Frazat më të bukura të skenave të dashurisë

Disa prej frazave më të bukura të skenave të dashurisë të historisë së kinematografisë.

Disa prej filmave më të bukur në historinë kinematografinë botërore mbahen mend vetëm nga frazat e bukura për dashurinë. Romanca dashurie që publiku i mban në kujtesën e tij gjatë pasi fjalët dedikuar dashurisë janë me të vërtet një himn që të fiksohet në memorie dhe bëhet pjesë e jotja dhe e dashurisë tënde.

“Buzët e mia si dy pelegrinë kërkojnë të falënderojë me një puthje të ëmbël.

Romeo + Juliet, 1996

Jam vetëm një vajzë që ka përpara një djalë dhe që po i kërkon ta dashuroj.

Notting Hill, 1999

Xhorxh: Lorraine, fundi që na bashkon… Lorraine: “Cfarë? Xhorxh: Ajo çfarë dua të them është… Lorraine: “Oh, por unë më duket se të kam parë diku? Xhorxh: Po, unë jam Xhorxh, Xhorxh McFly, jam delfini yt, dua të them fati yt…

Kthim në të ardhmen 1985

3. “Askush nuk mund ta vendos Bejbi në një engjëll, dashurinë dhe pasionin tim.

Kërcim dashurie 1987

“Të dua kur ke ftohtë dhe jashtë është 30 gradë. Të dua kur të duhet një orë për të bërë një sanduic. i dua rrudhat kur të bëhen pasi më shikon sikur të isha një i çmendur. Më pëlqen që pas një dite të kaluar me ty, ndjejë ende parfumin tënd te rrobat e mia, dhe jam i lumtur që ti je personi i fundit me të cilin bisedoj para se të fle. Dhe nuk është se ndjehem vetëm, dhe jo se është nata e krishtlindjeve. Kam ardhur sonte sepse kur kupton se do të kalosh jetën me dikë, do që pjesa tjetër e jetës të filloi sa më shpejt që të jetë e mundur”.

Lexo edhe:

Letra e nenes

Barcoleta ( pikante )

Barsaleta

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s