NASA pajtohet me parashikimet e fisit Maja

Populli Maja me saktësi e ka parashikuar kolapsin e para disa ditshëm total të internetit dhe telefonisë celulare në planet, sepse sipas parashikimeve të tyre – 11 tetori i vitit 2011 është dita kur në tokë duhet të bien valë të forta të rrezatimit nga dielli.

Para disa ditësh, në fushën e komunikimit pa tel ishte një kaos i madh, pasi shumë përdorues të internetit dhe telefonive celulare në mbarë botën nuk mund të dërgonin dhe as të pranonin porosi.

Në kalendarin e popullit Maja për vitin 2012 parashikohen ende rrezatime të fuqishme nga Dielli, nga të cilat njëri do të jetë fatal për tokën dhe do të shkaktojë “fundin e botës” në vitin 2012.

Është interesante se parashikimet e popullit Maja përputhen me llogaritjet e NASA-s.

Ekspertët e informatikës dhe komunikimeve elektronike konfirmuan se kolapsi është pasojë direkte e rrezatimit të fuqishëm, i shkaktuar nga erupsioni i diellit.

Shkencëtarët e NASA-s thonë se shpërthimi i diellit do të jetë aq i fuqishëm, sa që mund të ndodhë që i gjithë planeti të ngelet pa energji elektrike.

Lexo edhe:

Misteri i Bibles

2012 parashikimi i fisit Maja

Misteret e botes

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Një mendim te “NASA pajtohet me parashikimet e fisit Maja”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s