Salcë italiane me mish dhe domate

Për 6-8 persona nevojiten:

* 250gr mish i grirë
* 100gr salcë domatesh
* 750gr domate të qëruara dhe të grira
* 1 thelb hudhër
* 1 filxhan kërpudha të prera të kaurdisura
* pak kripë speci
* 1/4 filxhan vaj ulliri
* kripë dhe piper i zi

Përgaditja :

Duke përzier, kohë pas kohe, në zjarr rë dobët, në vajin e ullirit të nxehtë i skuqom kërpudhat, hudhrën, mishin e grirë dhe kripën e specit. E shtojmë domaten e grirë dhe e ziejmë 45 minuta në zjarr të dobët. Pastaj e shtojmë salcën e doamtes. Hedhim kripë dhe piper të zi dhe e lëmë në zjarr të dobët edhe 30 minuta. Kjo sasi e salcës mjafton për 750 gram shpageti apo pasta të tjera.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s