Fenomeni Emiljano Shullazi

Hera pare qe po e ve re emrin e ketij Emiljano Shullazit, dhe me sa po shoh paska edhe shume fansa. Kjo do te thote qe ne si popull kemi qejf te bejme sehir kur njerez vriten e theren me njeri tjetrin.

Eshte per te ardhur keq. Neper lajme po lexoj qe shume veta nga banda e shullazit e nga banda te tjera jane vrare duke luftuar me njera tjetren.

Njerez te vdekur vetem se nuk funksionon drejtesia, nuk zbatohen rregullat, por behet tifo per vrasjet e per kercenimet. Pa drejtesi keshtu do jete gjithmone o tifoza, vetem vdekje e terror do kemi, me mire pranojme rregullin dhe drejtesine qe mos te arrije me puna deri ktu ku ka arrit sot.

Sot ai akademiku i shkrete neser ti apo vellai jot. Edhe vete ai shullazi nuk do donte ti ndodhte ajo gje vellait te tij, pra te gjithe e duan drejtesine, edhe vete kriminelet, por nuk na e japin mundesine per drejtesi, i detyrojne njerzit te zgjedhin rruge te gabuara dhe ti thone vetes ik pirdhu.

E gjitha kjo nuk do ndodhte nqs ju do perkrahnit rregullin, ligjin, dhe zbatimin e tij, sepse ligjet jane shkruar me gjak per te evituar sherret, vrasjet dhe tragjedite.

Makina e se ardhmes

Nuk ka asnje pengese nga ana teknologjike per tu pajisur me makina fluturuese. Dicka e tille kerkon vetem nje zhvillim te tille qe njerzit te mos kene probleme themelore qe do ti pengonin per te shkuar ne nje drejtim te tille.

Shiheni sesi do te jene makinat e te ardhmes, shihni videon:

A ka ZOT ?

Ne jemi te vetedijshem per egzistencen fizike. Kudo ku hedhim syte ka vec egzistence, egzistence fizike, magnetike, por edhe biologjike.

Shume prej nesh kane pyetur: Perderisa jeta egziston ne toke, pse nuk duhet te egzistoje diku edhe ne nje planet tjeter?

Dhe kane shume te drejte qe pyesin edhe kta, por sa prej nesh kane pyetur se nese diku ka edhe nje egzistence shpirterore qe ne nuk mundemi kurre ta shohim?

Ne nuk i kemi pare kurre te gjithe llojet e peshqve qe egzistojne ne thellesite e oqeanit, por besojme ne egzistencen e tyre sepse media dhe televizioni flasin gjithmone per to.

Ne te njejten menyre eshte folur edhe per nje qenie shpirterore te fuqishme qe nuk ka asgje te ngjashme me boten fizike qe ne prekim ndjejme nuhasim dhe shijojme. Kjo qenie shpirterore eshte jashte materies, dhe madje me e fuqishme se materia, nje qenie perfekte, e gjithedishme dhe e plotefuqishme.

Ama ne nuk e kemi pare kurre kte qenie, dhe as kemi degjuar prej ndokujt qe e ka pare ate. A duhet te jemi 100% te bindur se kjo qenie nuk egziston vetem se ne nuk e kemi pare kurre?

Te themi kete do te thote qe jemi mendjembyllur dhe cinik, perderisa ne besojme se diku ne nje planet tjeter ka jete, atehere duhet te jemi te hapur edhe ndaj idese se mund te egzistoje dicka jashte fizikes, jashte materies dhe qe nuk ka asgje te ngjashme me te.

Fakti qe ne nuk e shohim nuk do te thote se 100% nuk egziston. Bile ka me shume mundesi qe cdo gje qe ne mund te imagjinojme egziston ne kte bote, sepse kjo eshte bote ku format e egzistences nuk kane mbarim.

Bota fizike qe na rrethon eshte e organizuar aq bukur dhe aq harmonikisht sa ne e kemi te pamundur te besojme se nuk egziston nje shkak per ate harmoni. Dikush thote se shkaku i kesaj harmonie eshte ligji fizik, por dikush tjeter thote qe fizikja nuk eshte e mjaftueshme per kete, madje dikur fizikja nuk ka egzistuar fare.

Keshtu llogjika jone hapet dhe i jep mundesine per tu konsideruar edhe nje forme tjeter me superiore se fizikja, nje forme me kopetente, me te gjalle dhe me te fuqishme, nje forme te perjetshme qe egziston jashte kohes dhe jashte cdo gjeje qe koha rrotullon.

A nuk je edhe ti kaq i hapur ne mendime sa te mendosh mbi kto ide? Apo keqkuptimet fetare te kane bere mendjembyllur, te ceket dhe materialist pa mundur te mendosh me shume sesa pseudogabimet e shkrimeve te shenjta? Ti e vendos se kush do te jesh, gjithesecili eshte ai qe deshiron te jete.

Ateistet vs Teistet Debat i Qete

provesMisteri i gjithe ceshtjeve te pazgjidhura dhe nevoja per te njohur te mbinatyrshmen na con drejt te vetmit drejtim, Zotit.

Dikush mundohet ta zbuloje Zotin nepermjet Bibles, dikush nepermjet Kuranit, disa nepermjet llogjikes, kurse disa nepermjet okulteve.

Dhe shume te tjere mundohen thjesht ta mohojne idene e nje Zoti inteligjent dhe te plotefuqishem duke besuar vetem ate qe eshte vertetuar shkencerisht.

Ne cdo forme besimi ka argumenta te forta per te mbeshtetur idete e tyre dhe kur kto argumenta perplasen formohen ca nderthurje mahnitese ku idete tentojne te vrasin njera tjetren.

Mendoj se te gjithe ju duhet te beheni pjese e ketij debati tek grupi qe kam hapur ne facebook tek Ateistet vs Teistet Debat i Qete. Ju mirepres.

Intervista e fshehte e nje Satanisti

darknessIntervistuesja: Mirembrema, cmendim keni per Islamin?

XXX: Mirembrema. Pse ke kaq besim tek islami? Po sikur te jete i pavertete?

Intervistuesja: nk eshte se jm ndonje fetare e madhe por thjesht perpiqem ta mbroj fene time sps sme vjen mire qe te gjithe e sulmojne

XXX: Shumica e atyre qe e sulmojne jane te zhgenjyer nga Islami sepse me pare kane besuar me gjithe zemer. Psh Islami pretendon se ka shume mrekulli shkencore ne Kuran, por pas nje fare kohe zbulon se ato jane hile jo mrekulli dhe kjo eshte shume zhgenjyese..

Intervistuesja: kur ta lexoj rrenjesisht kuranin flasim sps as vete se km studiuar mire …ti cfare feje ke?

XXX: Une per momentin nuk eshte se kam ndonje fe, sepse shumica e feve qe kam studiuar me kane dale me gabime morale dhe shkencore, keshtu qe besoj se ka nje Zot, por qe se di nese ka zbritur ndonje fe apo jo.

Intervistuesja: ketu jm.dakord ,te pakten Zotin nuk mund ta mohojme ndersa per fete si dihet…
 
XXX: Jo jo Zotin nuk mund ta mohojme sepse egziston nje bote e tere e pafund qe flet per nje kryemjeshter, por hajde njihe me saktesi kush eshte ai me te vertete….
 
Intervistuesja: per fete sja vlen te diskutosh po thjesht sps u hap si teme ndersa x Zotin po, pse dhe ti ishe besimtar?
 
XXX: Normale qe kam qene besimtar musliman, por doli qe fete me genjenin, keshtu qe tani besoj vetem djallin se ai te pakten thote te verteten. Plus qe Zotin eshte veshtire ta kontaktosh kurse djallin e takon shume lehte.
 
Intervistuesja: Djallin? srz e ke?
 
XXX: PO seriozisht, nqs ai nuk ka interes te te demtoje nuk te demton, vetem nqs i intereson atehere ai nuk do tia dije nese eshte e drejte apo e gabuar ajo qe duhet te beje, thjesht e ben, eshte shpirt i lire dhe i pavarur.
 
Intervistuesja: po flet ne kuptimin figurativ besoj kur thua “djalli” apo je satanist?
 
XXX: Ne kuptimin figurativ dhe konkret bashke. TErmi satana eshte tani i vonshem dhe nuk ka shume lidhje me ate qe eshte vertete Djalli. Djalli ne fakt nuk egziston fizikisht dhe materialisht, por si koshience dhe si energji, njelloj si flaka e zjarrit po ti heqesh ngjyren e kuqe dhe tymin. Ai eshte energji por mendon dhe ndjen, pavarsisht se ne menyren e tij dhe shume here me shpejt se ne.
 
Intervistuesja: atehere kjo do te thote qe dhe ti beson ne egzistencen e krijesave prej zjarri dhe drite si engjejt?
 
XXX: Po por nese therret nje engjell ai mund ta demtoje nje njeri me qellim te mire. Ne engjell eshte gati te beje tmerre me te medha se djalli per ta cuar dike ne rruge te mire.. Prandaj jane pak te frikshem..

Lexoni më tepër »

Vajza 15 vjecare qe qendroi e ngrire per 500 vjet

hhhShkencëtarët po shqyrtojnë një vajzë 15-vjeçare, e cila ka jetuar në Perandorinë Inca, me pas vdiq dhe mbeti e ngrirë për 500 vjet.

Ajo u zbulua në malin Llullaillaco, në afërsi të kufirit Kilian. Eshtë mumja e ruajtur në gendjen më të mirë që është gjetur ndonjëherë, me organet e brendshme të paprekura, gjaku ende i pranishme në zemër dhe mushkëri , dhe lëkura e fytyrës dhe tiparet kryesisht te padëmtuara.

Asnjë përpjekje e veçantë nuk ishte bërë për t’i ruajtur ato, i ftohti dhe e thatesira e ka ndihmuar atë. Ato ngrine deri në vdekje sikur te ishin duke fjetur, dhe 500 vjet më vonë akoma duken si fëmijë qe flene, jo si mumie.

Amaneti i Aleksandrit te Madh

ggg

Aleksandri i Madh në shtratin e vdekjes u la këtë amanet pasuesve të tij:

1. Unë dua mjekët më të mirë për të mbajtur arkivolin tim për të treguar se, fytyrën e vdekjes, madje edhe mjekët më të mirë në botë nuk kanë fuqi për ta shëruar.

2. Unë dua rrugët të jenë e mbuluara me thesarin tim kështu që të gjithë ta shohin se ajo pasuri materiale e fituar në tokë, qëndron në tokë.

3. Dua duart e mia të lëkunden nga era, në mënyrë që njerëzit të kuptojnë se kemi ardhur në këtë botë me duar bosh dhe e kemi lënë këtë botë duarbosh, pasi thesarin më i çmuar nga të gjitha është konsumuar dhe ajo është KOHA .

Cfare eshte entuziazmi

enthusiasm-5Entuziazmi: pasioni i papermbajtur per nje aktivitet te caktuar.  I domosdoshem per suksesin sepse ne realitetin e perditshem fitorja me humbjen ndahen vetem nga nje vije e holle zotesie, diference kjo qe fitohet vetem nga ata qee e duan shume nje aktivitet.

Per ta zhvilluar entuziazmin nevojitet fillimisht te studiosh teknika per permiresimin e aktivitetit, pastaj ti aplikosh ato ne praktike.

Praktikimi i teknikave te reja krijon besimin tek keto teknika, dhe ky besim te emocionon, entuziazmon dhe te bind qe mund te besh gjera te jashtezakonshme me to. Ky mendim te ben jashte mase te lidhur eocionalisht dhe menderisht me nje aktivitet praktik.

Thjesht kujtoni rastet kur keni avancuar shume ne nje hob tuajin cfaredo, a nuk ju ka emocionuar fakti qe jeni me te mire se te tjeret ne ate gje? Po mendimi qe mund te beheni akoma me te mire nese mesoni teknika te reja?

Lexo artikuj te ngjashem:

Cfare shpjegon Harry Box tek sekretet e vullnetit

Psikologjia e motivimit dhe e vullnetit

Humbja e motivimit ne gjysem te rruges

 

PSE NJE MASHKULL NUK DO TE MARTOHET

Sa herë je munduar ta hapësh këtë temë me të dashurin apo të fejuarin tënd e nuk ke marrë asnjë përgjigje. Përgjigjja është shumë e thjeshtë: sepse ai nuk do.

hhh

Dhe në raste të tilla nuk ia vlen ta gjuash mashkullin me grushte, por është mirë të ulesh e të mendosh se sa e rëndësishme je ti për atë. Nëse as kjo gjë nuk të ndihmon pasi ai të thotë gjithmonë që ti për atë je gjithçka, atëherë ulu dhe pyete se çfarë planesh ka ai për të ardhmen tuaj. Vetëm pasi të kesh marrë një përgjigje të qartë për këtë, vendos me qetësi se si mendon ti zhvillosh marrëdhëniet e mëtejshme me të në të ardhmen e nëse ja vlejnë këto marrëdhënie të vazhdohen apo jo.

Mashkulli nuk mund të dojë të martohet për disa arsye. Një nga to mund të jetë zhgënjimi i tij nga një marrëdhënie e mëparshme dhe ai nuk do të rrezikojë sërish. Në këtë rast duhet të përpiqesh të kuptosh shkakun e ndarjes së tij e të shohësh nëse je ti femra e ëndrrave të tij.

Një mashkull mund të mos dojë të martohet edhe pasi mbase mund të jetë bërë dëshmitar i një martese të dështuar të prindërve apo të miqve të tij. Në rast se partneri juaj i përket këtij grupi atëherë ke një betejë tepër të vështirë përpara, sepse nuk është e lehtë të ndryshosh bindjet e krijuara në vite.

Por çfarë të bësh në atë rast kur ai nuk do të martohet pasi i pëlqen komoditeti që ka dhe nuk do të ndryshojë asgjë. Ai parapëlqen që të vazhdoni të takoheni apo në rastin më të mirë të bashkëjetoni, pa marrë përsipër asnjë përgjegjësi tjetër. Pastaj në bashkëjetesë mashkulli ndihet gjithmonë i lirë e nëse nuk dëshiron ta vazhdojë lidhjen mund thjesht të largohet, por nga ana tjetër e bën femrën të ndihet e martuar, pra një situatë perfekte në këndvështrimin mashkullor.

Por ka raste kur mashkulli nuk do të martohet pasi nuk është vërtetë i dashuruar, por është mësuar me të dashurën e tij dhe nuk bën asnjë hap përpara. Me meshkuj të tillë mund të kalojnë edhe vite të tëra e ai s’ka për të menduar ndonjëherë për martesë.

Ka edhe nga ata meshkuj që janë të dhënë pas karrierës e nuk duan ti përkushtohen familjes, prandaj gjejnë justifikime nga më të ndryshmet për ta shtyrë diskutimin e martesës.

Gjithsesi, shkaqet janë të pafundme. Por një gjë është e sigurt, nëse ekziston dashuria dhe respekti i dyanshëm martesa do të vijë natyrshëm dhe ajo është vetëm hapi i parë i një rrugëtimi të gjatë dhe i një investimi të vërtetë e serioz që quhet familje.

PEMA QE KENDON

Nje peme interesante gjendet ne Lancashire, Angli, e cila kendon sa here qe era fryn mbi te. Ne baze te disa tubave te vendosur njeri pas tjetrit, rrymet qe kalojne ne te, krijojne disa tinguj unik! 

gg

NJOHJA E VETES PERMES SHKRONJES SE PARE TE EMRIT

A
Jeni origjinalë dhe nuk ndikoheni lehtë nga rrethi. Jeni mjaft të pavarur. Edhe të guximshëm. Nuk mund të thuhet se nuk i doni ndryshimet, jeni për to. Do të ishte e mirëseardhur të jeni më të hapur në bashkëpunim me të tjerët, dhe të jeni të gatshëm t’i merrni parasysh edhe sugjerimet e të tjerëve.
B
Jeni tipa me ndjeshmëri të theksuar, të begatë me emocione dhe të pranueshëm në aspektin shoqëror. Harmonia e marrëdhënieve është diçka esenciale për lumturinë tuaj. Duhet të insistoni t’i përshtateni kohës, gjegjësisht ndryshimeve që ndodhin me kohën, dhe të arrini një pavarësi më të madhe në të menduar dhe në sjelljen e gjykimeve për çështje të ndryshme.

fff
C
Keni intuitë të zhvilluar, që është veti e admirueshme për secilin njeri. Lirshëm i shfaqni ndjenjat tuaja. Shprehjet i keni të lira dhe të qarta. Ju përcjell edhe sensi për humor. U takoni tipave të njerëzve spontan, por me një optimizëm që ju përshkon vazhdimisht. Keni ekstravagancë sjelljesh dhe qëndrimi.
D
Jeni tipa me autoritet të lindur. Për bga natyra jeni tipa të vendosur dhe rezistentë, të aftë për të anashkaluar pengesat e ndryshme të mundshme. Keni të zhvilluar sensin praktik. Jeni konkret, të prajshëm, të rregullt dhe sistematik.Lexoni më tepër »

FRIKA NGA TRADHETIA, MEKSIKANI I VE ”DRYNIN” TE DASHURES

Për të ruajtur të dashurën nga kontaktet me meshkuj të tjerë një 40-vjeçar meksikan e ka detyruar të dashurën e tij 25 vjeçare që të përdorë zinxhirë me dry në vend të rripit të pantallonave. Ai e ka detyruar që ta bëjë këtë gjë për 12 vite, ndërsa e dashura e tij ka rrëfyer se ka qenë në dhimbje për shumë kohë pasi që nuk ka mundur as të shkojë në tualet.

Policia e ka arrestuar meksikanin i cili u ka dorëzuar atyre çelësin e të dashurës!

hhhh

VENDI KU RRAHJA ESHTE KRENARI PER GRUAN

Këto gra e kanë të gjithë trupin e tyre të mbushur me hematoma, me çarje të thella dhe vraga të shpërndara kudo.

Megjithatë, kjo nuk është si pasojë e një keqtrajtimi, por e një riti të çuditshëm që kryen tribuja e Hamarit, në Etiopi.

Ritet që kanë zanafillën nga shekuj më parë pretendojnë se nëpërmjet rrahjes sistematike gratë perfeksiohen dhe arrijnë kulmin e fuqisë së tyre, ato fshikullohen me thupra të mprehta e objekte rrethanore, deri në momentin kur lëkura çahet dhe gjaku bie në tokë.

Rrahjet janë një motiv krenarie e respekti dhe për këtë arsye, femrat janë ato që kërkojnë të parat të rrihen dhe e kanë të ndaluar të bërtasin gjatë ritual.

ppp

BRENDA ”SHTEPISE LEVIZESE” 2.5 MILION DOLLARESHE TE WILL SMITH!

Aktori hollivudian Will Smith lëviz shpesh për xhirime ndaj ai ka investuar 2.5 milion dollarë për “shtëpinë lëvizëse” të tij. E pagëzuar me emrin “Nxehtësia”, rimorkioja e Smithit ka paisje teknologjike në vlerë prej 125.000 dollarë, ku bëjnë pjesë 14 televizorë, njëri prej të cilëve ka një diagonale prej 1 metri e gjysmë. 

Kuzhina është pajisur me pllaka graniti të cilat kushtojnë 100 mijë dollarë, ndërsa tavani prej lëkure, 30 mijëdollarë.

jjj

Historia e Ufove ne Shqiperi

Shkelja e tyre në territorin tonë nuk ka qenë asnjëherë përjashtim. Jo vetëm në vitet e fundit, kur njerëzit vetë kanë raportuar se kanë parë objekte të çuditshme në qiell, e kjo pasi masa ka një pranim të fenomenit, por edhe në të shkuarën dokumentohet se objekte të paidentifikuara kanë vizituar shumë më herët territorin e Shqipërisë.

Ditari i Mihal Gramenos I pari dokumentim për vizitën e UFO-ve në Shqipëri mbetet ditari i Mihal Gramenos. Në shkrimet e publicistit, shkrimtarit dhe veprimtarit patriotik thuhet: “Një natë, teksa luftëtarët e Çerçizit kishin ngritur një limer majë një bjeshke të lartë, na fluturoi përpara një objekt shkëlqyes që qëndroi disa minuta pezull në ajër dhe pastaj u zhduk.”

hhh

1933….Më tutje, në vitin 1933, në një listë të raporteve jonormale drejtuar Prefekturës së Milanos, përmendet se në daten 8.7.1933 në qiellin e Vlorës dy avionë ndryshojnë drejtim në mënyrë jo normale për teknologjinë e kohës.

Raporti i FBI-së, 18 Korrik 1947….Në një raport të FBI-së, (Agjencia Federale e Hetimeve) shkruhet se “disqet janë vërejtur në Mexico City, New Orleans, Philadelphia, New York, Boston, Newfoundland, Paris, Milano, Bolonjë, Jugosllavi dhe gjithashtu edhe në Shqipëri.”

Tepelenë, Janar 1963..Banorët e fshatit Kallamishtëz në zonën e Kurveleshit rrëfejnë se panë një objekt të shndritshëm në qiell, por autoritetet asnjëherë nuk pranuan se bëhej fjalë për një objekt të paidentifikuar….

Cërrik, 12 korrik 1993…Në orën 20:00, në qiellin e Cërrikut u shfaq një objekt fluturues i ndriçuar. Sipas dëshmive okulare, objekti bënte lëvizje të shpeshta e të befasishme. Lajmi se një UFO po fluturonte u përhap me shpejtësi në qytet. U lajmëruan edhe forcat e rendit të cilat u përpoqën të kufizonin përhapjen e panikut mes popullsisë. Sipas dëshmive të banorëve, objekti i ndriçuar u zhduk nga qielli rreth orës 22:00.

Roskovec, Fier, 4 Maj 2006..Rasti më i bujshem i vizitës së UFO-ve në Shqipëri është ai i qytezës së Roskovecit. Shumë banorë të qytezës dëshmojnë se aty zbriti një objekt i paidentifikuar. Janë tre rrathë të zinj të fotografuar që sipas banorëve ishin të nxehtë. Një ditë më pas banorët thanë se në asfalt kishte gjurmë të tyre.

Elbasan, 24 Dhjetor 2008…Katër gjahtarë nga Elbasani dëshmuan se u përballën me një disk fluturues mbrëmjen e së enjtes para Krishtlindjeve më 2008. Sipas tyre, në orën 20.30 të mbrëmjes, në një fshat rreth 30 kilometra larg qytetit të Elbasanit, kanë parë një gjë të jashtëzakonshme. “Ishte si një verbim drite e fortë ngjyrë blu dhe një dritë vertikale e kuqe”, ka rrëfyer Muharrem Kaçuli, njëri prej katër gjahtarëve.

Tiranë, 7 Gusht 2010….Në mesnatën e 6 gushtit, shumë dëshmitarë në Tiranë raportojnë se panë në qiell tre drita lëvizëse. “Pasdite në Top Channel” përcolli edhe rrëfimin e Resmie Lulos, i cili përkonte me këtë ngjarje. Djali i saj, gjithashtu dëshmitar i ngjarjes, serviri edhe një video amatore ku tregoheshin 3 pika lëvizëse në qiell, të cilat pas një spektakli disa minutësh u zhdukën duke u përhapur në drejtime të ndryshme.

LETER HIGJENIKE PREJ ARI

Del në treg për herë të parë letra higjienike e përbërë nga 22 karat ari. Kjo që shihni kushton 825.839 paund.

Letra “milionere” është prodhuar në Dubai dhe kompania tregon se ideja lindi fillimisht nga tualetet e veshura me ar në Dubai.

Kështu që kompania mendoi të kompletojë këto tualete deri në detajin më të vogël me ar, përfshirë letrat higjienike.

Faqja online e kompanisë pohon gjithashtu se kush porosit një prej letrave me ar do të përfitojë falas edhe një shishe shampanjë të lirë.

gg

NE ANKAND NJE NGA KOMPJUTERAT E PARE TE KOMPANISE APPLE

Një nga kompjuterët e parë të cilin themeluesi i kompanisë Apple, Steve Jobs e ka shitur nga garazhi i prindërve të tij, do të shkojë në ankand ku pritet të shitet për 80.000 paund ose 190 herë më shumë së cmimi i tij original. Origjinali Apple 1, një ikonë teknologjike, do të jetë në ofertë në shtëpinë e ankandeve Christie’s në qendër të Londrës më 9 Tetor, raporton Daily Mail.

kkk

RIHANNA RESPEKTON RREGULLAT E ABU DABIT

Është e çuditshme të shikosh këngëtaren Rihanna të mbuluar me shumë rroba në koncertet e saj, pasi gjithmonë jemi mësuar ta shikojmë atë me veshje ekstravagante. Këngëtarja nga Barbadosi ka performuar në Abu Dabi ditën e djeshme, ku u shfaq më e veshur se kurrë. Në një kohë që me veshjen ishte në rregull, këngëtarja nuk ka lënë mbrapa lëvizjet e saj seksi gjatë interpretimit në skenë dhe gjestet të cilat jemi mësuar t’i shikojmë shpesh nga ajo!

hhhh