Si gatuhet Musaka

Perberesit per 4 persona:

  • 2 patellaxhane te medhenj
  • 2 patate
  • 300 gr mish te grire
  • 2 qepe
  • 2 domate
  • 50 gr miell
  • 200 gr qumesht
  • 50 gr mocarela
  • kripe, piper, vaj ulliri

Pergatitja:

Pergatisim ne fillim kimen: Skuqim qepen e grire sa me holle, shtojme mishin e grire dhe vazhdojme skuqjen per rreth 10 min. Shtojme domatet e grira holle dhe e leme te shterroje deri kur te avullojne lengjet e gatimit. Shtojme kripen dhe piperin.

Nderkohe presim patellxhanet dhe patatet ne forme gjatesore. I skuqim per pak minuta. Pastaj fillojme shtrimin: Vendosim nje shtrese patate, pastaj nje shtrese patellxhana, pastaj nje shtrese kime. E perserisim edhe nje here kete veprim duke perfunduar me patellxhane.

Pergatisim kremin beshamel: Skuqim pak miellin me gjalp dhe ngadale duke e rrahur me tel vezesh shtojme qumeshtin. I hedhim kripen dhe e perziejme deri kur masa te jete homogjene.

E shtrojme siper gatimit te pergatitur dhe e sperkasim me mocarelen e grire. E fusim ne furre 180 grade per rreth gjysem ore.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

3 mendim te “Si gatuhet Musaka”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s