Theniet me te bukura per dashurine

Grate nuk me dashurojne mua, por fytyren time ne ekran. Une jam vetem tabloja ku ato pikturojne endrrat e tyre. (Rudolph Valentino)

Grate i japin dashurise nje domethenie qesharake, sepse sdine te bejne gje tjeter. (W. Somerset Maugham)

Dashuria eshte historia e jetes se nje gruaje dhe nje episod ne jeten e nje mashkulli. (Madame de Stal)

Nje mashkull bie ne dashuri permes syve te tij, ndersa nje femer permes vesheve. (Woodrow Wyatt)

Dashuri nuk do te thote te shikoni njeri tjetrin, por te shikoni bashke ne te njejtin drejtim. (Antoine de Saint)

Cdo dashuri e mbaruar duhet ta kete nje shans te dyte, por me dike tjeter. (Mae West)

Natyra e femres eshte e tille: te mos na dashurojne kur i dashurojme, e te na dashurojne kur nuk i dashurojme. (Servantes)

Askush nuk ka dashuruar dike, ne menyren qe cdokush do te donte te dashurohej. (Mignon Mc Laughin)

Nuk besoj se femrat do te ishin te kenaqura po te dinin se cmendon truri i nje mashkulli per to. (Anthony Tropolly)

Dashuria eshte si cigarja. Ne qoftese mbaron mund te ndezesh nje tjeter, por nuk te shijon kurre njesoj. (Lord Wavell)

Dashuria e ndertuar mbi bukurine e jashtme vdes po aq shpejt sa bukuria. (Michael Hartnett)

About these ads

Të etiketuara:, , , ,

Një mendim mbi “Theniet me te bukura per dashurine

  1. ada Shkurt 22, 2014 te 6:05 pm Reply

    shume te bukura dhe te verteta ;)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: