NASA komunikon me jashtëtokësorët, mesazh i deshifruar

NASA komunikon me jashtëtokësorët, mesazh i deshifruar

Është botuar kohët e fundit një dokument nga Ministria e Mbrojtjes Britanike, e cila i referohet një mesazhi të ardhur nga hapësira. Ky mesazh është marrë nga NASA në vitin 1998, por i është dashur shumë vite punë e mund për të deshifruar këtë mesazh të ardhur nga pafundësia e hapësirë së universit…

Sinjali i këtij mesazhi është kapur dhe pranuar në fillim të vitit 1998. Menjëherë pas marrjes së tij, shkencëtarët e NASA-s filluan përpjekjet për ta deshifruar atë me formula komplekse matematikore.

Përfundimisht ata vërtetuan se ky sinjal i përkiste një tjetër bote, thënë ndryshe, jashtëtokësore. Gjithashtu, shkencëtarët shtuan se ky sinjal është lëshuar nga një qytetërim tjetër drejt hapësirës të paktën 80.000 mijë vjet më parë! Vazhdoni leximin e NASA komunikon me jashtëtokësorët, mesazh i deshifruar

Advertisements

Ligjet e dashurise

Me poshte do te jepen disa nga ligjet me te rendesishme qe e udheheqin dashurine:

  • Ndjesite e kendshme cojne ne terheqje: Kur dikush beson se nje person mund ta ndihmoje ate te plotesoje disa nga nevojat e tij emocionale te palotesuara ai do te filloje te perjetoje ndjesi te kendshme kur rri me ate person. Dhe nese ai person nuk do ta kontaktoje dhe takoje më me ate shpeshtesi qe pritet, ndjesite e kendshme shtohen akoma me shume, bile mund te kthehen ne pasion. Prandaj sapo te kesh terhequr vemendjen e dikujt, mos ji gjithmone i disponueshem.
  • Ndjesite e kendshme lindin kur kontakti nuk eshte i pamundur: Megjithese disa njerez bien ne dashuri me njerez te famshem qe i shohin thjesht ne TV, apo me te tjere qe flasin vec ne facebook, perseri shumica Vazhdoni leximin e Ligjet e dashurise

NASA pajtohet me parashikimet e fisit Maja

Populli Maja me saktësi e ka parashikuar kolapsin e para disa ditshëm total të internetit dhe telefonisë celulare në planet, sepse sipas parashikimeve të tyre – 11 tetori i vitit 2011 është dita kur në tokë duhet të bien valë të forta të rrezatimit nga dielli.

Para disa ditësh, në fushën e komunikimit pa tel ishte një kaos i madh, pasi shumë përdorues të internetit dhe telefonive celulare në mbarë botën nuk mund të dërgonin dhe as të pranonin porosi.

Në kalendarin e popullit Maja për vitin 2012 parashikohen Vazhdoni leximin e NASA pajtohet me parashikimet e fisit Maja

Si ndikon media tek ne

Beni ishte nje dite ne paleter dhe ate dite e pati shume te veshtire te bente stervitje sepse Ipodi i tij ate dite skishte bateri dhe i duhej te degjonte kenge romantike qe jepte boksi i palestres.

Nuk ishin kenge romatike normale, por nga ato kenge qe te japin pershtypjen se kengetari eshte ulur ne gjunje duke qare per ti mbushur mendjen ish te dashures te kthehet perseri. Vazhdoni leximin e Si ndikon media tek ne

Pa derdhur gjak nuk ka ndjese – Hebrenjve 9:22

Krishti u ringjall per te shpetuar njerzimin nga mekati

Si do ta kuptonit kte fjali nese fjala “mekat” do te nenkuptonte gjenin pergjegjes per vdekjen e njeriut???
(Psalmi 51:5 Romakeve 5:12 – Duke qene se te gjithe femijet u ngjizen pasi Adami dhe Eva mekatuan, pasardhesit e tyre trasheguan vdekjen)
(Korintasve 15:56 – Gjemba e vdekjes eshte mekati)

Thuhet qe Jezusi, ose Truppasterti (i pamekati) ka vdekur pa pasur femije, po nese pasi eshte ringjallur ai ka lene pasardhes? Atehere si mendoni ju se do te shpetohet njerzimi nga mekati per te shkuar ne jeten e perhershme??? Vazhdoni leximin e Pa derdhur gjak nuk ka ndjese – Hebrenjve 9:22