithe ceshtjeve te pazgjidhura dhe nevoja per te njohur te mbinatyrshmen na con drejt te vetmit drejtim, Zotit.

Dikush mundohet ta zbuloje Zotin nepermjet Bibles, dikush nepermjet Kuranit, disa nepermjet llogjikes, kurse disa nepermjet okulteve.

Dhe shume te tjere mundohen thjesht ta mohojne idene e nje Zoti inteligjent dhe te plotefuqishem duke besuar vetem ate qe eshte vertetuar shkencerisht.

Ne cdo forme besimi ka argumenta te forta per te mbeshtetur idete e tyre dhe kur kto argumenta perplasen formohen ca nderthurje mahnitese ku idete tentojne te vrasin njera tjetren.

Mendoj se te gjithe ju duhet te beheni pjese e ketij debati tek grupi ne facebook Ateistet vs Teistet Debat i Qete.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s