Ndodhi e cuditshme

Cudi : E mitura shtatzëne, mban në bark binjaken e vet

Kang Mengru është një vajzë kineze 1 vjeçe, por edhe pse ka një moshë kaq të vogël, ka një bark shumë të madh. Sigurisht që nuk është shtatzënë, por në bark ka fetusin e motrës së saj: një rast i rrallë, i njohur me termin “binjakë parazitë”.

Mjekët, pasi panë se në muajt e parë të jetës barku i Kang po zmadhohej shumë, urdhëruan t’u nënshtrohej disa analizave dhe zbuluan shkakun e “barkun të madh”. Nuk ishte gjë tjetër, veçse prania e një fetusi. Shumë shpejt vajza do t’i nënshtrohet një operacioni për të hequr trupin e së motrës. Disa vite më parë, në Nagpur , në Indi, u regjistrua një rast i ngjashëm, por ai që kishte fetusin në bark ishte një burrë 36 – vjeçar, i cili e kishte vënë re anomalinë vetëm me kalimin e viteve.

Kur u operua, kirurgët mbetën të shokuar kur nga barku nisën të nxirrnin flokë, kocka, organet gjenitale: fetusi ishte rritur në barkun e vëllait të tij.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

4 mendim te “Ndodhi e cuditshme”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s