Gjoksi i femrave

Gjinjtë e femrave gjithmonë janë temë interesante, sidomos për gjininë mashkullore. Edhe pse gjithkush mendon se ata dinë dinë gjithçka rreth tyre, fakti është se ka shumë gjëra misterioze të cilat janë zbuluar kohëve të fundit.

10 Fakte interesante per gjinjte e femrave

1) Një gji mesatarisht peshon rreth një kile dhe përmban rreth pesë për qind e trupit yndyrë totale.

2) Ashtu si penisi edhe gjiri zgjohet gjatë marrëdhënieve seksuale.

3) Mesatarisht “thiri” i gjirit të femrës gjatë seksit rritet më shumë se një centimetër.

4) Mesatarisht madhësia e gjinjve të femrave është 36 centimetra, që tregon se gratë ditëve të sodit i kanë gjinjtë e mëdhenj. Në fakt para ca viteve madhësia e gjinjve ishte 34 centimetra.

5) Në mesjetë gjinj tërheqës ishin konsideruar ato me një boshllëk të madh në mes të gjirit, ndërsa tani konsiderohen ato më të bukur në të cilat kjo hapësirë është minimale.

6) Shumica e femrave duan të kenë gjinj të bukur dhe gjëja kryesore është se nuk duhet të pinë duhan! Në mënyrë të veçantë, pirja e duhanit kontribuon në uljen e gjirit.

7) Femrat, ndryshe nga burrat, në disa plazhe nuk mund të ecin pa pjesën e sipërme. Për të ndrequr këtë padrejtësi, u themelua sajti GoTopless.org që promovon të drejtën e grave për të ecur pa pjesën e sipërme.

8) Asnjëra grua nuk i ka gjokset me madhësi të njëjtë. Siç tregohet nga hulumtimet, zakonisht gjiri i majtë është më i madh se ai i djathti.

9) Studime të shumta kanë treguar se gjinjtë janë gjëja e parë që burrat shikojnë tek gratë. Dhe kjo nuk është një gjë e re, apo jo?

10) Një hulumtim i kryer nga një kompani thuhet se gjinjtë më të mëdha në Evropë i kanë britaniket

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

3 mendim te “Gjoksi i femrave”

  1. Perkthimi automatik është shumë i dobët. Ndërtimi i fjalive skandaloze. Thithi shkruhet ‘thiri’??!!! Për se e ke fjalën? 34 cm ishte 34!!!?? cfarë idjotizmi në të shkruar.
    Duhani ndikon në formën e gjoksit??? e pa besueshme. Mbajtja e gjoksit do kulturë dhe përkujdesje. I majti më i madh se i djathri nuk është vetëm tek gjoksi por tek cdo organ i njeriut, mashkull apo femër (ka të bëjë me qarkullimin e gjakut nga barkusha e majtë)
    Mershkujt shikojnë nga vithet së pari dhe jo nga gjoksi, prandaj femrat ndihen më të lira të reklamojnë ato dhe jo vithet.
    Me një fjalë futja ‘P’ së Avdiut!.

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s