Kryebashkiaku: Uji i ndotur po i bën meshkujt homoseksualë

Duhet të ketë diçka në ujin e një qyteti në Peru- pasi kryebashkiaku thotë se ai po i kthen meshkujt në homoseksualë. Kryebashkiaku Josi Benmtez tha se në ujë është gjetur metali stroncium. “Për fat të keq stronciumi redukton hormonet mashkullore dhe po rrit përqindjen e homoseksualëve. Tani jemi bërë si Tabalosos,” tha kryebashkiaku i Huarmey-t.

Shkencëtarët nga ana e tyre thonë se nuk ka ndonjë studim që e lidh stronciumin me sjelljen seksuale. Ata thonë se stronciumi mund të shkaktojë kancer në kocka, anemi e komplikacione kardiovaskulare nëse është në doza vërtet shumë të mëdha.

Kryebashkiaku i qytetit Huarmey iu referua qytetit tjetër peruan, Tabalosos, ku është edhe burimi nga vjen uji. Para pak vitesh një emision televiziv pati deklaruar se në Tabalosos shumica e meshkujve janë gej. Por kryebashkiaku i Tabalosos thotë se diçka e tillë ka shkatërruar reputacionin e qytetit.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s