Historia e nje cifti fatkeq

Nje cift ishin bere me djale pas 11 viteve martese. Ai ishte drita e syve per ta. Kur djali ishte rreth 2 vjec dhe vinte verdalle neper shtepi,ai mund te prekte cdo gje qe shikonte.

Nje mengjes i ati pa nje shishe me ilace te hapur.Ai i kerkoi gruas qe ta fshihte.Gruaja shume e zene ne kuzhine e harroi plotesisht ate qe i tha i shoqi. Djali e pa shishen dhe duke luajtur me te ,i terhequr gjithashtu nga ngjyrat e hapjeve i piu te gjitha.Ai u helmua nga doza e madhe qe kishte marre.

Ai bie pa ndjenja dhe e ema e dergon urgjentisht ne spital, ku me pas ai vdes. Nena ishte e shokuar.Ajo ishte e tmerruar gjithashtu sesi do ti dilte perpara te shoqit. Kur babai i shqetesuar vjen ne spital dhe shikon djalin te vdekur,ai veshtron te shoqen dhe shqipton vetem 3 fjale.

Si mendoni cfare i thote ai???

Burri i thote: “TE DUA E DASHUR”

Nje reagim krejt i papritur …
Femija vdiq.Ai se kthen dot me ne jete.Nuk kishte pse ta fajesonte te shoqen. Nese dhe ai do ti kushtonte pak kohe dhe do ta largonte shishen e gjithe kjo sdo te kishte ndodhur.
S’kishte pse te gjente fajtorin.
Edhe ajo kishte humbur femijen e saj te vetem.
Ajo cfare ajo kishte nevoje ne ate moment
ishte ngushellimi nga bashkeshorti i saj.
Dhe kete ai ia dha.’Ndonjehere ne harxhojme kohe duke gjetur fajtorin , ne marredhenie,ne pune,dhe me njerezit qe ne njohim. Ne humbasim shume ngrohtesine ne marredheniet njerezore duke mos i dhene njeri-tjetrit mbeshtetje.

Te mos falesh dike qe e do eshte gje e lehte? Kjo ju ben te humbisni gjera shume te cmuara. Mos shtoni ankthin, dhimbjen, vuajtjen duke mos falur dike. Nese te gjithe do te kishin kete kendveshtrim, ne kete bote do te kishte me pak probleme.
Largojini nga vetja te gjitha xhelozite,mosgatishmerine per te falur,egoizmin,friken dhe ju do te gjeni gjera qe ne fakt nuk jane aq te veshtira sa ju i mendonit.
Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

3 mendim te “Historia e nje cifti fatkeq”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s