Poezi dashurie te shkurtra

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je , se Zemren e di si e ke . . .

Shpirt mi jep Buzet të ti ndjej , se të ëmbla e di se i ke . . .

Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur . . .

Shpirt ma jep Gezimin , se Gëzimi im je ti . . .

Shpirt më jep ndriçimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel . ! .

Shpirt më bej Trëndafil , se ti per mu je Tulipan . . .

Shpirt mos më bej te Vuaj , se do Vuajsh më shum . ! .

Shpirt mos më thuaj ste Dua , se un të Adhuroj . . .

Shpirt të dua se je e vetmja për Mua , pse nuk jam un ashtu per ty . ? .

Shpirt te dua se kam prëgatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kët unaz për Dashuri ??

 

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

te dua zemra ime te dua shume e di

si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.

edhe pse ti nuk me beson

kjo zemer vetem ty te don.

te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh

dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh

 

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Ti je gjumi une jam endrra

Ti je shpirti une jam zemra

Ti je dielli une jam drita

Ti je jeta qe e prita…

 

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Edhe boten te ma falin une prap do vuaj

Kur e di se dora jote mban unaz te huaj

I kujtoj buzet e tua dhe pyes veten

A me genjeve ti apo genjeva veten

Shko jeto larg meje edhe pse te dua

Un s’isha per ty dhe ti s’ishe per mua

 

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Kujtimi i par

te “DASHUROJ” me mall

Kujtimi i dyt

te “DASHUROJ” me shpirt

Kujtimi i tret

te “DASHUROJ” perjet.

 

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Ditet jane shekuj

Kur me ty nuk jam

Netet jane vite

Kur pran nuk te kam

Oret jan muaj

Kur zerin nuk ta degjoj

Minutat jan jave

Kur syt smund te ti shikoj

Sekondat dite te tera

Kur buzet smund te ti shijoj.

 

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Shum afer te kisha

Shum larg u largove

Dashurine time

Nuk di pse e refuzove

Me zile te cingeroj

Se gjithmone te kujtoj

Shpresat nuk i humbi

Se shume te dashuroj.

 

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Nese sme do me

Eja dhe ma thuaj

Nje shpirt qe ka vuajtur

Prape do te vuaj.

 

Do lendosh nje zemer

Qe brenda te mban

Do vrasesh nje shpirt

Qe per ty po qan.

 

Do humbesh nje dashuri

Qe te deshi pafund

Do fusesh ne dhe, nje njeri

Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.

Të etiketuara:,

339 mendime mbi “Poezi dashurie te shkurtra

 1. redis Shkurt 28, 2012 te 4:08 pm Reply

  te bukura por te dhimshura

  • I paemër Tetor 1, 2012 te 9:14 am Reply

   :(

   • Agnesa Gallapeni Prill 7, 2013 te 6:59 am

    ☺ HIC NUK TE KOKAN TE DHIMBSHME

   • I paemër Prill 23, 2013 te 9:21 pm

    O zot sa te bukura me eksituan vertet

   • derni Shtator 16, 2013 te 8:45 pm

    sa te kam desht nuk e besoj kur per jet nuk kam dit sa esht e rahnd dashnija kush e lixon dije se osht zm ime

   • I paemër Shtator 27, 2013 te 8:58 pm

    NA MADHEGJYET VERTET

   • irena Dhjetor 11, 2013 te 7:10 pm

    Jan shume te bukura…..

  • ESLONI Tetor 19, 2012 te 11:37 pm Reply

   TE BUKURA

   • malsore Prill 11, 2013 te 4:21 pm

    aaaaaaaa shum te mir bash mu pum pelqen

   • I paemër Qershor 5, 2013 te 10:28 am

    Shume te bukurA bravo

   • I paemër Tetor 9, 2013 te 9:53 pm

    shum te bukura vertet bravooooooo

   • I paemër Dhjetor 17, 2013 te 10:21 pm

    Plq

  • sadmire Nëntor 19, 2012 te 2:31 pm Reply

   shum te bukura poezit <3

   • I paemër Qershor 8, 2013 te 10:56 am

    te mir nuk me lan shhum pershtypje

   • derni Shtator 16, 2013 te 8:15 pm

    ja shum te mir jan keto pozi shum po me pelqen sa nuk shpirti im nul po mun me duru se jam shum dashuri

  • I paemër Nëntor 26, 2012 te 5:41 pm Reply

   ke vuajtur ndonjehere nga dashuria qe e di qe jane te dhimshme

  • RitTa Spahia Mars 31, 2013 te 6:58 pm Reply

   aaaaaaaaa shum tepper dishka te dhimshme :p

  • ensaribukuroshi123 Korrik 4, 2013 te 2:17 pm Reply

   shum te qarta

   • I paemër Gusht 4, 2013 te 7:14 pm

    Sum Shum Te Bukra

  • gesti Gusht 3, 2013 te 5:24 pm Reply

   shum e bukur

  • I paemër Shkurt 13, 2014 te 6:55 pm Reply

   sum tebukura

 2. redis Shkurt 28, 2012 te 4:09 pm Reply

  hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

  • I paemër Dhjetor 20, 2012 te 6:03 am Reply

   Nese Kee Vujt Tihh kaa vujt Edhe Naikush Tjeter.:p ♥H♥

   • I paemër Janar 1, 2013 te 10:49 am

    i love Youu Selvete Sejdiu Nga Albert zeneli <3 ♥♥♥

   • pa emer Mars 14, 2013 te 2:45 pm

    eh dashuria te gjitheve na i lendoi dhe thevi zemrat

 3. . Po ezi te bukura .me pelqejne. . . . . . . . . .

  • I paemër Tetor 22, 2012 te 2:37 pm Reply

   poezit shum te bukura ju lumt veq vazhdoni

   • I paemër Maj 16, 2013 te 5:54 pm

    shume te bukura poezit

  • I paemër Qershor 10, 2013 te 8:41 pm Reply

   qfar poezi diqka mat e mira se per qisi i di edhe une

  • I paemër Tetor 20, 2013 te 5:08 pm Reply

   Nuk po pelqejn as pak kjo poez

 4. I paemër Mars 10, 2012 te 2:22 pm Reply

  poezi te bukura.

 5. I paemër Mars 18, 2012 te 4:05 pm Reply

  rrenqethese kjo e fundit me pelq babe i like it jane shume domethenese

  • Genita Mars 1, 2014 te 1:50 pm Reply

   Amanet pota lo zemer kret mos mharro nese vdes naj her me kujtooooo

 6. I paemër Mars 18, 2012 te 4:06 pm Reply

  wow kjo e fundit ishte nje mbyllje shume e bukur me kujton historin time ose me sakte veten time

  • Xhilda hoxhaj Prill 8, 2012 te 5:52 pm Reply

   Uau

   • I paemër Maj 16, 2014 te 1:18 am

    Hi xhilda si tkam zemer apo te kujtohem apo jp

 7. I paemër Mars 18, 2012 te 4:08 pm Reply

  wow sa e bukur kjo e fundit nje mbyllje pefekte

 8. I paemër Mars 18, 2012 te 4:10 pm Reply

  ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh dashuria dashuria

 9. I paemër Mars 19, 2012 te 4:01 pm Reply

  poezi shum t’bukura

 10. I paemër Mars 22, 2012 te 6:10 pm Reply

  mir shum

  • I paemër Tetor 1, 2012 te 1:37 pm Reply

   shume ta mira kjo dashni na djegi

   • lila Qershor 24, 2013 te 10:33 am

    haa dashuria te shkatrron

 11. lina Mars 25, 2012 te 5:23 pm Reply

  shum te bukura

  • shpati Gusht 13, 2013 te 8:40 pm Reply

   si je liona

  • nora Shtator 25, 2013 te 3:53 pm Reply

   po rren se dashurina nuk te shkatrron

   • I paemër Tetor 9, 2013 te 10:28 am

    vertet

 12. bena Mars 25, 2012 te 5:25 pm Reply

  nuk ja vlen per ni djal me vujt

  • pa emer jam Qershor 5, 2012 te 3:00 pm Reply

   mir eki valla nuk ja vlen hec mare ne rrs let shkon

  • jusrije Prill 11, 2013 te 12:09 pm Reply

   te lumt bravoo

  • I paemër Qershor 1, 2013 te 12:34 am Reply

   po perse bena cfare ka djali keshtu zemer ka eedhe djali qe ndien vujtje per nje preson qe e don per jet e qe skan fate me njeri tjeterin ne ket bot bena :*

  • I paemër Tetor 23, 2013 te 9:45 am Reply

   pooooo

   • i panjohur Dhjetor 15, 2013 te 6:30 am

    Haha shume shume te bukura.une i kam perjetuar por nuk me ka ecur mire…..

  • I paemër Janar 16, 2014 te 12:33 pm Reply

   ju dua

 13. Gentjan Lici Mars 25, 2012 te 5:29 pm Reply

  @Lina jane emocionuese me verte..

  @Bena kaq te dhimbsen Meshkujt mi lal??

  • Xhilda hoxhaj Prill 8, 2012 te 5:56 pm Reply

   U ca poezish ktheuni pak ne realitet lale

   • Gentjan Lici Prill 8, 2012 te 6:38 pm

    Pse ste pelqen?? Po ktyre pse i pelqeu??

   • I paemër Nëntor 13, 2012 te 4:39 pm

    ENIS REXHEPI MEDVEC TE DUA SELVIJE
    Prishtina vend Turistik Ferizaji vend Sipatik GJilani vend I Rinis Medveci vend i Dashruris te dua selvije

   • klodi lleshi Janar 2, 2013 te 8:14 pm

    po pse , ne realitet nuk eshte kshu?

   • DiNa Qershor 1, 2013 te 6:14 pm

    Shum te mira qenkenn por edhe te dhimbshme :)

  • valbi Dhjetor 17, 2012 te 11:10 pm Reply

   pomendoj shum

  • Ana Shkurt 8, 2013 te 2:39 pm Reply

   Pse ty nuk do te dhimsej nje njeri qe e do?!

  • i panjohur Dhjetor 17, 2013 te 4:53 pm Reply

   Ha ha ha shbk

 14. lena Mars 28, 2012 te 8:50 pm Reply

  shumn te bukura

  • I paemër Qershor 16, 2013 te 6:10 pm Reply

   me pelqej shum te falenderoj ate qe falenderon zoti per poezi

 15. lena Mars 28, 2012 te 8:56 pm Reply

  hej kta djel shumn budall jon krej lop gjall jon e pershen des leoon shum

 16. Gentjan Lici Mars 29, 2012 te 1:02 pm Reply

  Ej se mos kujtoni se i kam be une kto poezite ore, nuk bej nga kto gjera une, nuk me vjen per te vuajt kshu ne raste te kqija :)

  • Annula Korrik 8, 2012 te 7:30 pm Reply

   hahahahaha se me shkrive more Gentjan :-)

   • I paemër Nëntor 13, 2012 te 4:41 pm

    te dua selvije nisi aha opa dashnija nuk kishh kufi

 17. Dea Prill 5, 2012 te 9:11 am Reply

  ju lumshin duart kush i ka shkruar…e qe te gjith..gjetshin lumturin e merituar..:)

 18. I paemër Prill 8, 2012 te 3:14 pm Reply

  pershkrime realitete , shume te bukura

 19. I paemër Maj 13, 2012 te 7:09 am Reply

  SHUM TE BUKURA

 20. ahae Maj 17, 2012 te 4:14 pm Reply

  shum pershkrime te bukura

 21. ahae Maj 17, 2012 te 4:14 pm Reply

  tung

 22. valbona Qershor 4, 2012 te 12:38 pm Reply

  cdo fund i veshtire ka nje fillim te let

  • I paemër Tetor 19, 2012 te 11:16 pm Reply

   Me Pelqejnn Shumm

 23. pa emer jam Qershor 5, 2012 te 2:59 pm Reply

  hahahhaa

 24. rita Qershor 7, 2012 te 12:06 pm Reply

  a e din ohh lokum su un ty po te
  du shum shpirt e zemer ti kam
  fal kurr se la per jet pa te marr
  ahh moj zemer te kisha pass
  ngatt hmmm
  ste kisha lan me fjett rehatt ?

  • I paemër Qershor 1, 2013 te 12:35 am Reply

   shum poezi nice yliiiiiii ogelllll :* complimente :*

 25. edon Qershor 12, 2012 te 8:26 pm Reply

  me jet te due me zemer vuaj zemer zemer i love you

 26. sd Qershor 17, 2012 te 4:11 pm Reply

  kush nuk dashuron gabonn …./////,,,,

  • albi Dhjetor 26, 2013 te 8:43 pm Reply

   Po e verte mi

 27. I paemër Korrik 6, 2012 te 2:58 pm Reply

  sum te bukura

 28. Annula Korrik 7, 2012 te 7:45 pm Reply

  Shume te bukura poezit, une vdes per to:-)

  • I paemër Tetor 25, 2012 te 1:36 pm Reply

   shum te bukra pojezit

 29. Annula Korrik 7, 2012 te 8:00 pm Reply

  Lexoni te timen tani….. Dashuria fillon me nji shikim, vazhdon me nji buzeqeshje :-), zmadhohet me nji puthje dhe perfundon me dy pika loti!

  • meri Korrik 14, 2012 te 1:29 pm Reply

   e ver8

   • I paemër Janar 7, 2013 te 5:32 am

    shum te bukra

  • I paemër Qershor 1, 2013 te 12:36 am Reply

   Kur mendoj per ty,
   Ethe dhe shpirti leshon,
   Mendoj per gjene me te bukur ne jete,
   mendoj per dashurine tone.
   Kur mendoj per syte e trishtuar,
   dhe buzet qe dridhen pa fjale
   mendoj per floket mbi gjoksin tend
   dhe zemrat qe rrahin pandale… :*

 30. Annula Korrik 7, 2012 te 8:28 pm Reply

  sd shume e vertet kjo qe the kush nuk dashuron gabon!

 31. Annula Korrik 19, 2012 te 9:19 am Reply

  Per te dashurin tim qe e dua shume…. Ti je buzeqeshja qe dua te shijoj, ti je jeta qe dua te jetoj, ti je shikimi qe me mungon, ti je ai qe <3 ime DASHURON!

  • dita Korrik 22, 2013 te 6:42 pm Reply

   shume poezi e bukur

 32. Vajza e mahnitshme! Korrik 19, 2012 te 8:07 pm Reply

  Me pelqejn shume poezit….

 33. skam emer Korrik 23, 2012 te 3:54 pm Reply

  hahaa valla zdi qa me thon ama jam ka keshi me zor kan po e dokje njeri nuk po mujke me marr kan nuk e du um don kan e du sum DON shum keq per mu jesh kan kjo jet ama shum e shkret

  • Dmc Loriku Nëntor 30, 2012 te 2:56 am Reply

   shum e vertet volla

   • enny Shkurt 17, 2013 te 3:30 pm

    :P

  • I paemër Tetor 20, 2013 te 1:21 am Reply

   Asht e vertet qe kon e don e te don bashk kurrrata spskan me u kon pe them kto me plot kuptimin e fjales sepse njeriun qe desha me zemer shpirt jet me nuk e kam shum her vdekjen e kam lyp po skam mund te ta gjej per , et ishe ti shkaktar qe lenove familjen ti ndegjosh po edhe un qe me fejun me tjeter kon

  • ZeShkanja Nëntor 25, 2013 te 2:10 pm Reply

   Kur te lindet djelli ulu me pushu veje doren ne zemer dhe mendo per mu

  • albi Dhjetor 26, 2013 te 6:13 am Reply

   Degjoni disa poezi nga un

   • albi Dhjetor 26, 2013 te 6:20 am

    Se dija qe ne jet do kishte kaq ndryshime do doja jeten tende me shum se jeten time.

 34. Vajza e mahnitshme! Korrik 24, 2012 te 6:37 pm Reply

  hahaha…

 35. aurora Korrik 26, 2012 te 9:09 am Reply

  ofofofofof

 36. drenusha Korrik 26, 2012 te 9:11 am Reply

  mos mendo se tkam harru, mos mendo se tjeter du, mos mendo se zemren time tjeter kush ka me gzu

 37. Annula Korrik 30, 2012 te 5:58 am Reply

  E bukur kjo pz, drenushe!

 38. yuyu Gusht 1, 2012 te 7:56 am Reply

  shum tmira poezit

 39. vali Gusht 21, 2012 te 8:40 pm Reply

  valla shum te mir veq shkruni edhe na njo

 40. Annula Gusht 29, 2012 te 1:06 pm Reply

  Lexoheni ju lutem…per ata qe tradhetojn! “Nese lotet ne sy te pikojn ngadal kujto zemren time qe dikur ta pata fal, nese e ndjen zemren aq shume te vetmuar kujto si ndihesha une kure me pate TRADHETUAR!!!

  • xhorxhi Qershor 1, 2013 te 12:40 am Reply

   Zemra kullon gjak
   syri pikon lot
   zemra ta ka thene
   syri sta thote dot.
   goja vjell renkime
   shpirti mbjell trishtim
   goja seshte trime
   shpirti eshte trim
   guximi te thote te dua
   frika se pranon
   nuk pyet kjo per ndjenjen
   dashurin se tregon.
   kur frika dhe guximi
   te jene njehere dakort
   atehere do te vrapoj te ti
   do te them ”TE DUA FORT

   • albi Dhjetor 26, 2013 te 8:33 pm

    E bukur kjo

  • albi Dhjetor 29, 2013 te 10:10 pm Reply

   A moj zemer sikur te ishte ashtum

 41. Elsa Gusht 30, 2012 te 10:19 am Reply

  Hoo Shum Poezit Te Bukura Ken Ju Lumshin Duart Te Gjithve Kur Kan Shkru Poezi Gjdo Fjal Ka Pendim Por E Kalurja Nuk Ka Kethim ?

  • xhorxhi Qershor 1, 2013 te 12:45 am Reply

   Nese te pyet dikush çka éshté jeta…thuaj nje udhtim deri te vdekja
   Nese te pyet dikush çka éshté vdekja…thuaj nje mik qè s’mund te ik nga jeta
   Nese te pyet dikush çka éshté Dashuria…thuaj nje dhurat nga Perèndia
   Nese te pyet dikush cilen e zgjedh nga keto tè trijat…ti thuaj Dashurin se nga kjo me vin te dyjat :*

   • xhorxhi Qershor 1, 2013 te 12:49 am

    Fjalën dashuri është e lehtë me e thënë
    Se dashuri të vërtetë, vështirë është me gjet
    Që kurë të pata parë, aspak skam fjetur
    Se emri jot në zemër më ka mbetur….DUA TË JEM FILXHAN
    TË JETOJ NË BUZËT E TUA
    QË SA HERË TË PISHË KAFENË
    TË MË PUTHËSH MUA :* :*

   • xhorxhi Qershor 1, 2013 te 12:53 am

    Cigare eshte jeta
    tym esht rinia
    ne zmrat tona
    ngelet dashuria
    se vec ty te dua

 42. meri meriana tironsja Shtator 10, 2012 te 10:49 am Reply

  Shum poezi te bukur

 43. I paemër Shtator 27, 2012 te 3:26 am Reply

  Ue no koment brravo

 44. Eleni Tetor 3, 2012 te 4:53 pm Reply

  Urime poezi shum te bukura

 45. eri Tetor 3, 2012 te 8:42 pm Reply

  shume te bukuraketo poezi.

 46. love Tetor 9, 2012 te 3:17 pm Reply

  ooooo une kon e kom dasht edhe me to jom feju edhe jemi bashk shummmmmm te lumtur <3 e pershendes zemren teme qe gjendet ne gurbet dhe i them qe me mungon dhe te dua shummmm jeta ime ishalla vjen mir te deshiroj rrug te mbar <3 aaaaaa kur tvish kena mu knaq shpirti jam tdu shummmmmmmmmmmm

 47. te dua ty Tetor 9, 2012 te 3:22 pm Reply

  ju lutem mos vuni shummm per dashuri ma mir dashurohi me dikon qe e doni edhe kaloni mir me to se gjo mat bukur ne jet se me kon bashk me qat person qe e don skish ju pershendes shummm te gjithve…….O zemra jeme edhe une ty te pershendes shummm e flm shum prej teje se po valla kur te vi ne ks kena me u knaq bashk ta ha zemren loqka jeme rrushe tkom ty princesha jeme mezi spo pres edhe 3 dit me ardh afer teje pom duken sikur edhe 3 shekuj oj princesh klm tdu shummm love you princes nga princi yt………..

  • Vilson Kurti Dhjetor 26, 2012 te 5:55 pm Reply

   te lutem mos vuni se njerzit e tj..

   • enny Shkurt 17, 2013 te 3:32 pm

    po po ashtu esht

 48. I paemër Tetor 9, 2012 te 7:47 pm Reply

  Ajde poezi shm fantastike

 49. I paemër Tetor 18, 2012 te 12:00 pm Reply

  Te Dua Shum Ylli Im

 50. I paemër Tetor 18, 2012 te 1:15 pm Reply

  i love you, you love me we create a familyy yeahhhhhhh

 51. I paemër Tetor 27, 2012 te 6:25 pm Reply

  shumm te mira

 52. I paemër Nëntor 1, 2012 te 6:24 pm Reply

  poezi te bkrrr

 53. I paemër Nëntor 1, 2012 te 11:33 pm Reply

  Bukur shum Shtimjanalija

 54. Gresa shkupjane Nëntor 3, 2012 te 5:36 pm Reply

  Te Mira

 55. agnesa Nëntor 4, 2012 te 6:12 pm Reply

  hehehe mos vuani shum se nuk ja vlen per kerkon valla pulla e bardh kmisha e vjeter tung i dashur se kam gjet nje tjeter huhuhu

 56. agnesa Nëntor 4, 2012 te 6:13 pm Reply

  per mesimi asgje nuk di per dashuri ta boj 8 me 2

 57. love Nëntor 5, 2012 te 1:59 pm Reply

  mos u dashuroni

 58. locka Nëntor 5, 2012 te 5:25 pm Reply

  hahahahahahaha no koment ahh dashuriii moj dashuri shum zemra lendooove tiii

 59. Annula Nëntor 5, 2012 te 8:46 pm Reply

  Dashuria eshte nji ndjenj e pa fajshme!!!

  • I paemër Shkurt 4, 2013 te 7:56 pm Reply

   Shum e bukur

 60. I paemër Nëntor 5, 2012 te 8:51 pm Reply

  dashurija pa takim si vetura pa benzin dashurija pa putje si mobili pambushje dashurija pa sexy si cigarja pa shkrepss

  • bukuroshja Shkurt 27, 2014 te 3:26 pm Reply

   Ca Thu mi
   Kur jam me ty pran zemra me rreh si nje
   Vullkan
   Kur jam me ty
   Jam ne fantasy

 61. agnesa Nëntor 5, 2012 te 8:56 pm Reply

  dashurija pa takim si makina pa benzin
  dashurija pa puthje si tel pa mbushje
  dashurja pa sexy si duhani pa shkrepz

  • Ana Shkurt 8, 2013 te 2:22 pm Reply

   Agnesa,pjesa e fundit sish gje .pse pjesa me e rendesishme ne nje lidhje eshte sexy.

  • ZeShkanja Nëntor 25, 2013 te 2:18 pm Reply

   DASHURIA NUK ESHT SPEC AS PALIGJAN POR ESHT FAFARON QE SHPIRTIN TA SHKRIMON<3

 62. I paemër Nëntor 5, 2012 te 9:00 pm Reply

  ne vajzat jemi te shtrejta
  me ment e leta
  aspak nuk mendohem meniren dashurohem huhuh

  • Gili Shkurt 8, 2013 te 2:24 pm Reply

   Ke shume te drejte…

  • te dua Janar 12, 2014 te 12:03 am Reply

   dashuria ësht shum ekeqe mos vuaj per nje person qe nuk ja vlen me vujt duaj ate qe ja vlen me dasht ju kisha lut mos vuani per nje person qe nuk ja vlen as 1%me vujt per ta ok ju pershendes qao

 63. I paemër Nëntor 5, 2012 te 9:01 pm Reply

  agnesa valla mir e ki se dashurija te qmend po pa te nuk te zen vendi vend

 64. elisa Nëntor 7, 2012 te 8:41 pm Reply

  ehhh kjo dashuria here te gezon e here te lendon.
  na cmendi fare !!! <3

 65. kosovar Nëntor 9, 2012 te 3:17 pm Reply

  ah sa marr maili shummmmm po me mungon gjithqka qe te perket ty aroma jote syt e zi

 66. kosovar Nëntor 9, 2012 te 3:18 pm Reply

  ah sa ka marr maili shummmmmm po mungon gjithqka qe te perket ty aroma jote syt e zi te dua shume jete jemmm

 67. DANI Nëntor 9, 2012 te 8:55 pm Reply

  Nese sme do me

  Eja dhe ma thuaj

  Nje shpirt qe ka vuajtur

  Prape do te vuaj.

  Do lendosh nje zemer

  Qe brenda te mban

  Do vrasesh nje shpirt

  Qe per ty po qan.

  Do humbesh nje dashuri

  Qe te deshi pafund

  Do fusesh ne dhe, nje njeri

  Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.

  qekjo poezi teper e mir :(

  • lena Nëntor 10, 2012 te 10:23 am Reply

   veq perpara

   • Gresa Maj 30, 2015 te 9:57 pm

    Te ndjej dhe te dua me shum se kjo bot,nese s’je me mua gjdo gje esht e kote…Adhuroj ata sy qe i kom ne mendje te adhuroj ty dhe buzeqeshjen tende

  • Kosovare Shkurt 6, 2013 te 10:18 am Reply

   Qfr Poezie teper e Bukur ??

  • Gili Shkurt 8, 2013 te 2:31 pm Reply

   Pa lexo timen…
   Akulli dhe zjarri
   akulli dhe zjarri u dashuruan zemrat njeri -tjetrit ia dhuruan.zjarri kerkonte te puthte buzet e ndaluara te molles se ndaluar.por kjo puthje solli tragjedi,zjarri u shua ,akulli u shkri.po,me mire qe nga kjo bote iken se atje larte ,as u shuan as u fiken

  • lona-D Prill 14, 2013 te 3:16 pm Reply

   bravooo aaa

 68. I paemër Nëntor 9, 2012 te 10:01 pm Reply

  shshum bukur dashuri me genjeshtra jam prencesha e mamit sugarica e babit motra e dikujt femra e askujt

 69. lena Nëntor 10, 2012 te 10:22 am Reply

  hehehhehehhe doni valla poezi super ne koment

 70. Annula Nëntor 11, 2012 te 3:54 pm Reply

  Dashuria u jep mend atyre qe skan ndersa i mer mend atyre qe kan!

 71. Vajza e dashuruar Nëntor 15, 2012 te 10:09 pm Reply

  Jo te gjith djemt jan njesoj

 72. I paemër Nëntor 19, 2012 te 4:03 am Reply

  eh. nuk ka njeri qe dashuron mě pasterti ne shpirt jan shum té rrall

 73. xhekson Nëntor 21, 2012 te 9:39 pm Reply

  Dashuria eshte gezimi per tu bere dy
  Dashuria eshte frika per tu bere tre
  Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje
  Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
  Dashuria eshte poezia e ndjenjave

 74. xhekson Nëntor 21, 2012 te 9:42 pm Reply

  Sikur ëndrra të ishte realitet
  Asgjë më shumë s’do të doja n’jetë!
  Çfarë kënaqësie unë do të kisha
  Me ty si në ëndërr sikur të isha

  • xhekson Nëntor 21, 2012 te 9:44 pm Reply

   :)

  • I paemër Shkurt 15, 2013 te 4:04 am Reply

   Doo te kisha shkuar pran tij

 75. xhekson Nëntor 21, 2012 te 9:44 pm Reply

 76. Linda Nëntor 23, 2012 te 4:21 pm Reply

  Shume te bukura ,por ku ka really love sot mo lal ……….??!

 77. I paemër Nëntor 24, 2012 te 6:25 pm Reply

  Kerkohet Adm Aktiv @[448903091833863:] Kush Do Te Lere Mesazh Tek Faqja @[448903091833863:]

 78. xhekson Nëntor 24, 2012 te 6:41 pm Reply

  Kur ty s’te shoh ,nuk qaj ,nuk renkoj
  Mendjen nuk humbas kur te degjoj
  Megjitheate kur kohe ri pa te pare
  Diçka me mungon ,ndjej mallin te me mare
  Dhe veten pyes une me kureshti
  Miqesi te jete kjo ? a dashuri?

 79. xhekson Nëntor 24, 2012 te 6:49 pm Reply

  flm linda

 80. I paemër Nëntor 27, 2012 te 1:20 pm Reply

  emer skoum
  poezi shoum e mir

 81. I paemër Nëntor 27, 2012 te 5:57 pm Reply

  wwwwawawa veq per para

 82. I paemër Nëntor 28, 2012 te 1:15 pm Reply

  po po te bukura me pelqejne.

 83. xhekson Nëntor 28, 2012 te 1:27 pm Reply

  Hapi syte e mos i mbyll
  Une jam diell e ti je yll
  Kur ti qesh un behem ze
  Mos mendo se do te le
  Kur ti qan un behem lot
  Ste nderroj me askend ne bot
  Ti je gjumi un jam endrra
  Ti je shpirti une jam zemra
  Ti je djalli un jam drita
  Ti je jeta qe une e prita
  Mos mendo se te harroj
  Kur je i vetmi ne bot
  Qe te DASHUROJ

  • I paemër Dhjetor 7, 2012 te 12:19 pm Reply

   valla skam koment yll je gjekson

 84. I paemër Nëntor 28, 2012 te 4:45 pm Reply

  dhe kjo me pelqen shum shum

 85. I paemër Nëntor 28, 2012 te 7:55 pm Reply

  shume poezi te bukura

 86. I paemër Nëntor 29, 2012 te 7:36 am Reply

  i pershtaten pak jetes time edhe dashuris

 87. I paemër Dhjetor 4, 2012 te 4:11 pm Reply

  teper te bukra

  • ana Dhjetor 4, 2012 te 4:27 pm Reply

   shum te bukura

 88. ffff Dhjetor 5, 2012 te 2:10 pm Reply

  teper palidhje

 89. Diu Corleone Dhjetor 8, 2012 te 12:34 am Reply

  Ra nje yll shpehva nje deshire qe te dashuroja nje vaje te bukur e te mire por zoti ne moment me kthehu nje pergjigje vajzen qe do dashurosh sdo te jete e virgjer

 90. Annula Dhjetor 8, 2012 te 1:15 pm Reply

  Sa e bukur dashuria sa e keqe xhelozia sa e embel simpatia sa e rend qenka tradhetia :-(

 91. denist Dhjetor 10, 2012 te 6:00 pm Reply

  ke poezi me te bukura

 92. hmmmmmmmmmm Dhjetor 11, 2012 te 2:05 pm Reply

  Sa e bukur dashuria sa e keqe xhelozia sa e embel simpatia sa e rend qenka tradhetia :-(-(

 93. blerina Dhjetor 12, 2012 te 5:52 pm Reply

  nje me pelqeu te tjerat jo dashuria s’quhet dashuri pa vuajtje

  • erblina Dhjetor 12, 2012 te 5:53 pm Reply

   e sakt

 94. I paemër Dhjetor 21, 2012 te 10:34 am Reply

  t mira kokan

  • arber Dhjetor 21, 2012 te 10:35 am Reply

   t mirakokan

   • I paemër Prill 11, 2013 te 7:55 am

    1000 i shoh 100 i njoh 10 i adhuroj 1 e dashuroj

 95. I paemër Dhjetor 24, 2012 te 7:44 am Reply

  Ju lumte per poezit

 96. rina Dhjetor 26, 2012 te 11:37 am Reply

  Shummm te bukura ktoo poezii

 97. I paemër Dhjetor 27, 2012 te 3:03 pm Reply

  Shume te bukura

 98. hej Dhjetor 31, 2012 te 11:33 pm Reply

  nje nat e qet nje nat e shkret nje nat me lot dhe me dhimje plot nje nat plot mall nje nat me zjarr nje nat pa gjum dhe me dhimje shum.

  • fetije Shkurt 15, 2013 te 11:55 am Reply

   shum valla keq per ju se veq po vuni

 99. I paemër Dhjetor 31, 2012 te 11:36 pm Reply

  shum te bukura poezit

 100. Selvete Sejdiu Janar 1, 2013 te 6:17 pm Reply

  I Lovee Youuu….. <3 ♥♥♥ Ste Duaa Mezor As Mee Interes Por Tee Duaa Mee Shpirt Derii Saaa Tee Vdesss….Hmmm Selvete ♥

 101. bleona hajra Janar 11, 2013 te 12:09 pm Reply

  hahahaha

 102. I paemër Janar 23, 2013 te 11:17 am Reply

  E mora un guximin
  E bera zemren gur
  I thash shoqes te dua
  Por jo me si dokur

  Tani ndjenjat e mia kan ndryshuar
  Un ndryshe te shikoj
  Ti nuk je me shoqja ime
  Por ajo qe un”DASHUROJ”

 103. elisa Janar 24, 2013 te 6:58 pm Reply

  poezite shume te bukura “BRAVO”
  “” I LOVE YOU “”
  “”” E…V…”””

  • enny Shkurt 17, 2013 te 3:39 pm Reply

   ua moj elisaaaaaa ,,,,,ke pershendet me kto poezi moj burrin e ?????????

   • sony Shkurt 18, 2013 te 2:53 pm

    me sa duket ti s’merke vesh gje nga D-A-SH-U-R-I-A ……sa keq per ty…….

 104. elisa Janar 24, 2013 te 7:15 pm Reply

  Me fal nje puthje, te te fal mijera peqafime.
  Me fal nje buzeqeshje te te fal mijera ledhatime.
  Me fal zemren tende te te fal gjithe jeten time!!!!!

  (kjo te kushtohet vetem ty)

  E… ****** I ******
  V… ***** LOVE *****
  ***** YOU ******
  ***** FOREVER *****

 105. elisa Janar 24, 2013 te 7:47 pm Reply

  *** DASHURIA ***
  Pse kjo bote na ben provokime nga me te ndryshmet?Ditet po kalojne dhe asnje ndryshim s’po ndodh.Si dikur po i perjetoj perseri keto ndjenja brenda zemres sime.Pse pikerisht kur u shfaqe ti zemra ime filloi te rrahe ndryshe?Ne ato momente zemra ime zgjodhi personin e gabuar,i cili i perkiste dikujt tjeter.Fillova te enderroja por pa ty nuk realizohej asgje.Mos valle per ty nuk pata asnje vlere?Dua qe brenda teje te ekzistoj sadopak,por me duket se eshte e kote.Kjo eshte “DASHURIA”.Te perball me pengesa,por duhet te behesh e forte ,e ti kapercesh.Nganjehere me ben te ndryshoj mendje Dua qe ta largoj nga zemra,por nuk mundem.Eshte si parfumi qe terheq njerezit.Por vetem per dicka i lutem zotit.Edhe nese me ty nuk do te jem,atehere nga ty do te kerkoj vetem vdekjen.Do te vdes prej teje dhe ti te jesh i pari qe te me vesh doren ne balle.Edhe pse kjo gje eshte e padrejte per ty,une do te luftoj e do te pranoj me cdo kusht qe kjo te realizohet.Por,gjithsesi,kete gje e mendoj dhe do ta mendoj, vetem atehere kur te shoh,qe ne te dy,nuk do te jemi bashke.Vetem dicka kerkoj nga ty: “TE DUA” ose “LAMTUMIRE”.Ehhh,si qenka jeta!E mbushur me gezime,harmoni, dashuri dhe mbi te gjitha me vuajtje…
  Kjo te dedikohet “VETEM TY”

 106. I paemër Janar 25, 2013 te 2:05 am Reply

  shum poezi e mir valla

 107. elisa Janar 25, 2013 te 9:44 am Reply

  cila te pelqeu me shum????????????

 108. shum poezi te embla vazhdoni kshtu Janar 28, 2013 te 11:33 am Reply

  ju dua ju dua

 109. shum poezi te embla vazhdoni kshtu Janar 28, 2013 te 11:35 am Reply

  jeni me te miret

  • leona Prill 10, 2013 te 9:15 pm Reply

   bjer ne gjunj e shi endrr un nuse e ti dhendrr

 110. elisa Shkurt 2, 2013 te 6:59 pm Reply

  Ne enderr dua te te shoh,por nuk kam gjume…
  Nese ti po fle,ne enderr do te vij une…
  Nese jetoj,jetoj vec per ty…
  Jeto ti per mua,te jetojm te dy!!!

  *** I LOVE YOU FOREVER MY BOYFRIEND ***

 111. I paemër Shkurt 6, 2013 te 11:57 am Reply

  shum bukur Ilove you Te”Dua teper

 112. Rina Shkurt 6, 2013 te 11:59 am Reply

  kjo osht per shokun tim me te ngusht qe e dua shum <3 T''Dua shum zemer<3

 113. Gili Shkurt 8, 2013 te 2:15 pm Reply

  Nje gonxhe
  trendafili
  kepute me
  kujdes.
  Vendosma
  mbi varre
  diten qe do te vdes

 114. Gili Shkurt 8, 2013 te 2:35 pm Reply

  E godita shpirtin me nje gure te madhe ,qeshi pak njeher,pastaj qeshi prap.
  E godita shpirti vetem me nje fjal ai psheretiu sube me i gjall…

 115. elisa Shkurt 13, 2013 te 2:58 pm Reply

  ” DASHURIA eshte celesi qe hap dyert e lumturise…”

 116. Gashi Shkurt 16, 2013 te 10:29 am Reply

  Moj e mira ne Mitsubish
  tu ka bo mendja qervish
  krejt qervish besa i holle
  per qet pun ti shkove nshkoll

  Ka met ba qik shpirti dav
  tuj ndrru hypsat jav per jav
  jav pet jav,e muj per muj
  si bollica kur nget per buj.

  Kur njek mashkujt me huxhum
  ta shkyn defin me gagjum
  def e rreth ti bajn batare
  skan mej mbet as ni qampare

  Nje dit nat pasqyre tshkreten
  Kallukagj ki me pa veten
  Kallukagj e krejt bezare
  Tuj ndrru hypsat ashiqre

  E ateher ki me u mush men
  Ski mej lan hypsat me ren
  Me mjel nty sikur ner dhen..
  Beeeeer

 117. vajza anonime Shkurt 16, 2013 te 3:53 pm Reply

  un dua

  • Gashi Shkurt 17, 2013 te 12:29 pm Reply

   Qka don ti

   • donika Mars 11, 2013 te 5:56 pm

    du me pas afer personin qe edu

 118. enny Shkurt 17, 2013 te 3:41 pm Reply

  jo shum te bukura

 119. ada Shkurt 19, 2013 te 3:47 pm Reply

  uaaa……pse ste pelqekan mi???

 120. Annula Shkurt 22, 2013 te 10:09 pm Reply

  Edhe vet zoti fliste per 7 mrekullit, ndersa une gjeta te 8-en thjesht TY. <3

 121. anna O'pozitive Shkurt 22, 2013 te 10:31 pm Reply

  sh te bkr

 122. vesa Shkurt 23, 2013 te 2:03 pm Reply

  shum tbukra veq vazhdoni

 123. I paemër Shkurt 24, 2013 te 5:44 pm Reply

  shum te mira poezit valla po pse nje person shkruan kso llo poezish sdo te thte se vuan

 124. nori lona Shkurt 27, 2013 te 12:02 pm Reply

  oooooooo keto poezijan te bukuar per loqken temmmmm ♥♥♥♥

 125. I paemër Mars 4, 2013 te 6:43 pm Reply

  shum te bukura,dhe domethense bravo.

 126. faik puka Mars 4, 2013 te 7:10 pm Reply

  Më fal që të shkruaj
  Më fal që për ty vuaj
  Më fal që jam dashuru
  Më fal që smuna pa ty me jetu
  Më fal që të thëras
  Më fal që vetëm për ty flas
  Më fal që kom gabu
  Më fal që për këtë skom mendu…
  më fal që TË DU!!!

 127. I paemër Mars 5, 2013 te 7:59 pm Reply

  Haha jeni te papare.

 128. donika Mars 11, 2013 te 5:57 pm Reply

  shum te mira poezit bravo edhe un di me shkru shum mir

 129. ana Mars 12, 2013 te 1:54 pm Reply

  poezi shum e mira veetem shkruani qao adelina

 130. ana Mars 12, 2013 te 1:56 pm Reply

  dashuria osh si plazma me kesk fillpn me puthje mbaron …………………………….

 131. Hello my family member! I wish to say that this post is amazing, nice written
  and include approximately all vital infos. I’d like to see extra posts like this .

  • bukuroshja Shkurt 27, 2014 te 3:33 pm Reply

   Very beautiful

 132. I paemër Mars 15, 2013 te 9:32 am Reply

  eeeehhh esgte e drejte ajo qe thua o anna

 133. ana Mars 15, 2013 te 6:36 pm Reply

  te dua te dua deri sa te vdes edhe nese vdes ne at bot te pres

 134. ana Mars 15, 2013 te 6:37 pm Reply

  i pa emert ta kushtoj ty

  • I paemër Mars 7, 2014 te 11:45 pm Reply

   njeriiv niher dashuron jata vazhdon jona

 135. ninushe Mars 17, 2013 te 6:02 pm Reply

  ej DANI pajtohem me mendimin tend me te vertet kjo poezija percet qenka :P edhe pse tash e kam paaaaaaaaaaaaaaaaa

 136. Annula Mars 19, 2013 te 4:36 pm Reply

  Si te te nxjer
  nga zemra ime?
  Kur je nji pjes e saj!
  Si me thua te te harroj?
  Kur dje ishim te pandar!

 137. I paemër Mars 19, 2013 te 7:28 pm Reply

  poezi qe vertet ia vlejn te lexohen bravo…………….

 138. I paemër Mars 20, 2013 te 4:13 pm Reply

  Dashuria gjeja me e buker ne bot duhet ta provoj cdo njeri pavarsisht pasojat qe mund te ket…

 139. I paemër Mars 20, 2013 te 8:02 pm Reply

  Shume te papara!!!

 140. xhenisa beqiri Mars 21, 2013 te 8:25 pm Reply

  te mahnicme vertet mbreslense

 141. I paemër Mars 22, 2013 te 9:13 pm Reply

  nje nate te qet hena me shikonte e kuptoj se zemres time dicka po i mungonte, te gjith engjujt reth vetes i mblodh dhe per zemren time ty te zgjodhi. xh per b. te dua jeta ime.

 142. I paemër Mars 22, 2013 te 9:19 pm Reply

  te dua se je gjithcka per mua, te dua se edhe ti keshtu thua, te dua se pa ty nuk jetoj, te dua se ke cdo gje qe enderoj, te dua se me pelqen aroma e trupit tend, te dua se je ti ai qe me cmend, te dua ne heshtje te dua ne lot, ne dua ne trishtim dhe nuk te urrej dot, te dua mes njerzve qe sdin te dashurojn, te dua dhe ateher kur ti se meriton. te dua shum xhuli nga jeta jote bisha.

 143. labinot Prill 2, 2013 te 1:48 pm Reply

  zogu ne deg sa bukur kendon ja puthsha buzen ai qe e lexon

  • Gresa Prill 28, 2013 te 9:21 pm Reply

   hahahahahahhaha e lexova uneeeeeee

  • I paemër Tetor 16, 2013 te 7:40 am Reply

   Zogu në degë sa bukur këndon. Ja rrassha karin ai që e kexon.

 144. Te dua Prill 6, 2013 te 6:54 am Reply

  Sikur dielli qe e ndriqon token
  Si yjet e nates qe e rrethojn boten
  Si engjulli mbrojtes ti je per mua
  Qfar me ke ber, qe kaq shum te dua

 145. I paemër Prill 8, 2013 te 2:26 pm Reply

  sgkw5yw5yklkyyk46

 146. sy zeza Prill 17, 2013 te 9:10 am Reply

  Ata sy te perlotur…!!!

  Shikoj ata sy,
  mbuluar nga loti,
  po një dit do vi,
  që ti shikoj zoti.

  Shikoj ata ty,
  plot me mallëngjim,
  po nje dit do vi,
  të jen plot shkëlqim.

  Shikoj ata sy,
  dhe fytyrën tënde,
  si ëngjëll i bukur,
  larë në dritë hëne.

  Shikoj ata sy,
  plot me vezullim,
  si yjet në qiell,
  kanë marrë shkëlqim.

  Shikoj ata sy,
  krejt të pa përgjumur,
  sot dhimbja dhe loti,
  ata i ka mundur.

  Shikoj ata sy,
  shumë të dashuruar,
  ndaj jam ulur sot,
  për ta duke shkruar.

  Shikoj ata sy,
  verbuar nga ndjenja,
  malli edhe loti,
  kullojën nga zemra.

  Shikoj ata sy,
  vec ata shikoj,
  i kam larg dhe vuaj,
  për ta po mendoj.

  Shikoj ata sy,
  dhe ne gjumë kur bie,
  më sjellin shërim,
  këtu në kulvie.

  Shikoj ata sy,
  vec ata shikoj,
  sepse s’ju them dot,
  që i dashuroj.

  Sikoj ata sy,
  i rëndoi loti,
  plot me vezullim,
  i ka mbushur zoti.

  Shikoj ata sy,
  ndaj dhe nis të shkruaj,
  pas syve të tu,
  jam i dashuruar…!!!

  • I paemër Maj 22, 2013 te 3:30 pm Reply

   shum e bukur ALBINA

 147. sy zeza Prill 17, 2013 te 9:12 am Reply

  Pse ekziston kjo dashuri?
  Pse secili te shijon fjalen tradhti?
  Pse s’deshirojn ta njohin dashurin?
  Pse filluan ta shkatrojn rinin?
  Pse tek rinia sekziston e verteta?
  Pse per çdo gje ju merzitet jeta?
  Pse keshtu po ndodh a me thoni?
  Pse dashurin e vertete e tradhtoni?
  Pse nuk rrini dore- per- dore?
  Pse askush nuk e beni veten fajtor/e?
  Pse thoni qe seriozisht dashurojm?
  Pse ia vyshkeni gjethet luleve?
  Pse ia theni krahet pellumbave?
  Pse e harroni nje shpirt te ri?
  Pse ate here jetoni ne dashuri?

  • xhorxhi Qershor 1, 2013 te 1:11 am Reply

   Nje dite te nxehte vere
   buze detit kalova
   mbi reren e lagur
   emrin tend une shkrova
   Por ja valet e detit
   si perbindesh u hodhen
   emrin tend te bukur
   erdhen e ma moren
   Perseri kete emer
   e shkrova ne nje flete
   po papritur fryu era
   ma mori me te shpejte
   Duke ardhur dimri
   debora ra nga qielli
   e shkrova kete emer
   por ma shkriu dielli
   Emrin tend te bukur
   e shkrova ne zemer
   por ishte xhelozia
   qe e largoi ate emer
   E shkrova kete emer
   sepse fort e dua
   por asgje spranoi
   dhe emri yt U SHUA :) :) :) :) :)

 148. sy zeza Prill 17, 2013 te 9:13 am Reply

  # A e dinn qyshh jenaa ndaa…??
  # Bashh n;kohheen maa t;miir
  # N’veen se memm thann ”Tduu”
  # M’kii thoonn ”Lamtumiir” :-
  # Poo e dii tii s’kii faajj
  # Oshht dashht unn mee kupttuu
  # See nuuk jee njoo preeii qatyynvee :P
  # Qee muneeshh me uu dashuruu ;-)) ….

 149. sy zeza Prill 17, 2013 te 9:14 am Reply

  -Nese nje dit m’sheh n’Rrug ose n’Qytet
  -Ka me ti kujtu dita Kur em ke lon vett
  -Mos mu afro afer, falje mem kerkuu
  -se kurr nuk ta fali, edhe pse hala te duu :'(:'(

 150. sy zeza Prill 17, 2013 te 9:14 am Reply

  Kii me kajjtt per t;kaLumen ` po aJo mo s’ktheheT-/.||. Zemra Jote Ka mu thy sikuur Goota qe TheheT..-. Ki mem lyp edhe niher ` weeqq Zonin me maa nii`- Kii me thoon koom Gabuu tlutna mfaal ` E ddiii

 151. desa Prill 18, 2013 te 2:19 am Reply

  Poezit e bukra ken bravo

 152. I paemër Prill 20, 2013 te 10:06 pm Reply

  shum te mira poezi

 153. I paemër Prill 23, 2013 te 9:28 pm Reply

  Sh.tbukra.aq me kan eksituar sa po te kisha nje mashkull afer do…

 154. I paemër Prill 29, 2013 te 5:38 pm Reply

  Te papame kto

 155. Majlinda Maj 12, 2013 te 4:16 pm Reply

  Sh te bukura

 156. baby Maj 14, 2013 te 11:53 am Reply

  dashuria ka dy emra ti je shpirti une jam zemra

  • I paemër Maj 21, 2013 te 7:36 pm Reply

   Te gjitha poezit ishin tbukura nvecanti kjo e fundit bravo ju puth te gjithve dhe pse su njoh puc ada

 157. Thenie Maj 26, 2013 te 9:48 am Reply

  Shume te bukura..

 158. I paemër Maj 27, 2013 te 11:37 am Reply

  shum faleminderit ada

  • I paemër Qershor 15, 2013 te 2:31 pm Reply

   eshe une keshtu mendoj <3 <3 <3 <3 <3
   /woy/ :p :) :p :)

 159. xhorxhi Qershor 1, 2013 te 1:02 am Reply

  e di qe te kisha shoqe me te mire,
  e di qe me kishe shok me te mire,
  por keshtu e beri perendia,
  ne mes nesh lindi dashuria,
  ndoshta nuk me don,
  ndoshta te nervozoj,
  por te them te drejten,
  shum te dashuroj,
  me fal perendi,
  un shum gabova,
  shoqen me te ngusht,
  un e dashurova. :) noten klm terve byeeee :)

  • I paemër Qershor 2, 2013 te 12:47 am Reply

   aittt qao

  • I paemër Qershor 15, 2013 te 2:32 pm Reply

   ku i gjeni :P :P :P :P

 160. I paemër Qershor 2, 2013 te 12:45 am Reply

  MUA me PELQYEN te gjitha POEZIT qe KENI :)

  • I paemër Shtator 27, 2013 te 8:51 pm Reply

   TE BUKURA POR TE VJETRA SI FJAL THONI DISA FJAL MO MRESLENSE ME POETIKE ME DASHURORE GJITHSESI KOMPLIMENTA

 161. I paemër Qershor 5, 2013 te 10:36 am Reply

  C far poezish ju lumt te pA par jeni na keni prek shum

 162. I paemër Qershor 6, 2013 te 4:35 am Reply

  Beaviful poems

 163. I paemër Qershor 12, 2013 te 1:13 pm Reply

  e vlersoi dashurin

 164. I paemër Qershor 15, 2013 te 2:28 pm Reply

  shume mire

 165. Flamur Qershor 16, 2013 te 9:52 am Reply

  Shum poezia te mira Paska

 166. lete Qershor 21, 2013 te 12:21 pm Reply

  – E pash nii djal n’rrug ish kan merzitshem shumm . . .
  u afrowa ngat thash ti nimoj un
  – Trupi ish kan t’ju dridh e lot weq ti pik
  Jom lodh me qet jet po du diku me ik :S
  – Diku qe so kerkush e qe mushna men
  dikun qe i kuptoj senet se qetu skam wen
  – tha e kam pas ni femer ajo mka dasht teper
  qaq smujke pa mu gjdo dit m’shkrujke leter . . . .
  E un qa kam bo?
  gjdo nat e shtisha me kajt
  ajo sun rrike pa mu un smujsha me bajt . . .
  m’thirrke n’tel un gjith ja kam nal
  i thojsha ja kam gjum , ajo mbajke ani zmr m’fal
  dilsha naten me tjera e ato ti pagu
  princeshen e pata ngat sdisha me wlersu
  ni dit ka dal me familje e kan bo ndeshje ;(
  aJo ka wdek tu ma thirr emrin n’heshtje . . .
  aJO tum thirr mi ndimu e un telin tu ja nal
  aJo dha shpirt pa ma bo hallall
  tash po ja di wleren tash pe di qa huppa
  ju lutna dinja wleren se sdita qa o tuta ;(
  -me mujt me kthy prap kohen me fol apet me ta . . .
  kisha nejt tan naten pa gjum weq m’ja ni qat za ;(
  -pom mungojn shkrimi saj qe ma shkrujke n’leter ;(
  Zemer falma per qet boté kujdesna n’boten tjeter ;( .

 167. Pejane Qershor 25, 2013 te 1:08 pm Reply

  oo zot kjo tragjedi mka n”dodhur edhe mua gjith te dashurin e thirrsha ne tel.. gjith ma nal gjith ma bon nervoz jam qka me boo jeta po vazhdojka????

 168. ferizajli Qershor 25, 2013 te 1:33 pm Reply

  palidhje poezi palidhje

 169. Pejane Qershor 26, 2013 te 7:58 pm Reply

  shum t”mira jon brehh qyy :D:D

 170. I paemër Qershor 27, 2013 te 11:27 am Reply

  Diana : ekini knaq krejt :P

 171. I paemër Qershor 27, 2013 te 2:13 pm Reply

  shum bkr

 172. I paemër Qershor 27, 2013 te 2:14 pm Reply

  ♡♥♡♥♡

 173. I paemër Qershor 28, 2013 te 8:09 am Reply

  Nese me shikon mua me lot ne sy jane lotet e mia qe bien per ty

 174. I paemër Korrik 1, 2013 te 7:15 pm Reply

  shum poezi t’mira

 175. I paemër Korrik 1, 2013 te 7:17 pm Reply

  njerzit 2’ftyrsha si du !
  knej thot te du , knej lun me mu , a po ta kana a pot vjen mir , femra so qashtu si menon , kshtu qe ri ku je ma mir . ;)

 176. Lita Korrik 11, 2013 te 6:30 pm Reply

  Shumm poezi te bukura

 177. I paemër Korrik 20, 2013 te 8:49 pm Reply

  .

 178. dita Korrik 22, 2013 te 6:41 pm Reply

  shume poezi te bukura me pelqejne shume veq vazhdoni se jeni duke bere nje pune te mrekullushme

 179. ferizajli Korrik 23, 2013 te 4:12 pm Reply

  poezit shum te mir

 180. I paemër Korrik 23, 2013 te 6:37 pm Reply

  gjith jeten per ty e shkrova … por ishte e kote se te harrova :)

 181. remi Korrik 24, 2013 te 10:29 pm Reply

  pershendetje shum poezi te bukura

 182. I paemër Gusht 7, 2013 te 10:11 pm Reply

  shum te bukura kokan kujtimet hallall ju qoft

 183. eleni berat Gusht 18, 2013 te 12:45 pm Reply

  un dhe ti
  ti dhe un
  me nje fjal te dua shum
  eleni love roni

  • tolja Gusht 23, 2013 te 6:36 pm Reply

   Haahah une genti poaa

 184. olsi Shtator 13, 2013 te 12:27 pm Reply

  shum shum te bukra poezit

 185. I paemër Shtator 25, 2013 te 4:08 pm Reply

  kot me kot

 186. tossi Tetor 17, 2013 te 8:28 pm Reply

  -KUSH ME SHPIRTT DASHUROHET DASHURIA NUK HARROHET SA MA LARG QE JE NGA UNN UNN TEE DUAA EDHE MA SHUMMMMMMM >>TOSSI<<

 187. I paemër Nëntor 1, 2013 te 1:31 pm Reply

  vc

  • I paemër Nëntor 15, 2013 te 7:36 pm Reply

   he qka te them ma shum se at qe edim po s epranojmi neve njerzimi duhet nje gje ta dimi the vetes te i thom jemi te ditur per nje diqka qe dashurija osht nje gje qe mundesh ta ndjesh ta perjetosh ta humbesh prap ta fitosh kurr mos te harrosh por edhe ta urreshat qe ke be por prap te thuash ashtu osht dasht me be hehhe ehhhhh qa te them shto

 188. I paemër Nëntor 15, 2013 te 7:38 pm Reply

  je aj qe na bon kurioz me menudue ma shum flm

 189. Aid Iddi RaMadani Nëntor 21, 2013 te 5:55 pm Reply

  shum te bukura jan kan ju lutna publikoni ende et reja

 190. DrinalD Kotorri Dhjetor 12, 2013 te 5:24 pm Reply

  shum te bukura poezit.jeni te mrekullueshem..

 191. I paemër Dhjetor 14, 2013 te 3:08 pm Reply

  shum te poezite po ku ti shkruaj dhe une se di shum dhe jan shum homoristike ….

 192. I paemër Dhjetor 14, 2013 te 3:09 pm Reply

  shum te bukura poezite bravo

 193. I paemër Dhjetor 30, 2013 te 2:48 pm Reply

  shum te miraaaaaaaaaa

 194. albina Dhjetor 30, 2013 te 2:51 pm Reply

  sen te gjata shummm s ,,, po m pelqen

  • albina Dhjetor 30, 2013 te 2:52 pm Reply

   sennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 195. d.k Janar 12, 2014 te 12:04 am Reply

  dashuria ësht shum ekeqe mos vuaj per nje person qe nuk ja vlen me vujt duaj ate qe ja vlen me dasht ju kisha lut mos vuani per nje person qe nuk ja vlen as 1%me vujt per ta ok ju pershendes qao

 196. I paemër Janar 21, 2014 te 6:15 pm Reply

  bkr

 197. I paemër Janar 21, 2014 te 7:17 pm Reply

  sa bukur asht rina se pa ty nuk fillon dashuia

 198. bizi nga malishev a Janar 21, 2014 te 7:19 pm Reply

  Jeta na ndryshoj vetem per nje nat

  Mbaroj miqesia filloj dashuriiiiiiiiiiiiiiii e gjatttttttttt…. ♥♥♥

 199. lorina Shkurt 3, 2014 te 7:19 pm Reply

  sonte iu afrova nje femre dhe e pershendeta e putha e perqafova ngaqe mu duk sikur ngjasonte ne ty

 200. xhuli Shkurt 8, 2014 te 6:42 pm Reply

  dashuria eshte nje gje e mrekullueshme por edhe e dhimbshe

 201. Sofra Shkurt 10, 2014 te 6:16 am Reply

  I lexova keto poezi dhe vertet ishin shume te mira. Me shume respekt Sofra.

 202. I paemër Shkurt 14, 2014 te 10:56 pm Reply

  shum te bukuraaaaa

 203. I paemër Mars 10, 2014 te 6:47 pm Reply

  Nese për botën sje asgje je vet bota per dike

 204. albanian girl Mars 10, 2014 te 6:49 pm Reply

  <3

 205. celeste Mars 27, 2014 te 2:37 pm Reply

  Nese qaj,qaj sepse te dua..
  Nese hesht ,hesht sepse vuaj..
  Nese enderroj,enderroj per ne te dy..
  Kudo qe te jesh, une jam me ty..

 206. anxhela Mars 27, 2014 te 2:39 pm Reply

  Zemra me dridhet,syte me lotojne
  me ka marr malli,se di kur do te takoj.
  Per ty pikon loti,pa ty nuk mund te fle
  per ty qan zemra ime,qe pran meje nuk je..

 207. ana Mars 27, 2014 te 2:40 pm Reply

  Parajsa ime je ti,ditet e merzitshme
  ti mi kthen ne lumturi
  Sa her qe zemra ime ty te kujton
  ajo rreh fort, gati sa nuk pushon
  Gjithcka me ty me duket mbrekulli
  te Dua Zemra Ime…Jeta Ime Je Ti.

 208. lorenc Mars 27, 2014 te 2:41 pm Reply

  Me bej nje shenje qe te di ku je…
  Me fal nje enderr qe te shoh si je…
  Me dergo nje puthje qe sonte te fle…
  TE DUA shum shum, sa do larg qe je..

 209. erjon Mars 27, 2014 te 2:42 pm Reply

  Nje jete pa ty nuk e enderroj…
  Nje dite pa ty nuk e shijoj…
  Nje shetitje pa ty me duket e kot…
  Nje dore e vetmuar rri gjithmone e ftohte !
  Nje zemer qan e nuk nxjerr ze…
  Nje sy pikon lote pa patur gje…
  Nje buze dridhet dhe kur ben ngroht…
  Nje shpirt i dashuruar pa ty s’jeton dot..

 210. I paemër Prill 28, 2014 te 5:02 pm Reply

  shum bkr poezit

 211. arbri Maj 7, 2014 te 12:44 pm Reply

  poezi super

 212. I paemër Maj 17, 2014 te 1:59 pm Reply

  Shum mir a veq perpaara ecni veq kshyrni pa zatetni najkun haha

 213. aleksandra Maj 20, 2014 te 9:27 am Reply

  larg nga un ti jeton kjo zemer po te kerkon qan mes lotesh pa pushim thot te dua shpirti im – per mua dashuria nuk eshte dic hyjnorre por nje tortur shpirterore

 214. aleksandra Maj 20, 2014 te 9:33 am Reply

  dashuria eshte si paraja per mua sot
  e ke neser jo

 215. suzi Maj 20, 2014 te 9:40 am Reply

  me premtime mos me mashtro eja te un nese me don
  nese tek un nuk vjen vet
  shko te tjetra se po te pret

 216. vani Maj 20, 2014 te 9:41 am Reply

  me premtime mos me mashtro eja te un nese me don
  nese tek un nuk vjen vet
  shko te tjetra se po te pret

 217. Njollza Korrik 11, 2014 te 3:30 pm Reply

  ??????

 218. Jetmir Gusht 15, 2014 te 3:37 pm Reply

  Mos i jep vend të veçantë gjithkujt në jeten tënde.
  Është e lehtë tu japësh atë vend, por të vret shumë kur ata nuk njohin vlerën e atij vendi…

 219. Zemra e dashuruar Shtator 13, 2014 te 3:44 pm Reply

  E Kam nje kuti me helem te zi po u fejove me nje tjeter un do Ta pi

 220. Shum fjal un ti thash shum mallkime ti dhash zemren tende e helmova jeten time e pastrova

 221. E urrej veten time qe u lidha me ty qe te pash ma Ata sy un vet u helmova jeten e motres e shkatrrova

 222. I paemër Janar 29, 2015 te 2:16 pm Reply

  shum te bukura
  na knaqet

 223. enetabeti Prill 11, 2015 te 2:29 pm Reply

  pse eshte keshtu jeta
  ku qdo gje shihet me dyshim
  pse nuk del ne shesh e verteta
  a mos valle dashuria eshte krim

 224. Gresa gjk Maj 30, 2015 te 10:02 pm Reply

  Zemer gjum te embel dhe naten e
  mir,me pafsh ne ender po pate deshir,se un dua te tkem pran por e di qe esht e
  veshtir,ndoshta ne ender tek ti sonte do vi,por nuk do te zgjoj se larg teje do
  rri,do afrohem vec pak sa te te puth ne sy,edhe nese zgjohesh ti asgje mos
  thuaj,me ler te te puth e te te them se pa ty vuaj,me ler te te shoh duke
  enderruar,qe kur te zgjohesh ne mengjes ta kuptosh qe dhe ne ender te kam
  kerkuar

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: