Si ta kuptosh nje genjeshter nga nje e vertete

Supozojme se ti shkon dhe takon nje shok, dhe mundohesh te buzeqeshesh, pastaj i thua se je i/e merzitur, a do te te besoje ai?

Jo, ai nuk do te te besoj sepse ne fakt ai sheh buzeqeshjen ne fytyren tende: Pra me fjale te tjera ai sheh mosperputhjen midis asaj qe ti thua dhe asaj qe shpreh fytyra jote. Vazhdoni leximin e Si ta kuptosh nje genjeshter nga nje e vertete

Advertisements

Dashuria e vertete

Cfare eshte dashuria?

Pervec ndjenjes qe ti ndjen kur ne gjakun tend pompohen hormone si Fenil etilamina, dashuria eshte nje emocion i nxitur nga subkoshienca jote per te te bere ty sa me te afert me nje person qe subkoshienca mendon se do te jete nje person i rendesishem per mireqenien tende. Vazhdoni leximin e Dashuria e vertete

Njohuria dhe eksperienca

Para shume kohesh tre burra humben ne nje shkretetire, dhe per shkak te mungeses se ujit dyve prej tyre i ra te fiket. I treti u mundua qe te gjente nje rruge per te dale nga shkretetira. Dhe mendoi qe te bente nje harte ku te vizatonte rrugen qe beri, te shenonte vrimat dhe gropat qe gjente ne toke qe te kishte kujdes per heren tjeter, vizatoi ku ishin puset ku mund te pije uje dhe ku ishin kafshet e egra qe mund ti haje per te mbijetuar. Vazhdoni leximin e Njohuria dhe eksperienca

Si te kontrollosh njerzit nepermjet mendjes.

Nje bombe berthamore eshte arma me e forte qe egziston, pas mendjes njerezore. Ky nuk eshte nje artikull hipnoze, por nje artikull qe flet mbi njohurite psikologjike qe ju mund ti perdorni per te kontrolluar mendjen, sjelljet mendimet dhe veprimet e njerzve. Vazhdoni leximin e Si te kontrollosh njerzit nepermjet mendjes.

Shenja qe tregojne se dikush te pelqen

Nese nje person te dashuron, ose eshte jashtezakonisht i interesuar per ty, me shume mundesi ai nuk do te ta thote kete pa u siguruar dhe per ndjenjat e tua kundrejt tij. Por prapa kesaj skene, nenvetedija e atij personi, pa deshire, do te mundohet gjithmone te Vazhdoni leximin e Shenja qe tregojne se dikush te pelqen

Varesia ndaj dashurise

Varesia ndaj dashurise dhe marredhenieve

Varesia ndaj dashurise eshte rasti kur ti nuk mund te jetosh pa pasur dike qe te te mbeshtese ne cdo moment apo pa pasur dike qe ta duash. Varesia ndaj dashurise eshte rasti kur ti je totalisht i paafte per te funksionuar vetem, eshte rasti kur ti e ndjen veten te merzitur dhe keq nese nuk shfaqet dikush qe ta mbushe jeten tende Vazhdoni leximin e Varesia ndaj dashurise

Te heqim varesine nga facebook-u

Je i fiksuar pas facebook-ut?
E hap facebook-un porsa zgjohesh ne mengjes pa bere asgje tjeter me pare?
Shpenzon cdo dite shume ore ne facebook?
E hap cdo gjysem ore?!

Nese i pergjigjesh me po ketyre pyetjeve atehere Vazhdoni leximin e Te heqim varesine nga facebook-u