Një person në Francë shet Ferrarin 599 GTO për 1 euro

Një person në Francë ka shitur Ferrarin e tij model 599 GTO për vetëm 1 euro.

Domenique D. ka shitur makinën e fabrikës së famshme italiane Maranello me këtë çmim qesharak pas vetëm një vit përdorimi sepse nuk ishte dhe aq i kënaqur prej saj.

Ferrari 599 GTO arrin shpejtësinë 100 km/h për vetëm 3.3 sekonda dhe në pistë arrin një shpejtësi maksimale prej 335 km/h. Domethënë një makinë e cila nuk mund të blihej nga të gjithë për faktin se në Francë vlerësohej me 400 mijë euro.

Por, francezi i pasur ka deklaruar për mediat se “makina është shumë e bukur dhe argëtuese në drejtim, por jo shumë preçize në rrugë”.

Duke u nisur nga ky fakt, ideja “gjeniale” për ta shitur, ose më mirë falur atë.

Lexo edhe:

Sakrifica e nje nene per djalin e saj ne nje termet ne Japoni

Letra e nenes

Si ndikon media tek ne

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s