Arsyet pse njerzit duan te bien ne sy

-Per ti pershtypje te mire dikujt.

-Sepse mendojne se te tjeret i vleresojne keq dhe negativisht, dhe duke rene ne sy duan te kunderpergjigjen.

-Femijet e mesuar gjithmone me vemendje duan ta mbajne ate pozicion edhe kur rriten, duke rene sa me shume ne sy.

-Per te perfituar dicka duke bere pershtypje te mire. Vazhdoni leximin e Arsyet pse njerzit duan te bien ne sy

Advertisements

Theniet me te bukura per dashurine

Grate nuk me dashurojne mua, por fytyren time ne ekran. Une jam vetem tabloja ku ato pikturojne endrrat e tyre. (Rudolph Valentino)

Grate i japin dashurise nje domethenie qesharake, sepse sdine te bejne gje tjeter. (W. Somerset Maugham) Vazhdoni leximin e Theniet me te bukura per dashurine

Te jesh njeri i fuqishem

Marrim nje ngjarje si shembul. E zeme se ti je duke ngare makinen dhe prapa teje befas shfaqet nje shofer qe ben nje levizje fare te pakujdesshme qe mund te kishte perfunduar dhe ne aksident fatal nese ti nuk do te kishe reaguar shume shpejt. Shyqyr asgje e keqe nuk ndodhi por si do te reagoje ti pas kesaj ngjarjeje? Vazhdoni leximin e Te jesh njeri i fuqishem

Ja sekreti i vertete i jetegjatesise

Me kot njerzit e kerkojne jetegjatesine tek regjimi ushqimor pasi jane pare plot raste te njerzve qe kane qene nder me te kequshqyerit dhe jane mbajtur mend gjithmone per jeten e tyre te gjate. Me kot e kerkojne tek nderhyrjet qe mund te beje shkenca ne trupin e njeriut. Vazhdoni leximin e Ja sekreti i vertete i jetegjatesise

Si te shpetojme sa me shpejt nga gripi

Pirja e lengjeve: Viruset nuk bejne gje tjeter vecse leshojne toksina (helme) ne organizem, dhe lengjet e shumta e shpelajne organizmin nga kto helme te viruseve qe e bezdisin organizmin gjate gjithe kohes. Prandaj duhet te pihen sa me shume lengje. Lengjet e frutave pervec ketij efekti ndihmojne dhe ne mbajtjen e PH te trupit prandaj jane shume te dobishme. Vazhdoni leximin e Si te shpetojme sa me shpejt nga gripi

Te fshehtat e xhelozise

Nje depertim ne mendjen e xhelozit

Ti je ulur me te sonte, cdo gje po shkon per mrekulli dhe po ja kaloni te dy shume bukur, derisa papritur ai shfaqet si nga hici. Ai ka paraqitje me te mire se ty, eshte me i pashem dhe pasi te pershendet fillon te flase me te: e gjithe vetedija jote perqendrohet tek biseda e tyre: si e sheh ai ate, si i buzeqesh ajo atij. Ti je i frikesuar, i inatosur, i pasigurte dhe te mungon vetebesimi. Ta themi troc ti je xheloz. Vazhdoni leximin e Te fshehtat e xhelozise