Barcaleta shqip

Kthehet burri ne shtepi dhe gjen gruan ne shtrat me shokun e tij.
Ne inat e siper gjun shokun me pistolete dhe e le te vdekur ne ven.
Gruaja: I dashur, cfar po ben keshtu?!
Gruaja: Po vazhdove te sillesh keshtu do i humbesh gjithe shoket qe ke!

Barcaleta shqip

E pyet beni besin o besi ka i mer gjith keto lek ti mo? ai
pergjigjet: i them mamit dhe babit une e di te gjith te verteten dhe
pastaj mami me jep 10000 lek dhe me thote te mos ti them plakut dhe
plaku me jep 20000 mos i thuj plakes me thot.
Ok niset beni per ne shpi dhe thote do ta provoj dhe une te shpia.
Iku ne shpi dhe i thote mamit:une e di te gjith te verteten e puth mami
dhe i jep 20000lekshin mos i thuj gjo plakut pastaj i thot dhe babit ky
ai i jep 50000 dhe i thote plakes asnje llaf.
Beni po ju merte perdit kshu lek shpis derisa nje dite tha do ta provoi dhe me te tjere.
Bjen dera beni hap deren ishte postieri beni i thot ati une e di te
gjith te verteten postjeri skuqet hap krahet dhe i thote hajde te babi
pra.

Barcaleta shqip

“Baba, sa para do m’i jepje sikur të merrja dhjetë në matematikë?
“Do të t’i jepja 10 euro”
“Mirë,atëherë ma jep 4 euro,se mora katër”!

Barcaleta shqip

Beni para se të shkonte ne shkoll i thot nenes vet se i dhemb barku.
Nena thot se nuk ke ngren buk, e ke barkun bosh, ndaj te dhemb, po te ishte plot nuk do te te dhembet.
Ne shkoll mesuesi im ju thot: fëmijeve me dhemb koka, mos beni zhurme ju lutem.
Beni ngrihet ne kembe mesues, e keni koken bosh prandaj, po te ishte plot nuk do te dhimbte.

Barcaleta shqip

Ishte nje here nastradini dhe gomarin.
Nastradini ka dal ne qytet dhe i ka tretur gomari.
Ska dit cfar te ben, ka shkuar ne nje hotel dhe ka hyr poshte nje krevati.
Ka ardhur nje grua edhe nje burr, ato jan dasht shum e shum, burri i ka then grus ne syt e tu e shoh gjithe boten!
Ka dal nastadini prej poshte krevatit dhe i ka then po gomarin tem a po e sheh kun?

Barcaleta shqip

E pyet nji njeri Nastradinin:
– A fluturon devja?
– Nastradini thot PO, vec duhet me gjet nje budalla qe e beson.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

11 mendim te “Barcaleta shqip”

  1. ISHTE NJHER BURRI ME GRUAN ATA DONI TE KRYENINMARDHENJE PO SE DINTE KUSH TA FIDHONTE ME èPAR AI E MIRTE GJITHMON SITUATEN ME PAR HAHA POR NUK BENIN SEKS DIT PER DIT POR KUR BURRI ISHTE NE HUMOR GJOHJAS E MIR KESHU VAZHDOI 1 MUAJ AJO E SHKRETA NUK DURONTE DOT ME JEèPE E JEP I THA POR BURRI BUDALLA SI GJITHMON PA KOK CARJE E I THOT CKE QE MERZITESH GJITHNON ME VETE E KAM HAHAHAHAHAH

   Pëlqejeni

   1. NA ISHTE 1 HER VAJZA E 1 KURVE POR DONTE TE MARTOHESH E MIR GHETI 1 DJAL QE JETONTE NE AMERIK AI VETEM VAJZA TE PERDORURA KISHTE ME PAR QE KRYENTE MARDHENJE EDHE KJO SI TE TJERAT ISHTE DJALI SE DINTE SI ISHTE 1 VAJZ E VIGJER DHE PYUET BABAIN SE CFAR I NDIODH 1 VAJZE TE VIGJER DHE BABAI JA TREGON NESE DEL GJAK ESHT E VIGJER NESE JO NUKE ESHTE OKE VAJZA PYET MAMIN KURV QE SI ESHTE TE JESH E VIGJER DHE AJO I THOT TE KEQEN TI SJE E VIGJER DO HEDHESH BOI TE KUQE MIR THA KJO E MIR KRYEN MARDHENJJ AJO HODHI BOJ BLU E NGATERROI E AI VAJTI E I TREGOI BABAJT QE ASAJ I DFOLI GJAK BLU O BABI AI THA CA KE BER KESHTU O BIR TI I PASKE PLASUR TEMTHIN HAHAHAHAHAH

    Pëlqejeni

 1. ishte nje burr qe shkoj per te peshkuar
  hedh grepin dhe kur shikon sishte karreni
  ca te bej i fut dy krinba dhe e hedh
  kur e ngre shiko lesh
  mere nje cik buk peshku dhe e hedh
  e ngre siper skishte gj
  nji te mar tew gjitha ushqimet qe kishte marr me vete dhe i hedh
  kur ngre grepin sishin
  i del peshku dhe i thot:ej po deshe ma bo edhe nje cigare:P

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s