Por kush eshte Sali Berisha me saktesisht?

Ai eshte qeveritari i pare ne bote qe nuk ka qeverisur kurre, eshte ndryshimi perpara qe ecen mbrapsht, eshte heroi i madh i Shqiperise qe ka vrare me mijra shqiptare.

Je konfuz?? Atehere ja dhe ca gjera te tjera per Saliun. Saliu eshte themeluesi i demokracise ku vullneti i popullit shprehet me 71 votat pro te kukullave te tij, ai eshte autoriteti me i larte me te cilin tallen edhe kategoria me e ulet, eshte dora e paster qe ndoti edhe duart me te felliqura, ambjentalisti qe donte te pastronte mjedisin tone me plehrat e Europes.

enver_sali_berisha_0

Sepse dhe ariu neper pyll e ka marre vesh, qe Saliu eshte fitues i zgjedhjeve te ndershme ose i zgjedhjeve qe bejne si te ndershme, eshte i sinqerti dhe fjalembajtesi qe mban gjithmone premtimet qe i jep femijeve te tij gjate fushates, ai eshte njeriu i vetem i progresit te humbjes se gjithe vendeve te punes e pasurise kombetare.

Te dashur miq a e meriton legjenda Sali Berisha dezertimin e interesave tona duke e perkrahur ate? A duhet te behemi armiq vdekjeprures te vetes dhe njerezve tane duke e mbajtur ne pushtet?

Kjo pyetje do te jete para jush gjate ketij muaji, eshte e drejta juaj nese doni ti pergjigjeni apo te beni sikur nuk e shihni, por mbase kjo do te jete edhe mundesia juaj e fundit per tju pergjigjur kesaj pyetje me gjithe sinqeritetin e brendshem, mbase eshte shansi juaj i fundit per te ndalur shkembin tuaj te rrokulliset drejt gremines, e me vone pendimi juaj nuk do te ndryshoje me asgje.

Mbase eshte mundesia juaj e fundit qe te ndryshoni gjithcka duke iu bashkuar opozites pavarsisht disa pakenaqesive qe keni ndaj saj, ti leme menjane merite dhe dyshimet e keshtu te mposhtim armikun e Shqiperise se bashku. Cohu.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

2 mendim te “Por kush eshte Sali Berisha me saktesisht?”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s