1 në 10 britanikë lënë si trashëgimi password-in e Facebook

Rrjetet sociale tashmë janë bërë një pjesë e rëndësishme e njerëzve dhe shumë vendosin që t’u lënë si trashëgimi fëmijëve të tyre, pikërisht password-in e Facebook.

Sipas ‘The Telegraph’, bazuar në një studim të Universitetit të Londrës, 1 në 10 britanikë e lë password-in e Facebook, Flickr apo Tumblr, pikërisht si trashëgimi për të afërmit e tij.

Studimi tregon se në këto rrjete ata kanë shumë materiale online, si fotografi, video të ndryshme, filma etj dhe kërkojnë që këto të trashëgohen nga të afërmit e tyre, në mënyrë që t’i kujtojnë.

Lexo edhe

Si ndikon Masoneria tek ne
Pse bota ka homoseksuale
Si te mesosh magji

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s