Poezi dashurie ( pak shperthim ndjenjash )

Poezi dashurie

Dashuria e humbur

Nese sme do me
Eja dhe ma thuaj
Nje shpirt qe ka vuajtur
Prape do te vuaj.

Poezi dashurie

Do lendosh nje zemer
Qe brenda te mban
Do vrasesh nje shpirt
Qe per ty po qan.

Do humbesh nje dashuri
Qe te deshi pafund
Do fusesh ne dhe, nje njeri
Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.

Poezi dashurie

Nje kujtim nga ty

Nje kujtim ne dore e mbaj
Nostalgji qe n’shpirt e kam
Nje kujtim nga ajo nate
Ne cdo moment me ben te qaj.

Ti ke shku larg ke shku
Pa e lene as nje gjurme.
Se do t’kthehesh kam nje shprese,
Per c’do dit me malle po te pres.

Ate kujtim qe ti ma dhe
Eshte kujtim qe ne gisht e mbaj
Permes saj kurre s’do te harroj
Syte e mi jane mbushur vaj.

S’me beson sa shume te du
Sa te jet jeta do te pres
Ate unaze qe ti ma dhe,
Eshte kujtim qe kurre nuk vdes.

Betimi i dashurise

E dhash betimin te askush tjeter
perveq teje perjet.
Dhash betimin e dashur qe gjithmon
te jet i vertet:
Do te kujdesem per ty,
do te mbroj ne qdo kend.
Do te shtrihem brenda teje,
ne ter trupin tend.
Do te rri gjithmon pran teje,
do te mbroj ne ngrohtesi.
Do te perqafoj,do te puth,
dhe do te gjesh streh ne stuhi.
Do te ndihmoj ty dhe do te udhezoj,
ne nje rrug te qart.
Do te mbroj ty nga qdo e keqe e njerzve,
pellumbi im i art.
Do ti degjoj problemet e tua
dhe do te ndihmoj ti zgjishim bashk te dy.
Do te te bej ylber,
qe dielli te rrezoj ne ty.
Do te jem ne anen tende,
edhe nese ti je gabim.
Do ta permirsojm se bashku,
dashuria jon osht mallengjim.
Do te mbjell lule per ty,
dhe do ti ujis qe te rriten.
Ato do te jen simboli i dashuris,
qe kurr nuk do te vriten.
Do ta peshperis emrin tend,
kur askush sdo te jet pran nesh.
Do ta peshperis aq ngadal,
qe vetem ti ta ndjesh.
Do ta ndjesh dashurin time,
edhe nese ndahemi pergjothmon.
Do ta dish se zemra jote,
ne Zemren time qendron.

Poezi dashurie
Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

11 mendim te “Poezi dashurie ( pak shperthim ndjenjash )”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s