E verteta mbi krijimin e njeriut (e cila eshte mbajtur e fshehte)

Kultura e lashte sumeriane, bibla dhe shume fakte te tjera qe mbahen te fshehura thone qe njeriu u krijua nga bashkimi i nje vezoreje gjitari tokesor me spermatozoidin e nje UFOje. Prandaj Neandertali ndryshoi shume gjene pernjeheresh, u be modern.

Njeriu i pare u quajt Adamus (Tokesor-gjuha sumeriane). Dhe u la te jetonte ne nje kopesht i quajtur Edin qe ndodhet midis tigrit dhe eufratit. Brezat e mevonshem i quajten UFOt zota sepse ata dukeshin te pavdekshem, meqe jetonin mijra vjet.

UFOt erdhen per te marr ar ne toke sepse vrimat e ozonit ne planetin e tyre Nibirus mund te rikuperohen duke vene atje fije shume te holla ajri.

Nga lodhja e madhe ne miniera ata menduan te krijonin nje specie sterile njerzore si punetore minierash qe do te ngjante me shembelltyren e tyre.

Prej kohes se gjate qe donte krijimi i njerezoreve sterile ata menduan te krijojne njerez qe mund te riprodhoheshin seksualisht, Adamusi u krijua i pari dhe nga gjenet e nje brinje te tij krijuan femren e pare.

Te gjitha keto te dhena jane ruajtur shume mire ne kulturen Sumeriane, dhe me vone ne te gjithe librat e shenjte.
”Njeriu u krijua per te adhuruar” thuhet ne shkrimet sumeriane, por kur u be nje perkthim prej nje perkthyesi shume te zote fjala adhurim dilte qe perkthehej punuar. ”njeriu u krijua per te punuar’’.

Kte perkthyes qe e kuptoi nje gje te tille e burgosen menjehere dhe cdo gje eshte mbajtur e fshehte. Mijra pllaka me shkrime jane gjetur ne Irakun e sotshem ku u krijua qyteterimi i pare njerzor, ato flasin qarte per te gjitha kto me detaje. Gjithashtu edhe deshtimi i teorise se evolucionit ne shpjegimin e krijimit te njeriut e mbeshtesin perseri kte fakt.

Nga te gjitha te dhenat delqe njeriu ka pas kulmin e zhvillimit intelektual dhe teknologjik atehere dhe jo sot.
Njeriu modern qe u gjet ne forme fosili daton te ishte me I hershem se vete specia Homo erectur qe mendojne se eshte paraardhes i njeriut.

Te gjitha kto fakte jane ruajtur te fshehta dhe kushdo qe mundohej ti bente publike denohej me cdo menyre qe mjaftonte per te penguar keta te sinqerte te vazhdonin me tej.

11 mendime mbi “E verteta mbi krijimin e njeriut (e cila eshte mbajtur e fshehte)

 1. Roni Shkurt 29, 2012 te 8:39 am Reply

  Kurani famlart flet shum bukur dhe qart per krijimin e njeriut,zhvillimin e tij neper 3-etapa.Eh sa i perket adhurimit esht nje gje tejet e rendsishme,arsyja shum e thjesht :”Ne kemi nje krijues te gjithdijshem,te meshirshem,meshirues,meshirberes, qe shtron kontrollin e tij mbi ne,qeniet e tij.Dhe natyrisht qe i takon falenderimi atij,Faliminderit per mirkuptim.Roni nga prizreniii

 2. Adami Gusht 28, 2012 te 2:56 pm Reply

  Brockulla qe kepusni ju ketu. Sa keq qe truri i njeriut ka vend edhe per te tilla mendimesh.

 3. I paemër Nëntor 23, 2012 te 10:03 am Reply

  mutin ma hangshi se po rreni na tranut

  • I paemër Janar 10, 2014 te 8:11 pm Reply

   ju qe jeni kaq pa edukate me mire mos shkruani

 4. jana Dhjetor 12, 2012 te 11:19 am Reply

  Cuditem si ste paskan burgosur ty akoma qe i bere publike keto sekrate…

 5. I paemër Dhjetor 21, 2012 te 8:46 pm Reply

  Nga toka na ka krijuar Allahu dhe atje do te shkojme Falenderuar QOFTÈ ALLAHU._

  dhe ju a q… ufot dhe Sekretet qe keni nxjerr

 6. kr Janar 22, 2013 te 9:41 pm Reply

  zoti eshte nje ne tri vehtje hyjnore .ATI BIRI SHPIRTI I SHENJTE.JEZU KRISHTI ESHTE BIRI I
  TIJ I VETEM.SHPERBLYES I GJITH BOTES.

  • Besim Nikolli Shkurt 16, 2014 te 11:38 am Reply

   Dhe mrekullite ndodhin ne saje te ekzistences se Perendise DHE JO TE UFOVE QE SHKOJNE TU THY QAFEN GJITHANEJ, Perendia ndodhet kudo dhe nuk fluturon me disqe si ufot, por Perendia nuk ja ka dhene mundesine njeriut te kuptoje gjithcka, MISTERET E PERENDISE JAN VETEM TE PERENDISE…. AMEN

 7. I paemër Shkurt 12, 2013 te 3:19 pm Reply

  allahu esht krius i te gjidhve edhe eshte nje i pa dukshm edhe i vetm nuk ka fmi por drgues i zotit qe e lexon kuranin edhe qe e shpjegon islamin islami eshte fe me e pastr qe e kriuar zoti.muhamedi i drguari i allahut qe na ka kthi ne islam eshte pengameri me i mir qe e kriuar zoti nuk ka qetr veq tij eshte i fundit dhe si mbas kuranit njeriu ka mbri me shkuar ne pllanet.

 8. I paemër Shkurt 12, 2013 te 3:21 pm Reply

  alau eshte me i madhi se te gjith

 9. I paemër Mars 13, 2013 te 7:26 pm Reply

  ende ka te atlle qe mundohen krijimin dhe etapat e krijimit te njeriut t’ia mveshin tjeter kujt pos krijuesit suprem Allahut xh.sh..mjaft me tregime te kota

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: