Si te besh per vete nje vajze/djale

Eshte krijuar pershtypja sikur dashuria lind vetvetiu dhe ne nuk mund ta kontrollojme ate. Por si cdo iluzion tjeter edhe ky mendim duhet te hiqet nga koka pasi eshte shume i demshem dhe na ben te jetojme te pavetedijshem per ate qe po ndodh dhe arrijme atje ku te na coje rastesia dhe veprimete tona te pamenduara. E pra duhet ta dini asgje nuk ndodh vete, jemi ne qe i bejme gjerat te ndodhin me sjelljet tona, me menyren si reagojme dhe paraqitemi. Atehere cilat jane menyrat e sjelljes te dikujt qe na bejne te biem ne dashuri? Dua te shpjegoj menyren se si ekspertet e reklamave veprojne per te terhequr vemendjen e publikut qe te blejne nje produkt te caktuar. Ata ne fillim percaktojne se cnevoja ka publiku dhe kur e dine kete ata reklamojne pikerisht ate produkt qe plotson nevojat e tyre. Po keshtu ne kemi nevojat tona te paplotesuara ku ne jemi bleresi dhe njeriu qe ne dashurojme eshte produkti qe pikerisht ne kemi nevoje. (Lexo: Si te impresionosh dike?)

Nevojat e meshkujve ndryshojne nga ato te femrave. Ne pergjithesi nevoja me e madhe e femrave eshte te ndihen te mbrojtura dhe te sigurta, kurse nevoja me e madhe e shumices se meshkujve eshte te ndihen te pranuar ashtu sic jane dhe te ndihen te pushtetshem. Shumica e femrave ndihen te mbrojtura dhe te sigurta ne prani te meshkujve te suksesshem me status te larte social dhe financiar. Prandaj po te dini ta tregoni veten keshtu duke nxjerre ne tavoline celsat e nje BMV je shume te shtrenjte, do te dukeni shume terheqes ne syte e nje femre sepse do ti beni ato te ndihen te mbrojtura.

Por edhe ata qe nuk kane para apo status shume te larte ne shoqeri mund ta bejne nje vajze te ndihet e mbrojtur duke e treguar veten njeri ambicioz, te forte, te shkathet, me besim ne vetvete, sepse keto tipare morale tregojne qe nje dite do te kesh shume para dhe do te arrish te behesh dikush ne shoqeri. (Lexo: Joshja e femrave, 5 gabimet e meshkujve.) Por menyra si duhen treguar keto cilesi eshte duke mbajt nje qendrim trupor te hijshem dhe me sjellje, jo duke ia thene drejtperdrejt me fjale qe une jam keshtu. Pra nese silleni ne ate menyre qe ta tregoni veten me besim ne vetvete, ambicioz, te shkathet, atehere do ti beni vajzat te ndihen te mbrojtura ne pranine tuaj dhe automatikisht ato do te ndjejne terheqje per ju. Menyrat sesi mund te leme tek te tjeret pershtypjen qe duam ne do ti shpjegoj ne temen si te pozicionojme vetveten.

Doja te flisja edhe per cfare duhet ta tregojne veten vajzat ne menyre qe ti bejne meshkujt te ndihen mire dhe te pranuar ne prani te tyre dhe keshtu ata te ndjejne terheqje per to. Meshkujt ndihen mire ne prani te nje femre qe eshte origjinale, pra vetvetja, ne prani te nje femre qe di te kujdeset per aparencen e saj dhe di te vishet, jo domosdoshmerisht me trup shume te bukur, pasi shpesh e bukura na ben ta shohim por jo ta dashurojme. Femrat duhet te tregojne qe jane te ndjeshme, por me nje ndjeshmeri delikate dhe shume femerore. Duhet te tregoje nje humor te gezuar dhe te pelqyeshem, psh duke qeshur me shakate qe i ben nje djale ajo mund ta tregoje veten keshtu. Megjithate do te flas ne temen tjeter se nga cfare varet pershtypja qe leme tek te tjeret, keshtu do te mund te kontrolloni mendimin qe kane te tjeret per ju. Keto informacione jane me baze nga realiteti, dmth shkencore dhe jepen prej meje ne nje forme shume te qarte dhe te kuptueshme. Une nuk mbaj pergjegjesi mbi menyren se si ju i perdorni kto te dhena, por do tju keshilloja te mos i perdorni per lojra dhe aventura, por vetem per te fituar ate qe dashuroni me te vertete. (Lexo: Shenjat qe tregojne se dikush te pelqen.)

Të etiketuara:, , ,

27 mendime mbi “Si te besh per vete nje vajze/djale

 1. kliti cela Qershor 20, 2011 te 5:03 pm Reply

  faleminderit shume genti
  une jam kliti dhe jam 10 vjec
  ne shkolle me pelqen shume nnje vajze me emrin dea,une e pelqej shume por ajo nuk ma var
  me pelqyen shume keshillat dhe shenjat qe tregojne se dikush te pelqen por une kam vene re se ajo me injorin sepse ndoshta me pelqen.
  eshte nje gje e mire sikur ti dergoj asaj leter adhuruesi sekret por ajo e di se une e dua ose mund ti jap nje dhurate sekrete me emrin e nje shoqeje .te lutem me dergo nje pergjigje me shk

  • Kadri Xhemali Tetor 18, 2012 te 12:21 pm Reply

   duhet ta ndalosh vajzen dhe ti thuash! me shiko ne sy dhe me thuaj se sme don ateher vajza do te jep nje pergjigje perfundimtare

 2. kliti cela Qershor 20, 2011 te 5:03 pm Reply

  rim

 3. I paemër Gusht 2, 2012 te 10:54 pm Reply

  ᄂᄉᄃᄂᄃᄀ

 4. Sofia do ti thoja ta bëjë xheloz/e Janar 1, 2013 te 3:41 pm Reply

  Ç

 5. Tushar Mukhopadhyay Janar 2, 2013 te 8:46 am Reply

  This is an great site, I will be adding your blog
  to my morning routine

 6. Xhulja Nëntor 8, 2013 te 9:59 pm Reply

  Un jam nje vajze 17 vjet dhe kam nje te dashur prej nje vit e ca ai vdiste per mua bente cdo gje qe i thosha kurse tani jo se e kemi maredhenien keq po nuk po me vjen me aq pas mendjes si tja bej ta kthej sic ishte!

 7. Irma Janar 31, 2014 te 10:32 pm Reply

  Bejini xheloze, mos i jepni vemendjen e dikurshme dhe do e shikone se pastaj do ju vije ajo nga pas dhe jo ti asaj

 8. Rickie Shkurt 2, 2014 te 11:33 am Reply

  It’s really a nice and helpful piece of information.
  I am satisfied that you simply shared this helpful info with us.
  Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

 9. denis Prill 17, 2014 te 7:07 pm Reply

  un lam denis ja 15 viec dhe me pelqe nje vajze ne shkoll po nuke po e beje dot per vete kam provuar shume gjera po se di pse kuke po ari ta bje per vete une kam qe disa here i lidhure me shum vajza po me ate se di pse siadal dote da bej per vte. ju lutem me sygje roni dicka. :)

 10. clash of clan hacks Maj 18, 2014 te 2:18 pm Reply

  It’s awesoke for mee to have a website, which is helpful designed for
  my experience. thanks admin

 11. era Gusht 17, 2014 te 7:46 pm Reply

  Un jam 15 vjeqare po flas ne pergjithsi per djemt Qe ta beni per vete nje vajz injorone nje koh mos e shikoni sepse pastaj ndihet sikur do benit gjithqka per te dhe nuk jau var mee epo nuk e Di por per mua gjithmon funksjonon Nuk jam lidhur ende me askend dhe nuk dua tja di pos djalit te endrrave beni ate qe jau thot zemra por mos e turperoni para tjerve

 12. era Gusht 17, 2014 te 7:52 pm Reply

  QELSI I ZEMRES TEK NJE VAJZ ESHTE RESPEKTI POR DIQKA QE I NDIHETMON ESHTE BEJU PJES E SAJ BEJU SHOKU ME I MIR DHE PASTAJ DASHURIA SHOQERORE KTHEHET NE DASHURI TE VERTET ME E MIRA PER JU MOS NGURRONI SEPSE EDHE UN JAM NJE VAJZ DHE E DI SE QFAR DESHIROJM NE KETE MOSH NE NUK JEMI NE FAKULTET DHE KAQ TE PJEKURA SAQE TE KEMI DESHIR TE NA DERGONI LETRA KENI RRESPEKT MOS TRADHRONI ME 100 VAJZA

 13. itunes free gift card code Gusht 21, 2014 te 12:47 pm Reply

  Hello There. I found your blog the use of
  msn. This is a really well written article. I will make
  sure to bookmark it and return to read extra of your useful information. Thank
  you for the post. I’ll definitely return.

 14. Gjulian Shtator 25, 2014 te 8:28 pm Reply

  Ckemi un jam Gjuliani dhe jam 14 vjec.Eshte nje shoqe ne shkollen time qe keto kohet e fundit ka filluar te me pelqeje shume.Por sa here flas me te ajo nuk ma var.Nganjehere kur e pyes ne fb a ke te dashur ajo me thot po kam,por kete ma ben me ironi sepse nuk eshte e lidhur.A kam ndonje shans qe une te lidhem me te sepse akoma nuk e kam pyetur.Nese ka ju lutem me thoni dhe ndonje menyre si ti propozoj

 15. facebook password hacker Tetor 3, 2014 te 8:33 am Reply

  Do you have a spam problem on this website; I also
  am a blogger, and I was wanting to know your situation;
  we have created some nice procedures and we are looking to
  exchange methods with other folks, why not shoot me
  an e-mail if interested.

 16. emris Tetor 19, 2014 te 9:39 pm Reply

  Pershendetje une jam Emrisi … Jam 15 vjec kam pas shum te dashura ..
  Ne shkollen time eshte nje vajz e mire por nuk di cte bej kam provuar shum metoda por
  nuk e di pse nuk ma var fare .. e provoj ta bej te duket se aijo eshte e rendesishme per mua por nuk funksjonon a mundeni te me thoni se cfar mund te bej !!!! JU LUTEM :D

 17. Erisa Janar 8, 2015 te 1:21 pm Reply

  Jam nje vajz dhe e dua shume nje djale qe e ka emrin Eris. Ai ka lon cdo mengjes dhe drek nga rruga e shtepise Sime dhe un e pres ate ne dritare
  Ndier sa ai nuk e kthen koken as majtas e as djathtas ….. Me tregoni cduhet te bej ju lutem per tiu afruar???!
  Anxhi

 18. Eris Janar 8, 2015 te 1:23 pm Reply

  Jam nje vajz dhe e dua shume nje djale qe e ka emrin Eris. Ai ka lon cdo mengjes dhe drek nga rruga e shtepise Sime dhe un e pres ate ne dritare
  Ndier sa ai nuk e kthen koken as majtas e as djathtas ….. Me tregoni cduhet te bej ju lutem per tiu afruar???!
  Anxhi

 19. I paemër Janar 10, 2015 te 7:40 pm Reply

  Shum palidhje

 20. Alesia Janar 13, 2015 te 3:13 pm Reply

  Cfare keni me punet e te tjerve ju ???

 21. shera Janar 23, 2015 te 3:43 pm Reply

  Un jam nje vajz 15 vjet dhe e dua shum nje djal qe e ka e mrin eli AI asnjeher nuk me ka folur dhe shikuar mos esht per arsye se nuk i interesoj a PO se nuk e shikoj se me vjen turp ?:-)

 22. I paemër Prill 27, 2015 te 2:59 pm Reply

  eshte nje dkale ne shkollen time dhe mua me pelqen shume ne e shikojme te dy njeri tjetrin ju lute me thoni se cfare te bej

 23. I paemër Maj 12, 2015 te 6:01 pm Reply

  Un jam 13 vjec dhe dua nje vajze qe kam ne klase per me shum se nje vit por ajo pelqen nje tjeter….. Me pare edhe ajo me pelqente por tani jo me dhe shkon pas atij tjetrit, e dua aq shum dhe nuk mund ta harroj dot, por edhe per ta bere serisht per vete nuk po dij, ju lutem mund te me ndihmoni?

 24. pa emer Maj 29, 2015 te 1:08 pm Reply

  Un kam qene 14 vjec dhe kam pas nje vajz ne lagje e nisem si loje dhe rash ne dashuri me te tash ajo a lidh me nji tjeter dhe tek un shkaktohet vetem merzi asgje tjeter kam ngacmu femra tjera di kan nejt e mkan shikju rrisgin veq tu shikju ato qe mkan pelqy nuk kam mujt me i ba per vete me thoni ndonje. sugjerim ndonje vajz qe ka ra ne dashuri te me tregoj me rrespekt pa emer

 25. I paemër Qershor 24, 2015 te 10:06 pm Reply

  Degjo ti njeriu pa emer nese vazhdon ti ruash lidhjet me te thuaj hapur se cfare ndjen jam e sigurt se do ta gjesh zgjidhjen por nqs te keqtrajton atehere nuk e meriton ta duan kaq shume
  Nuk e di edhe une 14 jam por mendoj se do funksjonoje
  Pac fat

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: