Aftesite e shfrytezimit te kohes

Ndjen qe nuk ke asnjehere kohe te mjaftueshme per te bere te gjitha ato qe do te doje te beje? Mendon se prioritetet e jetes tende nuk te lejojne te merresh me hobit dhe aktivitetet e tjera qe ke qejf ti besh? I ke lene ushtrimet gjimnastikore sapo ke filluar nje pune? Nese u pergjigjesh me po ketyre pyetjeve eshte e qarte qe ti ndjen sikur dita eshte shume e shkurter per tu marre me te gjitha. Megjithate e verteta eshte qe kohe ka me bollek, thjesht ti nuk ke mesuar si ta shfrytezosh ate shume mire. Vazhdoni leximin e Aftesite e shfrytezimit te kohes

Advertisements

Humbja e motivimit ne gjysem te rruges

Te lesh nje pune ne gjysem

Te lesh dicka pergjysem eshte shume keq, thjesht kur kujton sesa motivim ke pasur ne fillim dhimbja te shtohet akoma me shume. Nese ti je nje person qe fillon nje aktivitet ne nje menyre shume energjike dhe me pas e le ate, mos u shqeteso shume, ka disa gjera qe ti mund ti besh per te mos e lejuar veten ta humbe interesin per ate aktivitet aq shpejt. Vazhdoni leximin e Humbja e motivimit ne gjysem te rruges