Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

Eshte e vertete se 21 dhjetor 2012 do te jete dita e vdekjeve tragjike.

Pasardhesit e sotshem te fisit Maja jane ankuar publikisht per spekullimet qe media sociale po i ben filozofise se tyre anembane planetit.

Vete NASA bie dakord me mendimet se cikli i kalendarit Maja perfundon ne 21 dhjetor.

Pra pergjigja per te gjitha keto tani eshte shume e qarte !

Vazhdoni leximin e Eshte mese e vertete qe 21 dhjetor eshte dita tragjike

Advertisements

Pas sa ditesh behet testi i shtatezanise

Në qoftë se cikli juaj mujor është qoftë edhe 1 ditë me vonesë ju jeni gati të njihni të vërtetën; të bëni një test shtatzënie në shtëpi. Një test urine mund të përdoret që 10 deri në 14 ditë pas fertilizimit.

Në qoftë se nuk mund të prisni deri në mungesën e menstruacioneve, një test shtatzënie gjaku mund të bëhet që në 8 deri në 10 ditë pas fertilizimit.

Kujto që testet e shtatzënisë nuk janë 100% të sigurta, as ato të gjakut. Në qoftë se rezultati është negativ dhe ju përsëri ndiheni shtatzënë përsëriteni testin 1 javë më vonë.

Psikologjia e Motivimit dhe e Vullnetit

Jam I sigurte qe ti do te arrish shume gjera ne jete, si cdo njeri tjeter. Por a eshte deshira qe ti ke per ti arritur ato gjera e mjaftueshme per te motivuar ty qe te besh cdo gje qe duhet per te arritur gjerat qe do?

Kujto pak ata njerez qe thone gjithmone se duan te behen te suksesshem ne dicka. Pastaj kujto edhe progresin qe bene nje vit pasi deklaruan deshiren e tyre. Po, nuk bene asnje progress.

Kjo ndodh sepse kur ata thone “Dua te behem I suksesshem”, ne te vertete nenkuptojne “Dua te behem I suksesshem pa bere asnje gje per kete”.

Pra duhet te jesh I sigurte se ndryshimi ndermjet fituesve dhe humbesve nuk eshte deshira, por vullneti dhe motivimi per te bere cdo gje qe duhet per tu arritur ai sukses. Vazhdoni leximin e Psikologjia e Motivimit dhe e Vullnetit