Avantazhi konkurues ne intervistat per pune

4642405001_58116062ccKe degjuar ndonjehere per avantazhin konkurues ne nje biznes?

Avantazhi konkurues eshte pika e forte qe ka nje produkt ne krahasim me produktet e tjera, avantazh I cili e ben ate product me ndryshe nga te tjeret dhe e lejon ate te arratiset nga konkurrenca e tejskajshme.

Le te supozojme se ti do te aplikosh per nje pune. Pse duhet te te zgjedhe ty intervistuesi ne vend qe te zgjedhe nje tjeter?

Perseri, eshte avantazhi konkurues ai I cli do te te diferenconte ty nga gjithe te tjeret.

Ti jeton ne Shqiperi ku papunesia eshte tmerresisht e larte. Shume studente nuk arrijne dot te gjejne nje pune edhe pasi diplomohen ne nje fushe te caktuar.

Por nese ti arrin te kuptosh konceptin e avantazhit konkurues, atehere nuk duhet te shqetesohesh fare per konkurencen, sepse per sa kohe qe ti do te dish ta shfaqesh veten ndryshe nga te gjithe, me siguri qe do ta gjesh nje pune. Vazhdoni leximin e Avantazhi konkurues ne intervistat per pune

Advertisements