Intervista e fshehte e nje Satanisti

darknessIntervistuesja: Mirembrema, cmendim keni per Islamin?

XXX: Mirembrema. Pse ke kaq besim tek islami? Po sikur te jete i pavertete?

Intervistuesja: nk eshte se jm ndonje fetare e madhe por thjesht perpiqem ta mbroj fene time sps sme vjen mire qe te gjithe e sulmojne

XXX: Shumica e atyre qe e sulmojne jane te zhgenjyer nga Islami sepse me pare kane besuar me gjithe zemer. Psh Islami pretendon se ka shume mrekulli shkencore ne Kuran, por pas nje fare kohe zbulon se ato jane hile jo mrekulli dhe kjo eshte shume zhgenjyese..

Intervistuesja: kur ta lexoj rrenjesisht kuranin flasim sps as vete se km studiuar mire …ti cfare feje ke?

XXX: Une per momentin nuk eshte se kam ndonje fe, sepse shumica e feve qe kam studiuar me kane dale me gabime morale dhe shkencore, keshtu qe besoj se ka nje Zot, por qe se di nese ka zbritur ndonje fe apo jo.

Intervistuesja: ketu jm.dakord ,te pakten Zotin nuk mund ta mohojme ndersa per fete si dihet…
 
XXX: Jo jo Zotin nuk mund ta mohojme sepse egziston nje bote e tere e pafund qe flet per nje kryemjeshter, por hajde njihe me saktesi kush eshte ai me te vertete….
 
Intervistuesja: per fete sja vlen te diskutosh po thjesht sps u hap si teme ndersa x Zotin po, pse dhe ti ishe besimtar?
 
XXX: Normale qe kam qene besimtar musliman, por doli qe fete me genjenin, keshtu qe tani besoj vetem djallin se ai te pakten thote te verteten. Plus qe Zotin eshte veshtire ta kontaktosh kurse djallin e takon shume lehte.
 
Intervistuesja: Djallin? srz e ke?
 
XXX: PO seriozisht, nqs ai nuk ka interes te te demtoje nuk te demton, vetem nqs i intereson atehere ai nuk do tia dije nese eshte e drejte apo e gabuar ajo qe duhet te beje, thjesht e ben, eshte shpirt i lire dhe i pavarur.
 
Intervistuesja: po flet ne kuptimin figurativ besoj kur thua “djalli” apo je satanist?
 
XXX: Ne kuptimin figurativ dhe konkret bashke. TErmi satana eshte tani i vonshem dhe nuk ka shume lidhje me ate qe eshte vertete Djalli. Djalli ne fakt nuk egziston fizikisht dhe materialisht, por si koshience dhe si energji, njelloj si flaka e zjarrit po ti heqesh ngjyren e kuqe dhe tymin. Ai eshte energji por mendon dhe ndjen, pavarsisht se ne menyren e tij dhe shume here me shpejt se ne.
 
Intervistuesja: atehere kjo do te thote qe dhe ti beson ne egzistencen e krijesave prej zjarri dhe drite si engjejt?
 
XXX: Po por nese therret nje engjell ai mund ta demtoje nje njeri me qellim te mire. Ne engjell eshte gati te beje tmerre me te medha se djalli per ta cuar dike ne rruge te mire.. Prandaj jane pak te frikshem..

 
Intervistuesja: po ti nqs i beson kto do te thote qe nje fare menyre je fetar sps kto gjera i thote dhe feja?
 
XXX: Jo jo, feja nuk i thote gjerat ashtu sic jane. Ka disa mbreteri te fshehta qe une nuk kam fuqi ti kontaktoj sepse jane shume te medha, por disa nga te tjere si une jane te afte ti kontaktojne, dhe kane zbuluar se feja nuk thote te verteten, sepse shume nga keto mbreteri sot nuk sundohen me nga engjejt por nga djajte, shume te pakta jane mbreterite ku engjet kane skllaveruar djajte.
 
Intervistuesja: per cfare mbreterish e ke fjalen? apo mos po mbeshtetesh ne ritualet e magjise?
 
XXX: ritualet e magjise thjesht hapin ato porta te mbreterive te fshehta, dhe kur hyn ne kto mbreteri nuk hyn fizikisht por vetem shpirterisht. Kjo eshte shume e veshtire prandaj preferohet qe nepermjet ritualeve ti besh ata te mbreterise te marrin forme fizike ne kte bote dhe te flasin. Shumica e tyre shfaqen ne tymin e zjarrit si trup prej tymi dhe flasin.
 
Intervistuesja: atehere i bie qe ajo qe thote feja ne lidhje me xhindet te jete e vertete..dmth qe fallxhoret e mesojne te verteten prej tyre….por ti nuk mund te pelqesh djallin(xhindet) dhe Zotin njekohesisht duke e ditur qe ata jn armiq te Zotit
 
XXX: ata jane thjesht krijesa te Zotit jo armiq, askush nuk arrin dot deri aty sa te luftoje Zotin dhe te behet armik i Tij. Pastaj Djajte nuk duan gjithmone te te demtojne, por eshte thjesht natyra e tyre qe te demtojne padashje dhe atehere kur nuk duan. duhet thjesht te dish te ruhesh.
 
Intervistuesja: e di qe ka edhe xhinde te mire por shumica thuhet qe nk e adhurojne Zotin ndersa engjejt i falen vazhdimisht….gjithsesi ti ku i ke mesuar kto gjera?
 
XXX: Keto gjera mesohen nga te tjeret si fillim, pastaj i meson vete…
 
Intervistuesja: ti ku i mesove?
 
XXX: nga te tjeret…. ti do ti mesosh???
 
Intervistuesja: i ke mesuar nga njerez qe merren me magji? po,mi trego
 
XXX: Ok vetem mos me demto mua…
Si fillim do te jap vetem nje emer dhe nje simbol te nje djalli, me vone do te tregoj ritualin si ta therresesh…
 
Intervistuesja: jo mos mi trego se me kapi frika se ms me pushtojne xhindet
 
XXX: ha ha ha ha, thashe se doje ta provoje njehere…
 
Intervistuesja: jo jo lere fare se km frike a e ke provuar ti?
 
XXX: Nejse per te thene te verteten ai do te te pushtoje vetem disa min deri sa ti ti thuash me miresjellje te largohet nga erdhi..
po disa here… heret e para nuk funksiononte por mesova si ta beja, dhe tani nuk e kam te veshtire…
 
Intervistuesja: aha ok…po a ske frike?
 
XXX: jooo, nuk para e bejme vetemmm
 
Intervistuesja: ste kuptova…a duhet te behet nga disa persona bashke ky ritual?
 
XXX: Jo jo behet dhe vetem, por rrime disa vete per siguri.
 
Nderkohe mund te kontaktosh me mua kur te duash me nje menyre tjeter, qe edhe ti te garantohesh per ato qe po te them.
 
Thjesht vizato ne nje flete vizatimi nje hene te vogel nga ana e majte siper dhe nje djell nga ana e djathte siper.
 
Poshte henes shkruaj PO ne madhesine e nje monedhe, poshte djellit shkruaj JO ne madhesine e nje monedhe.
 
Pak me poshte rreshto numrat nga zero tek 9, poshte tyre shkruaj te gjithe alfabetin me shkronjat ne madhesine e nje monedhe.
 
Pastaj kur te gjesh pak erresire, ose nen driten e qiririt mund te fillosh me pyetje po jo si psh a je ktu, etj.
 
Dhe duke mbajtur gishtin ne nje monedhe te vogel gishti yt do te shkoje tek po ose jo vete… Me vone do te shkoje tek shkronjat e alfabetit per tju pergjigjur te gjitha pyetjeve te tua.
 
Mos harro qe ne fund te me thuash mund te shkosh ne trupin tend dhe aq ishte. Nuk ka asnje rrezik..
Ne fillim duhet thjesht te me therresesh ne emer te erresires dhe cdo gje do shkoje mire.
 
Intervistuesja: jo jo sdua ta provoj se km frike nga kto gjera,km degjuar qe xhindet te detyrojne te behesh fallxhore…po ti pse hoqe dore nga feja? a kjo gje te beri te hiqje dore? si jane xhindet si pamje?
 
XXX: Hahaha jo jo, fallet dhe sherimet jane budallalleqet e atyre qe merren me magjine e bardhe, kurse ca i kane mashtrime fare..
 
Po u more me ata shpirtrat e mire normale qe per falle dhe sherime do te te udhezojne, ndersa djalli nuk te detyron te besh asgje nga keto…
 
Perkundrazi, ai te ndihmon te behesh Zot i ngjarjeve te jetes tende, me fuqine e erresires ti e detyron djallin te te jape cdo gje qe do, detyron universin ti pergjigjet kerkesave te tua. Pra djalli te ben te ndihesh nje Zot njerezor.
 
Intervistuesja: po ty a te kane funksionuar kto.gjera? a ai te beri te heqesh dore nga feja?
 
XXX: Jo jo nga feja hoqa dore pasi gjeta shume gabime shkencore ne kuran.
 
Ne fakt heret e para nuk me kane ecur, nuk eshte e thjesht te besh nje djall te vije ne forme fizike pasi ai nuk ka nje trup fizik, eshte thjesht inteligjence jomateriale.
 
Pastaj nuk mund ta therresesh ku do dhe kur te duash ti, sepse vetem Zoti e ben kete. Keshtu qe u desh shume pune.
 
Nuk mund ta therresesh nje djall ne shtepi, nuk mund te shafaqet ai ne vende ku banojne njerez, por kur e provuam ne mes te nates ne nje mal morem pak rezultat, te pakten cdo gje rreth nesh u erresua dhe ajri rreth nesh u ftoh.
 
Ishim ne maje te nje mali dhe drita e vetme ishte ajo e henes, e yjeve dhe e qirinjve, vetem keshtu arritem ta benim ate te tregonte prezencen e tij.
 
Ne provat me vone arritem qe ta shfaqnim edhe ne forme fizike nepermjet tymit…
 
Intervistuesja: po ti me ke e ke provuar kete gje qe thua ne? cfare te shtyu qe ta provosh?
 
XXX: me shtyen mesimet e tyre okulte, pastaj e provova po me ata pjesetare, nuk eshte dhe aq e tmerrshme sac e tregojne njerzit. Ne fillim te hyn frika dhe ndjen nje si mbajtje fryme, por pastaj mesohesh dhe ske me frike.
 
Intervistuesja: po ai (i keqi) a ishte prej rraces se xhindeve? ne cfare gjuhe komunikoje me te?
 
XXX: Me te komunikon ne cdo gjuhe te duash. Xhind do te thote i fshehte, cdo krijese e padukshme quhet xhind, po normale qe mund ta quash xhind sepse eshte qenie energji njelloj si flaka pa tym dhe pa ngjyre. Ne akt ai nuk eshte i keq ne menyren sic thuhet, eshte i keq vetem kur fiton dicka…
 
Por meson edhe te ruhesh, sepse djalli tenton te te beje si vetja, ai synon te te shtyje te besh aq shume te keqija saqe ti te humbesh shpresat qe Zoti te mund te te fale per ato qe ke bere, dhe ne momentin qe arrin kete pike ti behesh njelloj si djalli sepse edhe djalli i ka humbur shpresat qe Zoti ta fale.
 
Intervistuesja: por ti kur je kaq i vetedijshem qe Zoti nuk te fal pse vazhdon te komunikosh me te? ….po ai cfare feje mbeshtet me sh apo sdi gje?
 
XXX: Epo ai ka gabimet e veta e une te miat, smbaj une pergjegjsi per gjerat qe ka bere ai.
 
Ai nuk ka nje fe sepse nuk ka moral, do vetem pushtet dhe fuqi, nese dicka do i jepte me shume pushtet ai sdo e kishte per gje te shkaterronte nje qytet te tere pa e vrare mendjen. Kjo do te thote te jesh shpirt i lire..
 
Intervistuesja: aha ok…ku u njohe ne fillim me kete grupin qe te futi ne keto studime? mos ka lidhje me iluminati kjo?
 
XXX: NJerzit vene lloj lloj emrash si u pelqen atyre dhe kujt tu pelqeje atyre…
 
Grupet okulte thirren me shume lloj emrash, ka ca qe iluminati quajne grupet okulte, por vete grupet okulte jane te fshehta edhe nga vete grupet e tjera okulte simotra, vetem disa anetare te zgjedhur duhet te njohin dike ne nje grup tjeter..
 
Cdo gje duhet te jete e fshehte sepse ka edhe rituale qe mund te kerkojne sakrificen e njerzve ne nje ritual te fuqishem, normale qe une nuk dua te arrij deri aty dhe kam mundesi te zgjedh deri aty sa me pelqen mua…
 
Intervistuesja: po gjate komunikimit me te cfare te thoshte? cfare ke perfituar nga kjo gje ti?
 
XXX: Komunikimet me te jane te cuditshme, ndonjehere fillojne me te bertitura dhe kercenime, keto jane gjera normale dhe mund te mbrohesh kollaj, me pak diplomaci mund te perfitosh bindje prej djallit, ai mund te te tregoje per shume gjera per te cilat je kurioz, por edhe perfitime materiale, ose shkaterrim te armiqve, magjepsje te miqve dhe shume efekte te tjera te magjise se zeze…
 
Intervistuesja: po ai a beson te jeta pas vdekjes ne parajse ose ferr? po nqs e pyet se cila eshte feja e sakte ne rrugen e Zotit a do ta tregonte?
 
XXX: Per kte djaj te ndryshem do te te thonin gjera te ndryshme sepse besimet jane te ndyshme..
 
Disa prej tyre besojne ne nje origjinator qe ne e quajme Zot, por thone qe ky nuk ka vetedije, thjesht krijon pa e ditur se cpo ben, dhe se Zoterit e vertete qe jane te vetedijshem jane ata vete..
 
Pastaj ata jetojne ne nje dimension ku koha eshte pa kuptim, ne kemi dje sot dhe neser, ata jetojne ne te djeshmen ne te sothmen dhe ne te ardhmen ne te njejten kohe…
 
Mbi ferrin dhe parajsen thone se jane kuptime figurative dhe qe kjo do caktohet mbi ate qe kush do dominojne ne fund, engjejt apo djajte, shume nga djajte kane arritur te kene mbreterite e tyre ku jetojne dhe do te jetojne pa vuajtje, disa te tjere jooo.
 
Keshtu do te jete dhe per shpirtrat e njerzve pasi te vdsin…
 
Intervistuesja: sa gjera te cuditshme dhe te frikshme…a eshte ndjesia e njejte kur shkon ne nje mbreteri shpirterisht njesoj si kur shkon fizikisht?
 
XXX: Ne mbreterite e tyre nuk mund te shkosh dot fizikisht, per te shkuar atje duhet ta lesh trupin pas te marre fryme dhe te jetoje vete, nderkohe ta drejtosh shpirtin tend nepermjet ritualeve te udhetimit astral qe te hyje ne to…
 
Ndjesia eshte e frikshme por shume emocionuese, une vete nuk kam bere udhetime te tilla ne mbreterite e tyre, por thjesht disa udhetime shpirterore te thjeshta ne boten tone, prandaj per mbreterite e tyre dime vetem prej mjeshtrave te medhenj qe kane arritur ti hapin ato porta,,,
 
Intervistuesja: a eshte e vertete qe kur bejme vepra te keqija na kontrollojne ata dhe cfr perfitimi kane nga kjo gje?
 
XXX: Kur bejme gjera te keqija afrohemi me shume me ata ne dy drejtime, i pari eshte se fillojme te ngjajme me shume me ata dhe kjo gje atyre i pelqen, por fillojme te ngjajme me ta edhe ne drejtimin tjeter, ate shpirteror dhe emocional, kjo gje krijon nje lidhje midis tyre dhe nesh sepse afrohemi ne nje frekuence vibrimi te ngjashme me boten ku ata jetojne…
Megjithate misteret nuk kane fund……..
 
Intervistuesja: po per engjejt cfare ke mesuar? kto gjera qe thua ti me duken sh te ngjashme me fene pervec atyre gabimeve shkencore me kuran qe jn pak te dyshimta
 
XXX: Ne fakt kam pak frike nga engjejt, dhe nga ata kerkohet ndihme vetem ne raste te vecanta nga mjeshtra te medhenj kur hyjne ne mbreterine e djajve.
 
Engjejt kane natyre te mire.. Ata kopensojne djajte, dhe bashke me ta bejne te mundur qe ne bote te egzistoje dhe e mira dhe e keqja bashke.. Shfaqen si meshkuj muskuloz me veshje te lashta me drite, por me fytyre shume miqesore, por ne fakt mund edhe te te demtojne per te te udhezuar ne rruge te drejte..
 
Ata mundohen ti drejtojne njerzit jo rreth deshirave te tyre, por drejt sakrifikimit te deshirave te tyre qe te ecet vetem drejt deshirave te Zotit..
 
Shuume fe kane te vertetat e tyre, por kane shume shtesa nga njerzit. Sot per sot nuk ka fe qe mos te kete te pakten qindra grupe te ndryshme qe interpretojne biblen apo kuranin sipas menyres se tyre ndryshe nga grupet e tjera…
 
Intervistuesja: te pakten shpresoj qe kur te vdes te jem nen meshiren e Zotit,te pakten ne krahasim me fete tjera feja islame eshte me e sakte edhe pse mund te kete ndonje gabim ….nqs ti heq dore nga kjo rruge ku je futur a ke ndonje rrezik?
 
XXX: Besimet jane personale dhe secili eshte i lire te zgjedhe rrugen qe do, dhe rruga e fese nuk me duket ndonje rruge e gabuar pavaresisht gabimeve qe nuk ma ngopin dot llogjiken dhe deshiren per te ditur te verteten, megjithate mendoj se nuk ka asnje gabim nese ti ndjek fene Islame…
 
XXX: RReziqet varen nga vendi ku je futur, nese futesh ne ndonje sekt kriminal qe mbahet per okult por qe do thjesht te te shfytezoj per krime, normale qe eshte me rrezik nese del..
 
Por ne grupet okulte nuk para ka ndonje rrezik nese del, eshte thjesht e drejta jote te qendrosh, ti bashkohesh nje grupi tjter nese te kerkojne ose arrin ta gjesh, ose te dalesh fare, eshte komplet e lire si zgjedhje.
JE falur ndonjehere rregullisht ne xhami??
 
Intervistuesja: te them te drejten jo sps tn km filluar te mesoj nga pak sesi falet por do shkoj me shpesh atje qe te kem bindje me te qarta
 
XXX: Them qe do mesosh shume gjera atje, sdo beje keq.. po gjume po te flihet apo dhe ti si une???
 
Intervistuesja: zakonisht shkuarja atje te ben me sh besimtar sps ndikohesh nga ligjeratat e hoxhes por vtm me ty ose me ndonje person rralle ka ndodhur e kunderta, jo sme flihet.
 
XXX: duhet te kesh fjetur diten…
 
Intervistuesja: aha ok…ej po ti a ske frike p.sh. qe merresh me “ate”? frike nga denimi i Zotit
 
XXX: Ne fakt po ta njihja Zotin se kush ishte do te isha ne rruge te Zotit, por nje fe thote eshte keshtu tjetra thote eshte ashtu, vetem kur te gjej te verteten do te frikesohem..
 
Intervistuesja: eh ,por gjithsesi ai njihet si armik i Zotit nga te gjithe. a ka djaj qe e mohojne egzistencen e Tij?
 
XXX: Jo jo, nuk e mohojne dot egzistencen e Tij, por ka qe ja deformojne cilesite, psh thone qe sdi asgje, qe nuk ka fuqi mbi ne etjj.. Njelloj sic bejne fete me pikepamjet e tyre te ndryshme…
E mbyllim intervisten per sonte??
Qenke kurioze njelloj si une, vetem se versioni pak me e embel dhe bute :)))
 
Intervistuesja: jm sh kurioze .. ok e mbyllim, naten e mire…
Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

6 mendim te “Intervista e fshehte e nje Satanisti”

 1. Podumetgon se sjom aj qe tutna kallaj un po sha me bo kam lexu mashu’ rreth fes sataniste edhe mu ka dok se osht e duna ta lezova edhe kit intervisten po stak vet kjo lopa gati sen hiq

  Pëlqejeni

 2. Mos trullosni nga nje ropqir satanist ata vetem sa u bejne qe te beni te keqija e te dilni nga rruga e Zotit prandaj edhe Satanai u kthye djall sepse donte te behej Zot si Perendia.

  Pëlqejeni

 3. o lereni kto gjera po te bashkpunosh me xhinet duhet te besh cfar te thone ata po ne qoftse se bere cfar te ka than do semuresh do kesh dhimbje barku do te sulmoojn tere jeten nuk do te jesh i qete,lereni keto gjera por meruni me islam se islami eshte drita e vertet zoti ju mbrojt na keto te keqija.

  Pëlqejeni

 4. Ti ke nje emer zotri? Pyet per emrin e Zotit ashtu si ata te gjithe kane emer, pyeti cili eshte emri zotit, ashtu si ti genjen edhe ata skan per te ta thene. Po ja po ta them une. Pyet Se kush eshte JEHOVAI dhe shiko ca pergjigje do marresh.
  Tung dhe largohu se cdo gje eshte nje genjeshter

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s