Fraza dashurie te dhimbshme

Ndoshta jemi shum miq per tu dashuruar .por nese nje dite ti do te takosh dike per tu dashuruar ,nese ai nuk do te jem un ,do te doja te me ngjante.

Me fal qe te deshta e kete ti se meritove, me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove, ndoshta vjen nje dit qe kurre ti se mendon,dhe ateher e merr denimin qe e meriton.

Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!

Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale.

Burri fillon duke dashur dashurine dhe mbaron duke dashur nje grua.

Do ta dish sa e madhe eshte dashuria ime? Numero dallget.

Dashuria eshte debulesa me fisnike e shpirtit.

Do desha te isha nje pike loti, qe te lindja nga syte e tu, te rreshkisja ne fytyren tende dhe te vdisja ne kraharorin tend.

Nese cdo here qe mendoj per ty, do te binte nje yll, qielli do te vdiste nga vetmia.

Mos ia mbyll kurre buzet atij te qe i ke hapur zemren.

Te dua..nuk e di si, as prej sa, as prej nga…Te dua pa probleme dhe krenari; te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta konceptoj.

Te pres jashte botes…aty ku realiteti behet magji…te pres aty ku urrejtja behet dashuri…ku lotet kthehen ne rreze dielli…te pres aty ku le krenarine pergjithmone…te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me!

Të etiketuara:,

79 mendime mbi “Fraza dashurie te dhimbshme

 1. mirijeta jashari Mars 23, 2012 te 7:50 am Reply

  kam nje zjar ne shtepi kam nj plag ne zemer kam nje lot ne sy te dua vetem ty

  • I paemër Qershor 19, 2013 te 12:10 pm Reply

   e kutj i plasiiii

   • elisa yll Janar 14, 2014 te 4:39 pm

    hahahaha bukur the

 2. minire Maj 20, 2012 te 2:07 pm Reply

  jam e pafaj por edhe fajtore her jom viktim her jom mizore her jom e qeshur e lumtur e pasur her me mungon gjithqka qe kom dashur!!!….2.njerzit thojn se te humbasesh personin qe do eshte gjeja me e keqe ne fakt me e keqe se kjo esht te humbasesh vet-veten duke dashur ate me shum…

  • ajana Shtator 7, 2013 te 9:38 pm Reply

   ma ka len gjishi amanet me e gjet te dashurin ne internet

   • Meti Dhjetor 23, 2013 te 9:25 pm

    E pa besieshme po e vertet

 3. ibadete Qershor 11, 2012 te 11:47 pm Reply

  dua qe te me thuash te dua ti je jeta ime ti vlen per mua por keto fjal kurr nuk mi the mua nuk me dhe shpres per te jetua

  • Rifati Shtator 22, 2012 te 6:12 pm Reply

   te dua dhe do te dua gjersa fryma te me ndalet,je gjithqka per mua me beso…shpresoj qe te jesh ajo qe mendoj,dhe qe dua.nese je delja rud me kthe pergji….

  • sejhan Tetor 28, 2013 te 4:08 pm Reply

   une e dua nje djale por ai nuk me don :((((((

   • I paemër Dhjetor 4, 2013 te 4:12 pm

    Mos vuaj per dike qe lendon nje femer

   • elisa yll Janar 14, 2014 te 4:42 pm

    sa keq me vjen

 4. dona Gusht 25, 2012 te 1:21 pm Reply

  .

 5. melekja Shtator 15, 2012 te 2:58 pm Reply

  dashuria esht sikur plumbi qe te vret po te len gjall

  • dili Nëntor 15, 2013 te 10:44 pm Reply

   shumm e vertet

 6. I paemër Shtator 17, 2012 te 9:45 am Reply

  shum e buk por a mund ta di kush e ka shkruar sepse …….

 7. I paemër Tetor 2, 2012 te 5:39 pm Reply

  R I D E N T

 8. Shum shum té bukura Tetor 6, 2012 te 10:50 pm Reply

  Nje chast

 9. I paemër Tetor 30, 2012 te 12:51 pm Reply

  do te jemi te dashuruar derisa vdekja te ,,,, na ndaj ….?<3

  • I paemër Mars 7, 2014 te 11:34 pm Reply

   dashuro po mus lendo se dashurijaa vret

 10. I paemër Nëntor 7, 2012 te 2:29 pm Reply

  Mos Pshty ne Bunar te vjeter Se nje dite kthehesh Te pishe Uje :D

  • Emi dashuruar Shkurt 26, 2014 te 9:42 pm Reply

   shume e vertete te lumte

 11. selam veseli Nëntor 7, 2012 te 2:30 pm Reply

  Mos Pshty ne Bunar te vjeter Se nje dite kthehesh Te pishe Uje

 12. alda tropojanja Dhjetor 3, 2012 te 12:07 pm Reply

  TE DASHUROSH NUK ESHT MEKAT DUHET TE RREZOHESH QE TE DISH TE NGRIHESH PRAP,,,NE NATEN PA HEN ,,,ME FJALEN E PATHEN,,,NE ENDRREN E PA ENDERRUAR,,,ZEMRA TY TE KISH DASHURUAR

 13. blerton Janar 3, 2013 te 7:23 pm Reply

  ??/

  • blendi Mars 7, 2013 te 4:30 pm Reply

   (Tee Dua Me Mungon Shumm SHpirT B+v

 14. I paemër Janar 9, 2013 te 1:01 pm Reply

  Njeriu ka shum dashuri te medha dhe te vogla ne jet,por ka vetem nje dashuri te par.

 15. eni Janar 10, 2013 te 10:36 am Reply

  Te kam qare me elegji,
  te qare dhe do te qaj,
  syri yt perkarshi
  mu si gjethe do me thaj.

  Te kam dashur e te dua
  dhe do digjem si qiri
  kur ti flet dhe me thua
  s’je e imja dashur

  • I paemër Dhjetor 4, 2013 te 4:17 pm Reply

   Do te dashuroi dikur
   do te dashuroi dikend
   por asnjeher askend
   si dikur dikend

 16. Katerina Janar 14, 2013 te 9:01 pm Reply

  I like very much.si dashuria nuk ka por une jam single por a behemi te dy double

 17. I paemër Prill 22, 2013 te 1:16 pm Reply

  dashuria eshte e bukur por duhet ta besh te till…

 18. Sara Prill 22, 2013 te 1:23 pm Reply

  Lumturia me e madhe ne jete eshte bindja se na duan…

 19. sara Prill 22, 2013 te 1:50 pm Reply

  Dashuria nuk shprehet me fjale por me vepra..

  • I paemër Prill 29, 2013 te 8:51 pm Reply

  • Eni Mustafa Dhjetor 5, 2013 te 3:49 pm Reply

   na i thuaj ti disa vepra :)

 20. eleni sqepur Gusht 18, 2013 te 10:55 am Reply

  un doja dike qe i fillon emri me R por u ndam gabimisht un do ta dua deri sa te vdes ne thellesi te zemres sime esht vendos nje emer dhe kete emer do ta kem gjithmon ne zemer ELENI SQEPUr

 21. eleni sqepur Gusht 18, 2013 te 11:09 am Reply

  nese gjen njeriun e zemres mos e lejoni te largohet per nje zenk te vogel apo per shkak te xhelozis sic bera un

 22. eleni sqepur Gusht 18, 2013 te 11:47 am Reply

  dashuria u merr mend atyre qe kane ndersa u jep mend atyre qe skane R love E

 23. Rida Tetor 3, 2013 te 2:58 pm Reply

  Gjdo Her Me Mendu Mos I Fsheh Dashurin Asaj Kur Ti E Do

  • I paemër Mars 7, 2014 te 11:37 pm Reply

   dashurin edhe kollin nuk mundesh te mshefesh

 24. Dhurata Janar 21, 2014 te 11:54 pm Reply

  Te dua te dua derisa te vdes por ti sa me don nje pergjegjje e pres

 25. I paemër Shkurt 16, 2014 te 7:07 pm Reply

  nuk e di

 26. Sara Shkurt 22, 2014 te 1:40 pm Reply

  Nga Zemra del dhimbja
  nga syri del loti sa te
  Dua une ty e diin vetem
  ZOTI !!!

 27. enxhi stoja Shkurt 25, 2014 te 11:50 am Reply

  Hape ngadal lexo tingujt e zemres time,,,dedikuar per ty qe je zemra ime
  edhe kur trishtimi me mbulon né zi,mes nates sé heshtur lutem te kthehesh ti,as vet spo e kuptoj sa te dashuroj,mos mendo se nuk qaj per ty,cdo cast me merr malli te puth te bukurin sy,cdo rrahje e shpirtit tim motiv i jetes time,tek ti njoha dashurin te adhuroj o jeta ime…per ty dashuri e pa mundur “shkelzen”

 28. I paemër Shkurt 26, 2014 te 9:17 pm Reply

  ami

 29. I paemër Shkurt 26, 2014 te 9:20 pm Reply

  un e dua dike dhe jam shum e lumtur me te te dua dashuria ime e pare dhe e vetme.B+E=te dashuruar

 30. Emi dashuruar Shkurt 26, 2014 te 9:24 pm Reply

  Te Dua Shpirt

 31. Emi dashuruar Shkurt 26, 2014 te 9:29 pm Reply

  Dikur dhe mua me lendoi dikush tani e urrej me gjith forcen e shpirtit se cdo gje vdes vetem shpirti jo

 32. Emi dashuruar Shkurt 26, 2014 te 9:33 pm Reply

  o enxhi kjo pz ka nga 10 vjet qe ka dal mi zemra te dashurit te zemres i behen pz vete.

 33. enxhi stoja Shkurt 27, 2014 te 6:45 am Reply

  Emi nuk te kerkova mendimin tend okej ciao

  • emi dashuruar Mars 1, 2014 te 9:13 pm Reply

   hahahaha :)

 34. lina Mars 6, 2014 te 3:13 pm Reply

  une e dua nje djal po edhe ai e di qe une e dua ai nuk ma ka then dote

 35. hotii Mars 28, 2014 te 11:45 pm Reply

  Rrypin e pantollave askush se mund te ma hek vetem edashura qe ekam per jet.

 36. Gentjan AL Prill 3, 2014 te 2:28 am Reply

  Booo sa qenkeni frymezuar, hallall cuna e goca

 37. emi dashuruar Prill 4, 2014 te 7:21 pm Reply

  ke te drejt o cuni dhe te fejumit tim vetem un ja heq e ia ve rripin .

 38. emi dashuruar Prill 4, 2014 te 7:28 pm Reply

  Epo nrm o Gentjan nga dashuria e per dashuri ben gjithecka cdo njeri

 39. emi dashuruar Prill 4, 2014 te 7:33 pm Reply

  o Lina qenke bere lemsh moj e shkreta ti

 40. elmedina Qershor 21, 2014 te 4:24 pm Reply

  Dashuria eshte si det gjithkush mund the zhytet por ai qe nuk do te notoj mund edhe te mbytet

 41. elmedina Qershor 21, 2014 te 4:27 pm Reply

  Kesh duke pi qaj me ty kesh tu menu mu derdh qaji nga gota per pak kesh tu pervlu

 42. elmedina Qershor 21, 2014 te 4:29 pm Reply

  Dy zemra qajn dy zemra qeshin kemi Lind te near dhe bashk do the vdesim

 43. elmedina Qershor 21, 2014 te 4:31 pm Reply

  Thon se dashuria e par nuk harohet por mua as qe me kujtohet

 44. elmedina Qershor 21, 2014 te 4:33 pm Reply

  Ne zemer me ke hy me qels te kam mbyll qelsi eshte tretur ne zemer me ke mbetur

 45. elmedina Qershor 21, 2014 te 4:37 pm Reply

  Jetoja me 1 shpres por to ate ma thave jetoja me 1 lot po to ate thave jetoja me 1 zemer po ti ma coptove jetoja me 1 besim pro to me tradhtove

 46. elmedina Qershor 21, 2014 te 4:41 pm Reply

  Nese doni dashuri pa u lendu atehere duajeni ZOTIN se ai asnjeher ne jeten tende nuk do tradhtoj

 47. I paemër Korrik 2, 2014 te 4:11 pm Reply

  Te gjitha te bukura,por dashuria ime eshte me e bukura.dashuria e par e jetes time qe e jetoj cdo dite e me bukur.Nga J…

 48. I paemër Korrik 2, 2014 te 4:17 pm Reply

  E dua dhe Zotin shum,sepse vete Zoti na ve ne rruge te drejte dhe na ndihmon te gjejme lumturin.nga j….

 49. Zemra e thyer Shtator 7, 2014 te 2:23 pm Reply

  Dashurova nje dit kot se koti ja fala zemren nje idjoti kur un I them te dua shum ai me Thot ste Dua un

 50. pa emer Shtator 24, 2014 te 7:31 pm Reply

  Shum e dashuroj nje djal por nuk e marr dot guximin te tja shpreh:)

 51. pa emer Shtator 24, 2014 te 8:10 pm Reply

  Beni dashuria ime e par te dua shum!!!!!!!!!!!!!!

 52. Mos e rrit mendjen se kerkushi sje te pakten per Mua zero je

 53. Jasemin Tetor 11, 2014 te 9:29 am Reply

  Un te dua por ti sme do Mua dhe Pse thua ashtu

 54. I paemër Tetor 15, 2014 te 3:01 pm Reply

  Sa jet e kot
  Bo boo shum e dhimbshme
  Kur tjetra qan me lot
  Por sillet ne menyr tpa hijshme
  Kur tjetra esht e zgjuar
  Dhe sillet si krisur
  Xhelozonte jasht mase
  Deri sa filloj duke mbesdisur
  Ndarjen e kerkoj
  Dhe nga kontaktet direkt me fshiu
  Ku iku sinqeriteti
  Pys vehten un i ziu
  Me thoje te dua
  Me mua askenf skrahasoje
  Por menyra se si me puthje
  Me linte duke menduar

  • I paemër Tetor 15, 2014 te 3:07 pm Reply

   Njeriu mund te dashuroj shum her ne jet por dashurin e ver8 nje her e gjen dhe ate nk mund ta fitoj kur te doj por kur zoti tja dhuroj (Remo)

 55. I paemër Tetor 22, 2014 te 8:04 pm Reply

  fuck

 56. rona Janar 9, 2015 te 11:16 pm Reply

  Tduuaaa me gjith shpirt e me gjith zemer ..Kta fjal nuk ti them vec sojt por do ti them ghith jeten

 57. i paemer Janar 15, 2015 te 8:10 pm Reply

  edhe pse nk t njo shum un t dua t dua shum shum tlt mos ik mos ik…..vzhdojm flasim nuk mund t duroj dot pa ty

 58. I paemër Maj 20, 2015 te 4:41 pm Reply

  tt lumt

 59. I paemër Maj 20, 2015 te 4:43 pm Reply

  Me fal qe te deshta e kete ti se meritove, me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove, ndoshta vjen nje dit qe kurre ti se mendon,dhe ateher e merr denimin qe e meriton.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: