Si ta besh nje marredhenie te zgjase pergjithmone

love_last_forever_by_diamonddesignhd-d5eh9w6A do ta shihje te njejtin film 100 here radhazi? Edhe nese do te ishte filmi me I bukur ne bote? Sigurisht qe jo, sepse eshte pikerisht ajo qe nuk dime per dicka, ajo qe e ben ate gje te bukur dhe terheqese.

Kur nuk mund te shohesh dot nje film as 2 here rrjesht, pse mendon se dikush do ta kishte te lehte te jete ne nje marredhenie me dike I cili ka dhene tashme gjithcka nga vetja?

Shume cifte humbasin motivimin per te eksploruar dhe njohur me tej njeri tjetrin pas disa viteve se bashku pikerisht sepse e njohin njeri tjetrin shume mire dhe skane me se cfare te zbulojne me tej.

Kjo eshte nje nga arsyet kryesore pse pas nje fare kohe ciftet nuk e ndjejne me ate terheqje per te qene se bashku sic e ndjenin dikur. Shume shpesh kjo gje perfundon edhe me divorc. Bazuar ne keto fakte, me poshte do te jepen disa menyra qe mund te te ndihmojne shume per te forcuar marredhenien tende dhe per ta mbajtur ate po aq te forte pergjithmone.

Mos jep gjithcka qe ne fillim

Nese do te shfaqesh te gjitha cilesite e tua pozitive pernjeheresh ti do te lesh nje pershtypje shume te mire tek personi qe I shfaq. Por terheqja dhe joshja qe krijohet nga kjo pershtypje do te shuhet shpejt, para se te marre ate madhesi per te mbeshtetur nje marredhenie.

Prandaj per te mos e lene joshjen te shuhet, eshte mire te mos shfaqesh cdo gje nga vetja qe ne fillim. Por pasi te kesh shfaqur dicka positive nga vetja, te presesh disa dite para se te shfaqesh dicka tjeter.

Sigurisht do te vije dita kur partneri yt do te te njohe plotesisht. Dhe kjo eshte koha kur ti duhet te permiresosh vetveten, ne menyre qe te kesh gjithnje dick ate re per te dhene. Kjo do ta mbaje marredheien tuaj te shendetshme dhe emocionuese per te vazhduar ta njohur njeri tjetrin me tej.

Perpiqu te permiresosh partnerin tend

Te kesh nje marredhenie te gjate dhe te bukur nuk eshte thjesht nje ceshtje perqendrimi vetem tek vetvetja. Por nje ceshtje edhe e shijimit te asaj marredhenieje. Sepse nese nuk do ta pelqesh me partnerin tend, atehere do te jete teper e veshtire per ty te japesh nga vetja edhe gjerat me te vogla, dhe cdo gje do te perfundoje me urrejtje reciproke.

Perpjekja per te permiresuar partnerin nuk duhet te jete nje komande me force, por nje qendrim mbeshtetes dhe inkurajues. Dhe kjo nuk do te thote posesivitet qe partneri duhet te behet sic do tin e cdo gje. Do te kete gjera qe thjesht duhet ti pranosh pa u perpjekur ti ndryshosh. Prandaj ideja ketu eshte te perpiqesh te ndryshosh ato gjera qe nuk do ta vene ne siklet dhe veshtiresi partnerin tend.

Dashuria nuk mund te jete e njeanshme. Sepse ndjenjat e njeanshme japin me shume shkaterrim sesa lumturi. E cfare dashurie quhet kjo? Prandaj nderkohe qe perpiqesh te japesh dicka ne nje lidhje, duhet te sigurohesh gjithashtu qe edhe te marresh prej saj. Ky blog permban shume e shume artikuj te tjere si ky qe mund ti gjeni ne kategorine Misteret e Dashurise. Per cdo pyetje qe mund te keni ne kte teme mund ti gjeni pergjigjet duke kerkuar ne kte kategori. Lexim te kendshem.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

14 mendim te “Si ta besh nje marredhenie te zgjase pergjithmone”

 1. une jam dakord me keto qe thuhen qe nuk duhet te jepet gjithcka qe ne fillim po nese nuk do dish si ta shfaqesh veten sado te mundohesh nuk do arrish asgje duhet te jesh shum e shkathet per tja marr mendjen atij qe dashuruon me gjith shpirt per te mos perfunduar asnjeher eksperienca e dashuris

  Pëlqejeni

 2. une mendoj se duhet te jepet gjithqka prej ne filim…. apo te shfaqesh ajo qe je…… sepse fillimi eshte i embel dhe je kureshtar te njohesh me mire partnerin keshtu qe lidhja do te shkon siq duhet deri ne fund

  Pëlqejeni

 3. UNE MENDOI SE PAK E NGA PAK DUHET TI TREGOSH SE KUSH JE DHE CFAR FORCE KE BRENDA VETES PER DIKE QE E DO VERTET SE PO E SHFAQE QE NE FILLIM AI ZDO KET ME KRYEZITET QE TE NJOHI ME TEJ DHE QE ATY FEMRA OSE MASHKULLI BEN GJITHCKA DHE JUSTIFIKON CDO GJE VETEM SE DO TE LARGOHET NGA AJO OSE AI

  Pëlqejeni

 4. Si ta largish xhelozin?ñe nje shetitje me te to duhet the vishesh bukur the mbash nje qenndrim femeror be menyre qe the habitesh kedo qe takon kjo do sjell xhelozi tek ai he syte e tij do jesh uniike

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s