Pa derdhur gjak nuk ka ndjese – Hebrenjve 9:22

Krishti u ringjall per te shpetuar njerzimin nga mekati

Si do ta kuptonit kte fjali nese fjala “mekat” do te nenkuptonte gjenin pergjegjes per vdekjen e njeriut???
(Psalmi 51:5 Romakeve 5:12 – Duke qene se te gjithe femijet u ngjizen pasi Adami dhe Eva mekatuan, pasardhesit e tyre trasheguan vdekjen)
(Korintasve 15:56 – Gjemba e vdekjes eshte mekati)

Thuhet qe Jezusi, ose Truppasterti (i pamekati) ka vdekur pa pasur femije, po nese pasi eshte ringjallur ai ka lene pasardhes? Atehere si mendoni ju se do te shpetohet njerzimi nga mekati per te shkuar ne jeten e perhershme???
(Hebrenjve 9:22 – Pa derdhur gjak nuk ka ndjese)
(Te dalet 21:23 – Jete per jete)
(Ashtu sikur te gjithe vdesin ne Adamin, keshtu te gjithe do te ngjallen ne Krishtin)

!!!!!!!!!!!!

Lexo edhe:

E verteta mbi krijimin e njeriut (e cila eshte mbajtur e fshehte)

Ja sekreti i vertete i jetegjatesise

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s