Publikohen raportet per UFO dhe dukurite misterioze

Publikohen raportet per UFO dhe dukurite misterioze


Ministria Britanike e Mbrojtjes publikoi raportet ku ndërmjet tjerash përmenden takimet e afërta me jashtëtokësorët, objektet e paidentifikuara fluturuese, si dhe sëmundjet e pazakonta të njerëzve që u takuan me jashtëtokësorët. Këto të dhëna janë ruajtur në një fshehtësi të madhe prej vitit 1009 deri më 2000.

Në 6000 faqe raport që Ministria e Mbrojtjes e Britanisë i publikoi për opinionin, janë përshkruar qindra raste të përvojave të çuditshme të njerëzve, të cilët pohojnë se kanë parë objekte të paidentifikuara fluturuese të formave dhe madhësive të ndryshme, si dhe një dritë të çuditshme në tërë Britaninë e Madhe.

Në dokumentet e publikuara përmendet edhe ngjarja kur policët nga Bostoni dhe Skegnessi në Lincolnshire panë dhe incizuan një UFO. Policia menjëherë lajmëroi rojën e kufirit e cila i njoftoi të gjitha anijet. Në të njëjtën kohë radari regjistroi një zhurmë të fortë e cila “dridhi” Bostonin.

Kjo është vetëm njëra nga qindra ngjarje të cilat janë raportuar në Polici, Ushtri ose Qeverinë e Britanisë së Madhe. Ekspertët thonë se përshkrimet për objektet e paidentifikuara fluturuese, format dhe madhësitë kanë ndryshuar për gjysmë shekulli.

Vitet e fundit njerëzit thonë se kanë parë objekte të paidentifikuara në formë trekëndëshi të cilat shkëlqejnë, derisa në periudhën prej vitit 1940 deri më 1950, njerëzit rrëfenin kryesisht se kanë parë UFO në formë të pjatave ose disqeve fluturuese.

Advertisements

Autor: GL Albania

S'kemi lindur per te qene perfekt, por per te qene me te mire se te tjeret.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s