POPULLI DISKUTON: a do te kete nje 97-te tjeter nese fiton Saliu

2Vlora1997

Megjithese ne si popull jemi shume i vogel dhe shume pak te informuar mbi planet e zeza te politikes Shqiptare, te gjithe ne e ndjejme qe nje rrezik i madh po i afrohet Shqiperise.

Ne nuk e dime nese kte here do te fitoje Saliu apo Edi Rama, por per dicka jemi plotesisht te bindur:

”NUK KA PERENDI QE E MBAN PUSHTETIN

12 VJET RRJESHT NE SHQIPERI,

QOFTE ME FITORE QOFTE PA FITORE”.

Nga ky fakt i vertetuar ne vitin 97, por edhe ne shume raste te tjera qe vazhdimisht kane dhene evidenca per te njejten ide, te gjithe ne pyesim veten dhe te tjeret heshturazi: ”A do ta coje Edi Rama vendin ne lufte civile te pergjithshme nese fiton Saliu? Apo do te prese per ta marre pushtetin kur t’i mbushet mendja Saliut te lere qeverine”?

Nenkuptimet e disa fjaleve te deputeteve dhe analisteve te PS ne media jane teper dritheruese. Jane shprehur publikisht mesazhe ironizuese si ”Kam qejf qe kte here mos ta marre PS-ja, do kisha deshire qe te fitonte prape Saliu, qe te ike nga aty jo me vota, por me dhune!!”

Mbajtja ne qender te vemendjes e ngjarjeve te 21 janarit, proceseve gjyqesore dhe shume te tjera, duket qe ka vetem nje objektiv te madh: Terbimin e qytetareve Shqiptare.

Gje qe do ta bente teper te ligjshme dhe teper te drejte nje sulm me arme kunder gjithe shtetit Shqitar nga populli i fryre dhe udhehequr nga frymezimi socialist.

Jetojme ne vitin 2013, jemi anetare te NATO-s, jetojme kulmin e qyteterimit njerezor, por duket sikur te gjitha keto nuk mjaftojne per te penguar partite politike Shqiptare te kryejne puce gjigande shteti nese njera pale tenton te jetoje akoma ne pushtet edhe pas nje mandati te dyte.

Ne fakt kto puce shteti kane tendence te ndodhin edhe ne shtetet e tjera te botes, por Shqiperia ka faktoret me perfekt per tu ekspozuar ndaj ketyre 97-ve. Padrejtesite, vjedhjet hapur, varferia dhe papunesia ekstreme, e bejne partine qe mund te gjendet ne opozite te kete te gjitha pretekset qe i duhet nje kryengritjeje per tu mbeshtetur dhe zhvilluar deri ne fund.

Lideret boterore duken teper te shqetesuar nga fitorja e mundshme e PD-se ne 23 qershor dhe mendoj se ata do japin ndihme maksimale ne blindimin e votes qytetare Shqiptare ne qershor. Vete Edi Rama me ane te keshillave te tyre vendosi qe numeruesit e zgjedhjeve ti ngjasojne me shume nje badigardi sesa nje numeruesi.

Ne fakt kto shqetesime po perhaqen gjithnje e me shume tek te gjithe ne. Asgje nuk dihet me siguri se c’mund te ndodhe, por te mendosh seriozisht mbi kte rrezik te mundshem mund te na beje te jemi te zhdervjellet mbi zgjidhjen qe e kemi ne dore vetem ne si popull.

Kjo faqe qe jeni duke lexuar deshiron te shperndaje mesazh paqeje dhe perparimi ne gjithe publikun Shqiptar, prandaj ky artikull paraqitet si nje lajm per tu vetedijesuar mbi rrezikun e madh qe mund te na dale perpara neser, dhe nuk ka mjet me te mire per te parandaluar rreziqet sesa te dish per to.

Gjithmone kam mbetur i kenaqur nga mbeshtetja e qindrave prej jush ne shperndarjen e artikujve me domethenes te ketij Blogu ne adresat tuaja te facebook-ut dhe ne forumet e faqet tuaja. Ju faleminderit.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

7 mendim te “POPULLI DISKUTON: a do te kete nje 97-te tjeter nese fiton Saliu”

  1. NJE koment real per ditet qe jetojme,por problemi i dashur mik eshte i thje shte ose ke ndrgjegje kombtare ose nuke ke megjthate komenti juaj eshte me vend dhe ne kohen eduhur me respekt nga emigracioni faleminderit.

    Pëlqejeni

  2. Cfar te doj le te bej partija sicialiste per te miren e shqipetarve,por nje gje vuloseni ne tru,perderisa nuk ben asgje per bashkimin e shqipetarve ne nje shtet te vetem dhe te fuqishem Rama dhe kush do tjeter e kan kot,se cfar do gje tjeter per shqipetaret nuk eshte ma e mire dhe ma e natyrshme se bashkimi kombetar dhe krijimi i nje shteti te fuqishem Shqipetar prej 8 milionesh.

    Pëlqejeni

  3. Po nuk ka rensi se kush fiton.te gjithe njesoj jane.shqiperia ka nevoj per me shume perkushtim ato jane nje shembull i keq per shoqerine vetem konfliktohen

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s