Poezi dashurie per ty

POEZI DASHURIE PER TY

Nese sme do me

Eja dhe ma thuaj

Nje shpirt qe ka vuajtur

Prape do te vuaj.

 

Do lendosh nje zemer

Qe brenda te mban

Do vrasesh nje shpirt

Qe per ty po qan.

Do humbesh nje dashuri

Qe te deshi pafund

Do fusesh ne dhe, nje njeri

Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.

 

POEZI DASHURIE PER TY

E vetmja dashuri

Te dua te kam thene

S’kam menduar per me te lene

Kur me the te dashuroj

Me premtove se ste harroj

Vajti mire kjo dashuri

Ishim te dy shume te ri

Zemren time ta kam dhuruar

Dhe gjithmone te kam dashurar

Gjithmone ty rri ne krahet e mi

Se ti je e vetmja dashuri.

 

POEZI DASHURIE PER TY

Nje bilbil i bukur shume net po kendon

Dashurin e humbur me lot po e vajton

Ai bilbil i bukur mee ze qe po qan

Dashurin e humbur me lot po e lan

Ate bilbil te gjore

Ska me kush qe e ngroh

Plaget e tij ne zemer ska me kush qe ja sheron

Ai bilbil dale nga dale po dobesohet

Zemra e tij ngadale po dobesohet

Vajto bilbil vajto, per fatin tend te zi

Se edhe mua me ngjau…

E njejta “TRADHETI”

 

POEZI DASHURIE PER TY

Kur u mbyllen shkollat mu fik dashurija, vajzen qe e deshta e ndalen te shtepia, muajin shtator e prisja me gezim se te dashuren time e prisja ne takim.

Ja filloj mesimi ne shkoll e kerkova por te dashuren time askund se takova, ndegjova prej te tjerve me than se e kan feju.

E kishin fejuar per ate qe kurr se kishte pare, per asgje tjeter vetem se per te na ndare.

A jet e mallkuar o fat i pa prir i ndave dy dashnor si nuk pate meshir…

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

14 mendim te “Poezi dashurie per ty”

  1. Shume te bkr per shpirtini tim qe e dua shume. eshte I vetmi qe me jep oksigjen qe me lumturon pafund. Dhe I vetmi perkrah te cilit dua te jap frymen ti je mbeshtetja ime me e madhe te dua

   Pëlqejeni

 1. kush ishte ajo qe te ndau nga un,,ta mori ajo zemren emu mla te vuj,athua ame mendon mua apondoshta me ke haruar,,kur ta puthesh te dashuren tende ne sy,,thuaj pse te humba ty,,kur ta perqafosh thuaj me veten tende pse te lash te vajtojsh,,kur tja prekesh zemren dije se mori fund,,ajo jeton,,por “JETA”IME”MBARON…………?

  Pëlqejeni

 2. saher ikam then vetees per ty skame qa..sa her ikam then vetes skamet permend me,,por jo smundem ta bej,,se xhdo sekond me ndoj per ty,,e xhdo or qaj se ate qe edeshta nuke kam me,,e thuaj dua ta di pse prej fillimit sma shprehe dashurinpor me le te vuaj ete ri nvetmi,,ndoshta ndonjeher un dote kujtohem por dota sjellin ftesen se neser fejohem,,por ti aspak mos qaj dhe mosu merzit,,por mere ate ftes dhe thuaju ne ket,,FEJES,, dhe un dot mar pjes…prsh ish te dshurin tim ana tetovare.

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s